Da li se dobrim ljudima desavaju dobre stvari?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.900
Ili je to samo prica a ne i pravilo ?

" ocekivati od sveta da te tretira fer zato sto si dobra osoba je kao ocekivati da te ne napadne bik jer si vegeterijanac"
ovo sam procitala na netu ali dosta govori na ovu temu

https%3A%2F%2Fcdn.cnn.com%2Fcnnnext%2Fdam%2Fassets%2F181130162353-20181130-wisdomproject-good-people.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zavisi sta covek ocekuje.
Misliti da su svi istih shvatanja i pogleda na svet kao ti je u najmanju ruku naivno.
Ljudski odnosi su komplikovani a sudbine isprepletene.
Mene na primer ljudi mahom vole...ali u firmi poteze vuku iskompleksirani egomanijaci.
Pa tako naiebem ja jednako kao i neko djubre u ljudskom obliku...
 
Slabi ljudi se svete,jaki ljudi praštaju,inteligentni ljudi ignorišu.-Albert Ajnštajn


Očekivati od sveta da te tretira fer zato sto si dobra osoba je nešto normalno i prirodno mnogo je razloga zašto to često ne biva tako verovatno prvi i osnovni razlog je što mnogi nečiju dobrotu čitaju kao slabost i odatle obično kreće problem.U principu treba ignorisati idiote koliko god je to moguće,evo još jednog citata od Ajštajna: Držite se dalje od negativnih ljudi oni imaju problem za svako rešenje.
 
Slabi ljudi se svete,jaki ljudi praštaju,inteligentni ljudi ignorišu.-Albert Ajnštajn


Očekivati od sveta da te tretira fer zato sto si dobra osoba je nešto normalno i prirodno mnogo je razloga zašto to često ne biva tako verovatno prvi i osnovni razlog je što mnogi nečiju dobrotu čitaju kao slabost i odatle obično kreće problem.U principu treba ignorisati idiote koliko god je to moguće,evo još jednog citata od Ajštajna: Držite se dalje od negativnih ljudi oni imaju problem za svako rešenje.
Malo glup citat. Neko ti ubije dete i ti ignorišeš? :D
 
Ne desavaju se.Cak ce se prije desiti lose stvari,nego losim ljudima.
Koliko znam losih ljudi,a sve im u zivotu ide dobro.
A opet ima dosta dobrih ljudi, a sve im ide naopako.
Zasto je to tako, ne znam.
U principu,ispada da je bolje biti los covjek,gazis preko drugih za svoju korist.
Samo,uprkos svemu, i cinjenicama koje me demantuju, imam neki osjecaj da u svemiru mora nadvladati princip dobrog i da covjek mora teziti da bude dobar, bez obzira na trenutnu korist od toga da bude los.
 
To kako će te drugi tretirati ne zavisi od toga kakva si ti osoba, jer ma koliko neko dobar bio(šta to uopšte znači?) nije do njega nego do onih koji ga tretiraju. Šta mu sva dobrota vrijedi ako je okružen ljudima koji to ne prepoznaju na prvi način?
Da...ali ljudi kad prepoznaju "dobrog",odmah teže da iskoriste njegovu dobrotu u svoju korist.
Misle da je dobar i budala isto.
 

Back
Top