Da li se muškarci plaše obrazovanih i uspješnih žena?

Не плашим се успешних и јаких жена ако то не злоупотребљавају у својој промоцији над мушкарцем. Премда, кад видим даму која је пет километара изнад мене у сваком погледу, не бих јој никако прилазио. Не због страха него што нећу себе да бламирам у њеном друштву. Замисли сад неку, госпођа, образована, води свој бизнис, пуна лове. Путује, обилази свет, дружи се са неком елитом.......а ја "Дритан" из Ужица. Одрасто на селу. Обичан човек. Не може таква веза да успе осим ако та жена нема поремећај личности па те жели таквог поред себе :mrgreen:
 
Žene su danas dosta obrazovanije, pametnije i mnogo slobodnije nego nekada. Sa obrazovanom i pametnom ženom koja je sigurna u sebe, mnogo je lakše komunnicirati nego sa onom koju svaku riječ moraš "čupati" iz usta.
Kažu da smo mi muškarci "programirani" da tražimo "obične" a ne inteligentne i obrazovane žene, jer je sa njima lakše "rukovati" i upravljati!? :lol:

IMa li razloga da se "plašimo" tih uspješnih i obrazovanih žena ili je to neki pretjerani respekt prema njima?
Da li obrazovane i uspješne žene traže zaštitinika, idola, spasioca, rame za plakanje i svemu onome u kojima se mušakarac osjeća moćnim a i vrijednim u njenim očima?

Kada muškarci biraju, žena treba biti lijepa, a nije nužno da uz to bude i pametna. za razliku od žena.
Da li pametne žene prestraše muškarce koji smatraju da one imaju prevelika očekivanja? :roll:

da tačno tako
muškarci traže Lepoticu koja neće da otvara usta na skupovima i slavljima.
žene traže pametnog muškarca da im izbroji kusur na pijaci jer slabo stoje s matematikom.
i svima je dobro
šta tebi ne štima? :lol:
 
  • Haha
Reactions: DUH
Moje iskustvo je da pre ili kasnije im zasmeta da zensko zaradjuje minimum 3x vise od njih.
Sve i da su racionalni i vole tu osobu posle nekog vremena dodje do osecaja inferiornosti sto stvara problem u svakoj vezi.
Drugi tipovi koje sam sretala su muski sponzori.
Treci tip jos nisam srela, vreme ce pokazati jel postoji :)
Tako je zbog muške sujete.Ako namerno ili nenamerno "udariš" po sujeti...vrlo verovatno da odnos trpi!Koliko je to samo bzv, jer zarada(kad si već nju pomenula) nije trajna kategorija. Sutradan već neko može ostati bez posla ili primati umanjenu zaradu.Kad se radi o sponzorima, sujeta navodno nije ugrožena.Jer tu gde obično jeste..., nadomesti se novcem. Zapravo je to samo "kozmetičko" lečenje kompleksa.
Muškarci se ne plaše uspešnih i obrazovnih žena, nego se plaše toga da bi takva žena vrlo verovatno mogla izazvati njihovu sujetu u prvi plan. Ako se to desi, odnos je otišao u opsajd!
 
Poslednja izmena:
Cak iako nije sujeta, ali neka tuga, nezadovoljstvo jeste sto se ne moze makar ravnomerno doprineti.
Valjda nam je to normalno da muskarac mora imati isto a pomogucstvu vise od zene.
Bilo je slucaj i kad sam sa momkom aplicirala na isto radno mesto, ja ga dobila, posle mi bilo strasno zao.
Sve u svemu, jeste problem ukoliko zena vise zaradjuje i uspesnija je.
Naravno verovatno ima izuzetaka.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Cak iako nije sujeta, ali neka tuga, nezadovoljstvo jeste sto se ne moze makar ravnomerno doprineti.
Valjda nam je to normalno da muskarac mora imati isto a pomogucstvu vise od zene.
Bilo je slucaj i kad sam sa momkom aplicirala na isto radno mesto, ja ga dobila, posle mi bilo strasno zao.
Sve u svemu, jeste problem ukoliko zena vise zaradjuje i uspesnija je.
Naravno verovatno ima izuzetaka.
Naravno,... 'fala bogu nismo svi isti!
 
Cak iako nije sujeta, ali neka tuga, nezadovoljstvo jeste sto se ne moze makar ravnomerno doprineti.
Valjda nam je to normalno da muskarac mora imati isto a pomogucstvu vise od zene.
Bilo je slucaj i kad sam sa momkom aplicirala na isto radno mesto, ja ga dobila, posle mi bilo strasno zao.
Sve u svemu, jeste problem ukoliko zena vise zaradjuje i uspesnija je.
Naravno verovatno ima izuzetaka.
Xaxa pa naravno kad imas vece sise:malav:salim se al evo bas primer ovih dana lik ima dve sekretarice a jednog majstora u auto servisu,pa gde to ima mozga,one su tu da sarmiraju musterije i izvlace pare,ako je tako u servisu zamisli negde gde nije muski posao ko radi
 
Ono što je velika istina da su žene na položaju, tipa neki jak menadžer, direktor, gazda, privatnik... skoro pa nemoguće za saradnju i komunikaciju. Sa jedne strane i razumem taj kompleks gde valjda osećaju da će ih neko svakako omalovažiti ili ih neće shvatiti ozbiljno uprkos položaju, jer su žene, pa onda kontaju da kao moraju sa budu nadrk, glume neku strogoću i neko ludilo.
Upoznao sam baš puno muškaraca koji su uprkos položaju vrlo opušteni, simpatični i ljubazni ljudi. Ženu, nijednu.
 
  • Tužan
Reactions: DUH
Žene su danas dosta obrazovanije, pametnije i mnogo slobodnije nego nekada. Sa obrazovanom i pametnom ženom koja je sigurna u sebe, mnogo je lakše komunnicirati nego sa onom koju svaku riječ moraš "čupati" iz usta.
Kažu da smo mi muškarci "programirani" da tražimo "obične" a ne inteligentne i obrazovane žene, jer je sa njima lakše "rukovati" i upravljati!? :lol:

IMa li razloga da se "plašimo" tih uspješnih i obrazovanih žena ili je to neki pretjerani respekt prema njima?
Da li obrazovane i uspješne žene traže zaštitinika, idola, spasioca, rame za plakanje i svemu onome u kojima se mušakarac osjeća moćnim a i vrijednim u njenim očima?

Kada muškarci biraju, žena treba biti lijepa, a nije nužno da uz to bude i pametna. za razliku od žena.
Da li pametne žene prestraše muškarce koji smatraju da one imaju prevelika očekivanja? :roll:
"Ima li razloga da se plašimo"...
Ja crkavam od straha svaki put kada zavisim od neke žene, to može biti od državne doktorke pa do sudije.
Sve mislim da bih bolje prošla da je muškarac doktor/sudija, mada ne mora da znači.
Jesu mi žene- lekarke mnogo naudile kroz život bukvalno svojim neznanjem, vučem dan danas posledice nestručnosti još iz detinjstva, a ni skorija iskustva mi nisu baš najbolja.
Mada ipak mislim da je slučajnost, da bi i muški doktor pogrešio identično.
Ne znam. Ali da, plašim se unapred, čim vidim da trebam obaviti nešto sa ženom na nekakvom "moćnom" položaju.
"Koga su zmije ujedale sad se i guštera boji".
Pa evo čak i ovde na Krstarici imam problem sa ženom- moderatorem :lol:
 
Prijatelju, žene su donošenje ovih zakona doživele kao priliku da se ponašaju kako žele, i rade šta hoće, često otvoreno provocirajući, što je dovelo do toga da nekim labilnijim muškarcima pukne film i naprave mnogo gora sra.nja, nego što bi da zakoni nemaju takve rupe.
Ti zakoni su doslovce doveli muškarce u potpuno podredjen položaj...........Ne dao bog da saznaš kako to izgleda u stvarnosti.........
Upravo tako.
 
Ne mozes prosto da ih posmatras kao drvo ako znas da se svaka lomi kao cackalica
U kom smislu se "lomi kao čačkalica"?
Svako ima takozvanu "slabu tačku", svi znaju koja je moja, kada mi neko kaže neku uvredu samo zbog tela u kojem živim.
Ali to sam ja. Neće svaka žena da se "slomi" i zavuče se u ćošak kad je neko tako podseti da joj je majka priroda uskratila kuratz 🤣
Sad mi smešno...
Tebi je neko inferioran ("lomljiv kao čačkalica") zato što mu curi krv mesečno?
 

Back
Top