Da li se moze prevariti smrt?

Гром

Domaćin
Poruka
4.198
Smrt je samo nedostatak života,praktičnosmrt i ne postoji. Kao što je mrak nedostatak svetla i mrak ne postoji. prljavština je nedostatak čistoće, kad se pojavi čistoća nestaje prljavština. Telo umire zato što nema života u sebi, kada se pojavi život telo se regeneriše. Živimo u mraku zato umiremo.

Гром

Domaćin
Poruka
4.198
Nema sanse.onaj odozgo odlucuje ko ce koliko da zivi.I kraj.
Nije tačno, ne odlučuje Bog dokle ćemo da živimo nego zakoni života koje je postavio. Kokrši zakone žvota vodi sebe u bolest i u smrt, neko se ne razboli nego pogine na neki način ali sve to dolazi zato što je prekršio zakone života i sam sebe ubio, ubio čoveka u sebi. A zakoni života obuhvataju i kolektivnu svest nekog naroda pa i to utiče na sudbinu svih ljudi na određenom području, desi se tako da strada i pravednik jer je klektivna svest određene grupe krenula u ubijanje neistomišljenika, ali to ipak nije božija volja u smislu da je on tako hteo da bude već je zakon života morao da se sprovede. Ali zato božijom milošću može da neko bude spasen koje zapao pod zakon života ako se neko pomoli za njega, ili se sam moli za spasenje. Tada Bog može da se umeša i izmeni zakon u tom slučaju, molitva je jedini način koji Bogu otvara mogućnost da se umeša u sudbinu i malo je modifikuje.

Гром

Domaćin
Poruka
4.198
Zakon života se može i zloupotrebiti od strane onih koji ga znaju, Tako je mamifestiranje jedna od takvih stvari. Jer po zakonu života Duh božiji koji sprovodi zakon mora da realizuje stvari koje su stvorene u našim umopvima, Tako ljudi vizuelizuju određene stvari a onda unesu osećanja da daju snagu onome ta su izmaštali i to posle Božiji duh sprovede u njihovom životu i to se zove manifestiranje. I manifestiranje ne bi bilo strašno ka bi se slava dala Bogu za određenu manifestaciju, jer ipak je duh božiji to omogućio, ali ne ljudi koji promovišu manifestiranje kažu ja sam to izmanifestovao i tako uzimaju za sebe slavu koja pripada Bogu. Radeći tako kradu od boga pa će ih kad tad stići ono što su na taj način posejali u svoju sudbinu.

Гром

Domaćin
Poruka
4.198
zna se
ta greska u genima se ne moze ispraviti
Nije tačno da se greška u genima ne može ispraviti, naučno je dokazano da se naši geni na dnevnoj bazi kvare i da se u toku noći regenerišu. e kad neko toliko pogrešno misli preko dana pa se puno toga iskvari onda posle preko noći to ne stiže da se opravi i u jednom trenutku ostaje tzrajna greška u genomu. Ako bi smo mi uspeli da promenimo svoj misaoni tok, a dnevno imamo po 60-tak hiljada misli, od kojih smo svesni nekih 2-3 hiljade onda će doći i do promene genoma nabolje. Jer mi i sutradan pomislimo tih 60-tak k misli koje smo pomislili juče. krećemo se u istom okruženju, viđamo iste stvari i sudimo o njima na isti način što opetuje i naše misli i način na koji uništavamo genom. Ako bi smo izmenili te svoje misli koje kvare naš genom mi bi smo izmenili i loše gene koji su se stvorili, mutirali. Jer kad smo mi kao um isključeni, dok spavamo duh božiji koji namje dat opravlja naš genom, a kad se probudimo mi ga uništavamo.
U petrijevu šolju su stavili ćeliju raka i zdravu ćeliju da vide za koliko će ćelija raka da zarazi zdravu ćeliju. A desilo se da je pored zdrave i ćelija raka ozdravila, A što se to ne dešava i u telu? Pa zato što smo tu i mi kao um koji kvari stvar i dovodi do bolesti.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.413
Recimo, nauka iznadje nacin da nasu svest prebaci u neki super kompjuter i time obezbedi da zibimo vecno, pod uslovom da nam ne uniste komp. Ali, imanje svesti nije dovoljno jer bi bili lisrni emocija. Ne mozemo plakati, voleti. Zar ne?

Ali, ako bi kojim slucajem nauka uspela da dacuva samo svest, jesmo li prevarili smrt i samim tim Boga? Zato sto se do Boga dolazi samo smrcu.
Nije moguce jer fali nesto dto se zobe ruah ili nesema.
A to nema niko drugi vec samo Bog.

Mozda ce napraviti neku kopiju, simulaciju tebe u kompjuteru,
Ali to ipak nisi ti.
Ta kopija ce moci da komunicira.
Ali ipak ve to biti samo robot

Гром

Domaćin
Poruka
4.198
Tko se s krdom identificira hoće.
Hirošima i Nagasaki su dva grada koji su imali pravoslavne crkve. Kada su Japanci ugovarali gde će se baciti atomske bombe odabrali su ta dva grada. Kada su u Umčarima Nemci tražili određeni broj ljudi da se izruči za streljanje zbog ubistva njihovog vojnuka, Umčarci su izručili cigane. Nije dovoljno da se ne identificiraš sa krdom već i da mu se ne nađeš na putu.

DedaStojan

Iskusan
Banovan
Poruka
5.049
Hirošima i Nagasaki su dva grada koji su imali pravoslavne crkve. Kada su Japanci ugovarali gde će se baciti atomske bombe odabrali su ta dva grada. Kada su u Umčarima Nemci tražili određeni broj ljudi da se izruči za streljanje zbog ubistva njihovog vojnuka, Umčarci su izručili cigane. Nije dovoljno da se ne identificiraš sa krdom već i da mu se ne nađeš na putu.
To ti ko od komete traziti spas na drugoj planeti.

Poruka
3.315
Recimo, nauka iznadje nacin da nasu svest prebaci u neki super kompjuter i time obezbedi da zibimo vecno, pod uslovom da nam ne uniste komp. Ali, imanje svesti nije dovoljno jer bi bili lisrni emocija. Ne mozemo plakati, voleti. Zar ne?

Ali, ako bi kojim slucajem nauka uspela da dacuva samo svest, jesmo li prevarili smrt i samim tim Boga? Zato sto se do Boga dolazi samo smrcu.
cek prvo da osvojimo dugovecnost, tamo neki pomenuti metuzalem je ziveo 900+ godina. Nismo mi jos stigli dotle.

Гром

Domaćin
Poruka
4.198
cek prvo da osvojimo dugovecnost, tamo neki pomenuti metuzalem je ziveo 900+ godina. Nismo mi jos stigli dotle.
Problem sa dugovečnošću je da mi ne poštujwmo zakone života Koje je postavio Bog. Ima jedan eksperimen u kome su naučnici stavili u petrijevu posudu zdravu i ćeliju raka u želji da vide za koliko će ćelija raka razboleti zdravu ćeliju, A desilo se da je pored zdrave i ćelija raka ozdravila.
A što se to ne depava i u telu? Pa u telu smo prisutni i mi kao um koji premišlja o glupostima. Mi kvarimo svoju DNK na dnevnoj bazi a noću dok smo isljučeni duh koji nam je od boga dat popravlja šta smo pokvarili, Nauka je otkrila mehanizme opravka DNK koji se dešava dok spavamo. Dakle ako bismo ispravno mislili, proizvodio bi um druačija osećanja, a sa osećanjimabi se lučila i drugačija hemija u kojoj naše ćelije plivaju i to bi otvorio vrata besmrtnosti. Hristos je rekao šta treba raditi ali ljudi to nisu najbolje shvatili a nisu ni poverovali da se stvarno može živeti večno i tu smo gde smo.

Гром

Domaćin
Poruka
4.198
Da li ti jesi? Da li ćeš živeti večno?
Neke stvari koje mije bog otkrio sam ugradio u svoj život, neke mi tek otkriva, neke tek treba da naučim da praktikujem...Pričam ljudima o tome ali ljudi još nsu na tom nivou svesti da mogu razumeti šta pokušavam da kažem, A i reči su nesavršen alat da se prenese ideja, pa kad još i nema vere onda stojimo u mestu.
Ali sve će to da se promeni u narednih petnaestak godina, Očekujem jedan veliki talas prosvetljenja koji je najavljen u Bibliji i kad to zahvati ljude sve će doći na svoje mesto.

manem78

Domaćin
Poruka
3.211
Ok.
Neke stvari koje mije bog otkrio sam ugradio u svoj život, neke mi tek otkriva, neke tek treba da naučim da praktikujem...Pričam ljudima o tome ali ljudi još nsu na tom nivou svesti da mogu razumeti šta pokušavam da kažem, A i reči su nesavršen alat da se prenese ideja, pa kad još i nema vere onda stojimo u mestu.
Ali sve će to da se promeni u narednih petnaestak godina, Očekujem jedan veliki talas prosvetljenja koji je najavljen u Bibliji i kad to zahvati ljude sve će doći na svoje mesto.
Ok, videćemo. :)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.