Da li se na Divlljem Zapadu umiralo samo od metka?

Askari

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.604
Pozdrav svima,

Pricao mi je davno jedan moj drugar, tada sam bio tinejdzer i rekao mi je da se na Divljem Zapadu nije umiralo prirodnom smrcu, nego od metka. Mozda ste svi culi za cuvenog revolverasa Bill Hickoka koji je bio centralna figura na Divljem Zapadu. Samo zbog jedne greske on je ubijen. Bio je okrenut ledjima prema izlazu od Saluna (igrao je poker) i na jedan podli nacin ubijen. Otkud taj ubilacki poriv na Divljem Zapadu i u americkom (anglo-saksonskom) narodu. Da li je to posljedica svih zadnjih ratova sirom svijeta? Da li se Divlji Zapad smirio ili je samo promijenio svoj oblik?
 
Pozdrav svima,

Pricao mi je davno jedan moj drugar, tada sam bio tinejdzer i rekao mi je da se na Divljem Zapadu nije umiralo prirodnom smrcu, nego od metka. Mozda ste svi culi za cuvenog revolverasa Bill Hickoka koji je bio centralna figura na Divljem Zapadu. Samo zbog jedne greske on je ubijen. Bio je okrenut ledjima prema izlazu od Saluna (igrao je poker) i na jedan podli nacin ubijen. Otkud taj ubilacki poriv na Divljem Zapadu i u americkom (anglo-saksonskom) narodu. Da li je to posljedica svih zadnjih ratova sirom svijeta? Da li se Divlji Zapad smirio ili je samo promijenio svoj oblik?
Било је и вешања много више. Чим си мало сумњив ајмо на грану.
 
Kao tinejdzer, procitao sam strip "levoruki revolvares" od Ken Parkera u kome predstavljen cuveni revolveras Bil Hickok. On je bio levoruk ali izuzetno brz u izvlacenju oruzja. Pobio je puno ljudi na dvobojima.
Na Divljem Zapadu zadatak Serifa je bio da se predstavi arbitrom dvoboja da se ne bi varalo. Poslije dvoboja bi Serif naredio da se pokojnik odveze kod grobara.
 
U doba Divljeg zapada divlje je bilo i u mnogim drugim delovima sveta. Razlika je samo u tome što je Divlji zapad postao veoma poznat zahvaljujući holivudskim filmovima. Sve je to 19. vek i nema veze sa sadašnjošću.
Nisi u pravu. U SADu se svi zale na narastajuci kriminal i slobodna kupovina oruzja. Oruzje mozes kupiti jednostavno u neku trafiku.
 
Pozdrav svima,

Pricao mi je davno jedan moj drugar, tada sam bio tinejdzer i rekao mi je da se na Divljem Zapadu nije umiralo prirodnom smrcu, nego od metka. Mozda ste svi culi za cuvenog revolverasa Bill Hickoka koji je bio centralna figura na Divljem Zapadu. Samo zbog jedne greske on je ubijen. Bio je okrenut ledjima prema izlazu od Saluna (igrao je poker) i na jedan podli nacin ubijen. Otkud taj ubilacki poriv na Divljem Zapadu i u americkom (anglo-saksonskom) narodu. Da li je to posljedica svih zadnjih ratova sirom svijeta? Da li se Divlji Zapad smirio ili je samo promijenio svoj oblik?
I u to vreme je bilo ranih neizlecivih bolesti.
 
U doba Divljeg zapada divlje je bilo i u mnogim drugim delovima sveta. Razlika je samo u tome što je Divlji zapad postao veoma poznat zahvaljujući holivudskim filmovima. Sve je to 19. vek i nema veze sa sadašnjošću.
E to nije bilo tako u drugim dijelovima svijeta. U 19 vijeku je postojala kultura u mnogim Islamskim zemljama i davao se znacaj mirnom i laganom zivotu i njegovanju kulture sve dok se nisu pojavili anglo-saksonci odnosno Britanci. U Indiji se zivjelo mnogo dobro pod vladavinom Mogula, ali ja ne zelim skretati sa teme jer je tema o Divljem Zapadu koji nije dao doprinos nijednoj kulturi nnego samo ubijanju sto je rezultiralo svodjenju Indijanaca u rezervate.
 
dovlji zapad je imao pravila, nepisanih uglavnom, ali ko ih je postivao (velika vecina jesu) dozivljavao je duboku starost i prirodnu smrt, postojali su zlikovci koji remetili mir, ali uvjek ih je pravda stizala, nije se moglo kroz prste ko sad,
kad su se zlikovci namnozili, uspostavili "vlast" i ubedjivali ljude da ce ih stiti od zlikovca,
tako nastao mderan svet
 
U doba Divljeg zapada divlje je bilo i u mnogim drugim delovima sveta. Razlika je samo u tome što je Divlji zapad postao veoma poznat zahvaljujući holivudskim filmovima. Sve je to 19. vek i nema veze sa sadašnjošću.

Напротив ...
има везе јуше и данас .. са сутра
тада су дивљаци крали од 'дивљака'
и так су изграђене 'цивилизације'
којим се данас дивите .....
и где би да живите ...
 
dovlji zapad je imao pravila, nepisanih uglavnom, ali ko ih je postivao (velika vecina jesu) dozivljavao je duboku starost i prirodnu smrt, postojali su zlikovci koji remetili mir, ali uvjek ih je pravda stizala, nije se moglo kroz prste ko sad,
kad su se zlikovci namnozili, uspostavili "vlast" i ubedjivali ljude da ce ih stiti od zlikovca,
tako nastao mderan svet

У модерном свету и даље важе правила од пре ИХ'та
 

Back
Top