Da li se napinjete u WC-u do te mere da (umalo) izgubite svest?

E sad si se zaebo , ali ko ti kriv..

Mom gazdi je usred te tvoje sinkope prslo debelo crevo , tako da mu vise nije do sinkope....jedva ostao ziv...sad se plasi da prdne, a ne da se nateze kao ludak...

Inace su mnogi ljudi umrli usrani , neki zbog toga sto umru jer im skoci pritisak kad obavljaju nuzdu , a drugi zato sto kad umres cesto se desi da vrisnu misici sfinkter pa ode ako je tecnije..

Ljudi su umirali i od prdeza, posto i to naduje stomak i nabije pritisak i do 180, a mnogi su dobili izliv u mozak bas zbog toga....i onda ga nadju na solji kako sedi ne sme da mrdne, pece ga glava, peku ga sluzokoza usana i lica, ne moze da razgovetno govori...

Inace , po bolnicama, to ti je izvestaj sa terena, 90% sigurno hospitalizovanih bolesnika osim na odelenju gastro, posto tamo leze da bi dobili klistir pa ih navuku na laksativ, imaju problem sa zatvorom..
Naravno sestre i lekari bi trebalo da pitaju , pa im to i resavaju, ali da postoji strah postoji...

Nacinom iskrane i nacinom tj redosledom uzimanja hrane se ovaj problem smanjuje..
Postoje lekovi koji izazivaju povecanje velicine stolice, nemam pojma koji su i kako to nastaje, ali pise ...

Aj da malo pametujem, nisam odavno.
Ti problemi koje opisuješ su prilično "novi".
Dok su ljudi kakali čučeći na čučavcima nije bilo tih problema, nije bilo Chronove bolesti, nije bilo ulceroznog kolitisa..
Zašto?
Zato što je čovjek napravljen da nuždu obavlja čučeći, tada zaposli puno više mišića nego što ih zaposli kad to radi sjedeći. Mislim čak 20-25 manje ih je zaposleno, crijeva postaju lijena, ne izbacujemo sve što bi se trebalo izbaciti, napune se "džepovi" u crijevima itd.
E vi muški imate duža crijeva od žena pa i više problema.
Rekla sam ti jednom, uradi jednom godišnje hidrokolon i bićeš ko nov!
Moram da te ispravim, Kron ne nastaje tako , u pitanju je imunološka bolest , ne postoje džepovi koje treba prazniti u crevima osim u tašnicama - kako uzimati pare naivcima za detox creva.
Više vode , više kretanja i više vlaknastih materija.

Naravno, klistir pa porodjaj ali mislim da ako sve ide kako treba, bez panike, zena moze da kontrolise misice.
Moj utisak je kao i kod svakog zivog bica....
Znaci ima trenutaka kad muskarac , zbog neispraznjenosti , ali ne moranja, bude u poziciji da je riskantno naprezati se npr zbog gasova, a da ne krene....
Ili zbog nekog drugog intezivnog napora...jednostavno nervi su delimicno povezani...
Cenim da je isto i kod zena, usled velikih napora a peristaltika nije povukla sadrzaj na 20cm od kraja, da se moze cesce desiti nekontrola...
Ali bol usled zatvora nije ni priblizno istog inteziteta kao porodjajni, opasnost moze biti velika iako se tema bavi sa podsmehom, ali nije bas...
Nece kod mladih i nece iz prvog 20 100 tog puta, ali sve to vodi ka promenama..

Usput , gazirana pica cine stetu tom delu funkcionisanja...
Dok medicina upozorava samo na funkcionisanje jetre, sto je takodje tacno....veza npr suljeva i rada jetre postoji...

Back