Da li se moze promeniti advokat u toku razvoda braka?

Vasa123

Početnik
Poruka
15
Nesto se ne secam kako se normira rad advokata, po kubiku ili radnom satu?

Ok to je dobra okolnost i ne mora da se vodi parnica za poveacaj novca ( koji je potrosio na vreme) dakle nevazno da li laze ili je los covek, vec da se zavrsi posao. A taj posao po tarifi kosta ( koliko se dogovori sa sudijom.) Osim zahteva da se razvede i dobije starateljstvo, koji su jos zahtevi?
Nema vise zahteva samo razvod i starateljstvo je platila toliko do pravosnazne presude vezani za razvod i starateljstvo to je placeno.

Vasa123

Početnik
Poruka
15
Koliko je proslo vremena od tada, i da li se vodi postupak protiv muza zbog zlostavljanja ili neceg drugog?
Krajem aprila je podneta tuzba za razvod, u medjuvremenu je udajlen muz iz stana zbog psihickog maltretiranja. Za mirenje je rociste bilo u julu i niko nije dosao niti advokati, za septembar je zakazano drugo rociste saslusanje stranaka.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
33.627
Neko je o tome doneo resenje, a svakako da je neko...policija , udruzenje ili odeljenje za socijalnu zastitu podneo prijavu ili zahtev za prekrsajnu ili krivicnu odgovornost.
Posto nju ne zanima da ostane u tom stanu, vec hoce da ide za beograd...ima dobre argumente da se dogovori sa muzem....i da razvod po njihovom dogovoru...
Nema veze, deca su maloletna i odeljenje za socijalnu brigu o porodici nosi glavni teret...

Vasa123

Početnik
Poruka
15
Ne vidim ja tu neki problem ako se dogovori s muzem da ga ne tereti i vuce po sudu i da podele imovinu , ako je zainteresovana....a deca da se izjasne s kim zele da zive, pa tako izadju na sud....takav dogovor ce i socijalno da podrzi i sve moze da se zavrsi brzo....
Sa njenim muzem nema dogovora on je alkoholicar i radi po svom, a pored toga je i tezak covek, manipulator

Lily Rose

Primećen član
Poruka
986
Ни један адвокат не прихвата тако. Сви траже унапред.
Што се тиче адвоката и развода, у опште није потребан. Трба ти адвокат за поделу имовине а и ту мала вајда од њега. Наши судови су лоши, држе се клишеа 50:50 а парнице су само фора за мужу. Гро судија и адвоката су у дилу. Ако осете да могу да извуку више, то ће и урадити. Зато, свака варијанта која може без тих лешинара много је боља.

To je tačno. Ja sam ranije radila u kancelariji i često su se advokati među sobom dogovarali kad koji neće da dođe da bi bilo više ročišta.

Poruka
17.869
Трошкови адвоката су регулисани адвокатском тарифом.За парницу, за најнижу вредност спора до 750 000 динара, састављање тужбе је 9000 динара, одржано рочиште 10 500 динара, неодржано рочиште 6 000 динара.

За развод брака тужба је 16 500 динара, одржано рочиште 18 000,00 динара, неодржано рочиште 9750,00 динара.

Уколико се иницира још неки поступак онда се то посебно тарифира.

Странка може увек отказати пуномоћје адвокату, и адвокат је дужан да изда рачун странци за извршене радње и да преостали новац врати.
To je tačno. Ja sam ranije radila u kancelariji i često su se advokati među sobom dogovarali kad koji neće da dođe da bi bilo više ročišta.
Ако адвокат не присуствује рочишту ни он ни његова странка немају право на накнаду за то рочиште.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.