da li se moze dobiti hiv oralnim putem?

U be, pa kako se zastiti prilikom oralnog
Jel moze uopste?

Da bi se zarazio hivom putem oralnog seksa, morao bi da budes najgori baksuz na svetu.
Sanse su mizerne, a i kolicina HIV virusa koji se u sekretu nadje je mala da bi presla u stadijum AIDS-a. Nesto slicno kao sa pljuvackom, ili suzama, s tim sto se radi o polnom produktu, pa su sanse malo vece. Ali zanemaruju se,i one.
 
zarazavanje oralnim seksom je moguce, i DESAVA SE! pogotovo u nasoj populaciji, kada se zna da je oralna higijena na niskom nivou, vise od 50% populacije ima gingivitis, paradentozu. verovatnoca jeste manja, ali postojii - da jos jednom ponovim - postoje ljudi koji se ovako zaraze!
zastita pri oralnom seksu je kondom, koji se nakon otvaranja presece po poluprecniku, i tako se razmotavanjem dobija kvadrat, koji se koristi...
velika zabluda je i to da su homoseksualci znacajni u grupi obolelih u srbiji!!! na prvom mestu su intravenski narkomani, a na drugom heteroseksualci!!! homoseksualci nikada nisu bili na prvom mestu, a tendencija je da heteroseksualci izbiju na prvo mesto!!!
 
Oba slucaja rade.
S tim sto se HIV sam formira najcesce i najlakse putem analnog seksa.

Kako to mislis da se HIV sam formira? Pa ne moze niko da dobije HIV ukoliko nije zarazen seksualnim putem ili je bilo kontakata krv-krv a da je jedno zarazeno (npr, ukoliko pomazes nekom kad je saobracajna nereca, ili bilo koja druga nesreca a oboje ste se posekli), nemoze virus da nastane sam od sebe.

Oralnim seksom su male sanse da dodje do zaraze, koliko znam poljubac je bezbedan, ali, neko je vec ovde napisao vecini je oralna i genitalna higijena na jako niskom nivou, i vecina sigurno ima neku ranicu na desnima ili na polnim organima tako da pazi.....

srecno...
 
]zarazavanje oralnim seksom je moguce, i DESAVA SE! [/B]pogotovo u nasoj populaciji, kada se zna da je oralna higijena na niskom nivou, vise od 50% populacije ima gingivitis, paradentozu. verovatnoca jeste manja, ali postojii - da jos jednom ponovim - postoje ljudi koji se ovako zaraze!
zastita pri oralnom seksu je kondom, koji se nakon otvaranja presece po poluprecniku, i tako se razmotavanjem dobija kvadrat, koji se koristi...
velika zabluda je i to da su homoseksualci znacajni u grupi obolelih u srbiji!!! na prvom mestu su intravenski narkomani, a na drugom heteroseksualci!!! homoseksualci nikada nisu bili na prvom mestu, a tendencija je da heteroseksualci izbiju na prvo mesto!!!


ovo je tacan odgovor,
da, mozes da dobijes sidu i putem oralnog sexa.
citam komentare i cudim se koliko su ljudi malo informisani.
 
ХИВ се трансмитује путем телесних течности, на пример током аналног, вагиналног и оралног секса, путем трансфузије крви, несавесним коришћењем игала зависника од интравенске употребе дрога, и преко плаценте (између мајке и фетуса).

http://sr.wikipedia.org/wiki/ХИВ_вирус
 

Back
Top