Da li se dobrim ljudima desavaju dobre stvari?

Nije stvar u ocekivanju...ali zar ne bi trebalo da vazi univerzalno pravilo "dobro se dobrim vraca".
A znamo da nije tako.
Dobro se dobrim vraca. Uvek.
Samo to dobro ne dolazi odakle mi ocekujemo. Mi sve merimo na kantar... koliko ja tebi toliko ti meni, i od dobrih dela pravimo trgovacki pazar.
A karma ne radi tako... vrati se dobro sa neke druge strane, budes nagradjen na drugi nacin.... ako umemo da prepoznamo i cenimo.
Ali ljudi uglavnom ocekuju da se vrati tamo gde je dato... i da istom merom bude kaznjen onaj ko im je naudio. Od toga najcesce nema nista.
Da ne spominjem da jedino "dobro" koje ljudi vide je ono koje se ogleda u necemu materijalnom. Tako mere i uspeh u zivotu.
U takvoj racunici dobrog nema nikad... uvek ima nekog kom je "bolje".
 
Dobro se dobrim vraca. Uvek.
Samo to dobro ne dolazi odakle mi ocekujemo. Mi sve merimo na kantar... koliko ja tebi toliko ti meni, i od dobrih dela pravimo trgovacki pazar.
A karma ne radi tako... vrati se dobro sa neke druge strane, budes nagradjen na drugi nacin.... ako umemo da prepoznamo i cenimo.
Ali ljudi uglavnom ocekuju da se vrati tamo gde je dato... i da istom merom bude kaznjen onaj ko im je naudio. Od toga najcesce nema nista.
Da ne spominjem da jedino "dobro" koje ljudi vide je ono koje se ogleda u necemu materijalnom. Tako mere i uspeh u zivotu.
U takvoj racunici dobrog nema nikad... uvek ima nekog kom je "bolje".
Nisam mislila da se vraca direktno,niti samo materijalno...ali se nekome ne vraca nikako.
To me zbunjuje.
 
Ili je to samo prica a ne i pravilo ?

" ocekivati od sveta da te tretira fer zato sto si dobra osoba je kao ocekivati da te ne napadne bik jer si vegeterijanac"
ovo sam procitala na netu ali dosta govori na ovu temu

https%3A%2F%2Fcdn.cnn.com%2Fcnnnext%2Fdam%2Fassets%2F181130162353-20181130-wisdomproject-good-people.jpg
ako krenes od dobrote u drugom i tako gradis socijalne odnose zavrsices sa teskim idiotima kojima ce jedina prepoznatljiva osobina po kojoj je valoriziju biti kompulsivna dobrota koju treba yebati u mozak dok joj oci ne iskoce
 
Ja se uvijek sjetim primjera ustaskog zlocinca Artukovica..toliko zla je uradio,a umro mirno u snu u dubokoj starosti.
Jedino ako ga na onom svijetu Bog ne kazni.
za svaku "zlu" osobu postoje posebni zakoni...kao sto vrli tab ovde davno rece jednom eminentnom korisniku...za forumsku buraniju postoji pravilnik...ali za tebe on ne vazi jer za tebe postoji poseban pravilnik:hahaha:

sto je najlepse, ovo ima veze sa temom... jer gro najdebilnijih komentara na krsti potice od zaista dobrih i bogobojazljivih osoba...oni koji izazivaju trnce i ostale korsinike teraju na konkstruktivnu konverzaciju i elokventnu zaebanciju potice od onih koji def. ne pripadaju pomenutom krdu.
 
Nisam mislila da se vraca direktno,niti samo materijalno...ali se nekome ne vraca nikako.
To me zbunjuje.
Pa vraca se sigurno, onim sto mi ne vidimo ... mozda dobrim zdravljem, ljubavlju, srecnom decom, unucima, mirom u dusi, zadovoljstvom svojim zivotom.
Nema vece kazne od stalnog nezadovoljstva, zavisti ili ogorcenosti, samo ljudi to ne shvataju.
 
Uvijek prije oboli dobar covjek,nego los.
Znam x primjera.
Ишла је недавно серија Распућин.
И прича он непокретној девојци, код које је дошао иако га њен отац оспорава и сматра опасним... Бачена је бомба на њихову викендицу, коњи су се уплашили, почели да се ритају и њој повредили ноге. Сви лекари су инсистирали на ампутацији обе ноге, али је отац отезао. Иако невољно, пустио је Р. код ње. Питао је јел љута на те људе, каже она да није због својих ногу колико што су хтели да науде њеном оцу. И креће прича...
Дошао човек код Бога да се жали како он носи највећи и најтежи крст од свих. Да ли може да га замени? Може, каже Бог и одведе га у просторију где су стајали разних величина да овај одложи а изабере неки по својој вољи. Човек је тражио читав дан и целу ноћ и пред јутро напокон изабрао један.
Пита Бога може ли тај. Може, одговара Бог, али то је исти онај који си јуче оставио.
;)
 
pitanje iz teme bih upakovao u nesto gde sam i licno dobar primer :D ( cuven po skromnosti)

kada se svadjam i "emitujem" toksicnu energiju
i kada prodje svadja treba mi vise vremena da se resetujem na
svoje stanje nego kada
cvece, prolece, tra la la la , igrao sam lastis, slusao sam gugutku
i cepao pivo na salasu dok sam plevio...

kakvu enrgiju emitujes takvu i primas ...
 
pitanje iz teme bih upakovao u nesto gde sam i licno dobar primer :D ( cuven po skromnosti)

kada se svadjam i "emitujem" toksicnu energiju
i kada prodje svadja treba mi vise vremena da se resetujem na
svoje stanje nego kada
cvece, prolece, tra la la la , igrao sam lastis, slusao sam gugutku
i cepao pivo na salasu dok sam plevio...

kakvu enrgiju emitujes takvu i primas ...
Pa da. A i kakva ti je dusa, tako vidis i svet oko sebe
 
Pa da. A i kakva ti je dusa, tako vidis i svet oko sebe
Mozes ti da budes dobra dusa i da vidis sve ruzicasto...a da se npr.razbolis od teske bolesti i patis.
Iskreno,licno,patnju ne smatram uzvisenom.

Ja sam mislila generalno.
Na primer... zavidne osobe vide samo tudju srecu. Svoju obicno ne, a i nije dovoljna. Nikad.
Sreca je relativan pojam...ali biti bolestan,dozivjeti smrti i nedace u porodici je univerzalna nesreca.
I to ne mozemo nikad vidjeti kao srecu.
 
Ne pricam o tome.Ne pricam o tome ko je i zasto dobar ili los.
Pricam bas o cinjenici da se dobro dobrim ne vraca u velikom broju slucajeva.Zasto je to tako?
Kakva je to poruka ako zli i losi ljudi dobro prolaze,a dobri stradaju?

Ko kaze da losi dobro prolaze ?
Samo strpljenje moramo da imamo i veruj mi sve dodje na svoje.

A zloce prvo sto zakukaju je "jaoooo pa ni mrava nisam zgazio" pa i nisi ali si mnoge ljude ponizio

Strpljen - spasen :)
 
Obicno zlikovci duze zive. Ne bih ja vala bio u njegovoj kozi, ceo zivot se krio.
sad me podseti .... koja to sila odredi da provereni nacisti svi redom poznati i skoro osudjeni
dozivese po 90+ godina ?
Uvek me interesovalo pitanje "da li su imali grizu savesti" ?
Da li ih je sve te godine kada su fizicki zanemocali dusa pekla za sva zlodela...
 
Можда се стварно срећа и несрећа прослеђују кроз генерације. Можда ја испаштам због мог прадеде рецимо, а можда ће због мене моје чукунунуче имати "кредит".
Рецимо...
To mi vec ima nekog smisla.
Mada,opet nevini ispastaju.
 
sad me podseti .... koja to sila odredi da provereni nacisti svi redom poznati i skoro osudjeni
dozivese po 90+ godina ?
Uvek me interesovalo pitanje "da li su imali grizu savesti" ?
Da li ih je sve te godine kada su fizicki zanemocali dusa pekla za sva zlodela...
Ja mislim da nije.Da su imali dusu ne bi to ni cinili.Ali na ovom svijetu nisu bili kaznjeni nicim.
Imali porodice,bavili se bastovanstvom,umrli mirno u snu.
 

Back
Top