Da li se moze cistiti garderoba medicinskim benzinom?

Rocknrollsores

Poznat
Banovan
Poruka
9.400
Imam jednu jaknu firmiranu koja bi trebala da se cisti na hemijskom ....e sad citam na raznim sajtovima da je medicinski benzin odlican za ciscenje ,skidanje fleka ,doduse na ovoj jakni nemam fleka ,samo malo prljavstine.Na etiketi je oznaka da se moze cistiti sa naftnim rastvaracima ,mislim da tu spada i ovaj med.benzin .....


Svaka pomoc bi mi dobrodisla ,da li da kupim taj benzin i da probam na manjem mestu da vidim kako ce biti?Hvala
 
Imam jednu jaknu firmiranu koja bi trebala da se cisti na hemijskom ....e sad citam na raznim sajtovima da je medicinski benzin odlican za ciscenje ,skidanje fleka ,doduse na ovoj jakni nemam fleka ,samo malo prljavstine.Na etiketi je oznaka da se moze cistiti sa naftnim rastvaracima ,mislim da tu spada i ovaj med.benzin .....


Svaka pomoc bi mi dobrodisla ,da li da kupim taj benzin i da probam na manjem mestu da vidim kako ce biti?Hvala
Da, ali nisam sigurna da je to bas medicinski benzin, Kod mene se zove drugacije, ali je to to. Pakovanje je od jednog litra.
Nemoj ni slucajno da "isprobavas " na jednom mestu, fleke su zagarantovane.
A o kakvoj se jakni radi? Ako je ona perjana, to slobodno peri, ako je neka druga ja bih to ipak radije odnela u hemijsku cistionicu.
Ja tim benzinom "perem" neke svilene bluze i kasmir dzempere, ne jakne ili takve stvari.
Na perjanim jaknama cesto stoji da ne smeju da se peru, ali to slobodno peri, stavi u masinu i nekoliko teniskih loptica.
 

Back
Top