Da li se bojimo smrti i patnje ?

freewill:
Sizife da li se Sizif zvao onaj junak iz mitologije koji je gurao kamen uzbrdo? :?
poz
Da, ali ja nisam taj. To što se neko zove Dragan ne znači da je on automatski Dragan Stojković Piksi i da zna da igra fudbal, zar ne?

Mi samo delimo isti nadimak, koji sam ja dobio zbog stvari koje nemaju veze sa grčkim kraljem Sizifom. Nekako mi se čini da ljudi počnu da pričaju o Sizifovom kamenu kad nemaju šta pametnije da mi kažu.
 
Sizif:
Da, ali ja nisam taj. To što se neko zove Dragan ne znači da je on automatski Dragan Stojković Piksi i da zna da igra fudbal, zar ne?

Naravno, ali kada neko igra dobro fudbal i jos ima isto ime kao Piksi nije na odmet da ga poredimo jel tako?

Sizif:
Mi samo delimo isti nadimak, koji sam ja dobio zbog stvari koje nemaju veze sa grčkim kraljem Sizifom. Nekako mi se čini da ljudi počnu da pričaju o Sizifovom kamenu kad nemaju šta pametnije da mi kažu.

To si u pravu ali isto tako ponekad to ljudi porede i kada nesto Sizif ne kaze pametno.
pOzDrAv
 
Chan Shaolin Si:
ms:
Ne boj se nicega do straha.
Ne plasi se smrti nego promašenog života.
Sudbina je takva kakva je, ali da li mi moramo da budemo takvi kakvi smo?

Ms :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Sudbinu sami krojimo.

Nije potpuno tačno. Sudbina ne zavisi od nas već od tvorca, ali isravljanje sopstvenih grešaka zavisi samo od nas. Taj domen sudbine možda i možemo da skrojimo. :lol:
 
ms:
Chan Shaolin Si:
ms:
Ne boj se nicega do straha.
Ne plasi se smrti nego promašenog života.
Sudbina je takva kakva je, ali da li mi moramo da budemo takvi kakvi smo?

Ms :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Sudbinu sami krojimo.

Nije potpuno tačno. Sudbina ne zavisi od nas već od tvorca, ali isravljanje sopstvenih grešaka zavisi samo od nas. Taj domen sudbine možda i možemo da skrojimo. :lol:

Sto ce da se desi desice se i preko toga se ne moze pregazit pa sve i da hoces
 
Chan Shaolin Si:
ms:
Ne boj se nicega do straha.
Ne plasi se smrti nego promašenog života.
Sudbina je takva kakva je, ali da li mi moramo da budemo takvi kakvi smo?

Ms :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Sudbinu sami krojimo.

:D А ево и не-а, не-а није на сви 100%.
Ми имамо избор узмеђу "добро" и "зло" - то је у неком смислу "сами кројимо". Али сваки човек име свој (и само свој) пут у овом животу, и овај пут њему даровао је Бог.

Срдачни поздрав!
 
Chan Shaolin Si:
a sto se tice smrti imamo isto misljenje kad covjek umre samo je jedno sigurno "Nema ga vise" tijelo u zemlju trune i to je to zivio dok zivio i nema te vise mozda se opet nekad rodi na nekom drugom mjestu u nekom drugom obliku na marsu ili jupiteru ko to zna he he

Мислим, ти тако говориш (можда) стога да сада није твој крајни час на овом свету. Шта ћемо ми да говоримо кад ћемо стојати у...врат смрти? Сада смо храбри...али кад ћеш бити пред смртју па...како оћу живети, како оћу живети...то је жажда живота и страх-шта је тамо?
Верујеш ли в реинкарнацију? :wink: Али малопре си казао да "Нема (после смтри) га више". Па онда, смрт и све, тачка.

:D Срдачни поздрав!
 
Алjона:
Chan Shaolin Si:
a sto se tice smrti imamo isto misljenje kad covjek umre samo je jedno sigurno "Nema ga vise" tijelo u zemlju trune i to je to zivio dok zivio i nema te vise mozda se opet nekad rodi na nekom drugom mjestu u nekom drugom obliku na marsu ili jupiteru ko to zna he he

Мислим, ти тако говориш (можда) стога да сада није твој крајни час на овом свету. Шта ћемо ми да говоримо кад ћемо стојати у...врат смрти? Сада смо храбри...али кад ћеш бити пред смртју па...како оћу живети, како оћу живети...то је жажда живота и страх-шта је тамо?
Верујеш ли в реинкарнацију? :wink: Али малопре си казао да "Нема (после смтри) га више". Па онда, смрт и све, тачка.

:D Срдачни поздрав!


i dalje isto tvrdim poslije smrti nema nista osim *M*R*A*K*A*
 
Sizif:
Алjона:
:D Одакле знаш? Је'л си био онамо?
Shaolin zna da nema ništa, jer se niko nije vratio da priča o tome. A odakle vi znate da ima, imajući u vidu da se, koa što rekoh, niko nije vratio? :D

:D Тако сам и знала да тако ћеш казати. :wink: Добар је аргуменат. На жалост незнаш Руски...имамо веома интересантни књизи о томе.
 
Chan Shaolin Si:
Алjона:
Chan Shaolin Si:
i dalje isto tvrdim poslije smrti nema nista osim *M*R*A*K*A*

:D Одакле знаш? Је'л си био онамо?

pa u neku ruku i jesam bio tamo dva dana. kad sam imao udes bio sam u komu nista nijesam osjecao niti sam sta cuo. znam samo da je M*R*A*K

Ово није пропис за сваког, који је био у коме.
 
Chan Shaolin Si:
Sizif:
Алjона:
:D Одакле знаш? Је'л си био онамо?
Shaolin zna da nema ništa, jer se niko nije vratio da priča o tome. A odakle vi znate da ima, imajući u vidu da se, koa što rekoh, niko nije vratio? :D

sizife mozda je neko slao razglednice otuda. ili mozda Era s´onoga svijeta dolazio kod nekih.

:wink: Аха, постоји и "разгледнице". Зар не?
 
Алjона:
Chan Shaolin Si:
Sizif:
Алjона:
:D Одакле знаш? Је'л си био онамо?
Shaolin zna da nema ništa, jer se niko nije vratio da priča o tome. A odakle vi znate da ima, imajući u vidu da se, koa što rekoh, niko nije vratio? :D

sizife mozda je neko slao razglednice otuda. ili mozda Era s´onoga svijeta dolazio kod nekih.

:wink: Аха, постоји и "разгледнице". Зар не?

Pa otkud znam Aljonka mozda je neko nekom poslao razglednicu otud pa eto znaju da ima opet zivota poslije smrti.
ne daj Boze da ima jer mi tad nebi lisalo da idem u pakao dase zezam sa onim crvenim beretkama
 
Сизиф и Чан, драги моји аппоненти.

На чему сте базировали своје мишљење? Мислим, наравно, на в-е-р-е, на вере у то да после смрти нема ништа. Ви верујете у ово и не можете знати тачно. Одкуд знајете да "нема ништа"? Је’л неко се вратио и казао: «Здраво, момци, тамо ништа нема, се не брините»? :D Где је ваш доказ, где су ф-а-к-т-и?

:D Ваше мишљење је вера, а моје је знање. :D Да, да знање. Је’л очете доказ? :) Добро. Али треба ваше трпљење до следујућега понедељака. Замолити ћу мога пријатеља да би он превео за вас (и, мислим, другима такође ово ће бити интересантно) један реалан догађај, који је био код нас у Русији неколико година пре. :D Важи? Мислим, да то ће бити нова тема на Форуме и вероватно како «Барнаулско чудо, или доказ постојанства живота после смрти».

:D Све најбоље, сунчеви!
 
Драги Чане, ако ниси видео ништа у коме па онда ово није значи да после смрти ништа не постоји. Неко у коме види нешто, неко не. То је воља Бога показати теби загробни свет. Је’л ће ово бити корисно за теби? Незнаш...Можда то није било корисно за те и стога ништа ниси видео.
Кома је као сон, али само није нормалан. На пример, ја немам сновима, а ти имаш, али ако ја немам сновима то није значи да загробни живот не постоје.
То није пропис ако си у коме онда обавезно дужан видети неки другов свет.

:D Поздрав!
 

Back
Top