Da li se bojimo smrti i patnje ?

Christadelphian:
Ja se bojim patnje, a i smrti. Dosta o tome razmišljam i ne samo to, propuštam sve to nekako kroz sebe pa se pitam isto tako: zašto? Možda zato što ne vidim jasno smisao, tj. i kada ga vidim, strah me je. Najviše se plašim, kako bih se pokazala u patnji i da li ću umreti mirna, što bi možda značilo da sam sve u životu uradila kako treba.
Teško pitanje, ali - pozdrav tragačima.
 
Ne plasim se ni patnje ni smrti.
1. Patnja- mislim da je nisam zasluzila, a ako je dozivim znaci da jesam i onda je to tako odredio Bog i treba da patim. A naucila sam da ser sa svim vrstama patnje" nosim" jer imam jaku veru...
2.Smrti se ne plasim, jer je prirodna pojava, normalan sled zivota. A posle, svi pravedni,. verni, zna se...Nada m se da spadam u tu kategoriju... a ako ne Bog odlucuje , a ne ja.Pozdrav. :wink: :wink:
 
tstesa:
Ne plasim se ni patnje ni smrti.
1. Patnja- mislim da je nisam zasluzila, a ako je dozivim znaci da jesam i onda je to tako odredio Bog i treba da patim. A naucila sam da ser sa svim vrstama patnje" nosim" jer imam jaku veru...
2.Smrti se ne plasim, jer je prirodna pojava, normalan sled zivota. A posle, svi pravedni,. verni, zna se...Nada m se da spadam u tu kategoriju... a ako ne Bog odlucuje , a ne ja.Pozdrav. :wink: :wink:
E, pa da mi ovo neko drugi ne bi rekao reci cu sama sebi"Ja nism normalna"...Odgovorih u stilu hipi pokreta..." Ma , sta me dirate, kad se Sosa lepo naruckila i coolira i tako me bole i za smrt i za patnju"...Izvinjavam se na digresiji.Pozdrav. :wink: :wink:
 
:idea: Da li ste culi za onu staru "nista se ne mora, jedino da se umre se mora". Volim i trudim se da postanem jedan od onih koji se samo Boga plase, tako da o smrti ne razmiljam ono tipa-sta-kako-kad vec zivim kao da cu sutra da umrem, a radim kao da cu vecno ziveti.
Pozdrav drustvance! :wink:
 
http://www.rastko.org.yu/bogoslovlje/svsava-zicka_beseda.html




...i opet će doći da sudi živima i mrtvima; kao što se uznese telom Svojim tako će doći i dati svakome po delu njegovom. Jer veli: "Vaskrsnuće mrtvi i ustaće koji su u grobovima, i oni koji činili dobro" sa pravom verom "otići će u život večni, a koji su činili zlo -- u vaskrsenje suda."





I mi, satvorivši volju Njegovu, dobićemo od Njega spasenje u ovom veku i u budućem, ako verno sačuvamo zapovesti Njegove koje nam je sam Gospod zapovedio da držimo i obećao nam za to nebesku nagradu, rekavši: "Zaista vam kažem: Ko održi reč Moju neće vidjeti smrti vavijek".


(13) Da, čeda moja ljubljena, šta je pouzdanije i pravednije od ove reči koju Hristos sam posvedočava i potvrđuje istinom? Šta je bolje od ovoga: ne okusiti smrti doveka? Jer samo to neokušanje smrti već je daleko od greha, jer je okušanjem greha ukus smrti ušao u sav rod ljudski do Hrista. Radi toga okusi smrt On, Koji je bezgrešan i besmrtan po [Svom] prvom rođenju od Oca, no okusi je radi nas, i postrada, da i mi verom u Njega okusimo besmrtnost, kao što reče Prorok: "Okusite i vidite kako je dobar Gospod". Veoma je dakle dobar [Gospod] i pravedna i veran i svima rečima Svojim, i sva su dela Njegova u veri. Zato čeda moja bogoljubljena, mi koji Ga ljubimo treba da činimo dela vere u Hristu Isusu Gospodu našem, mi koji smo primili od Njega besmrtnu veru, toliki dar -- da ne umremo nikada!

 
Christadelphian:
tsetsa:
Da li se ti plasis smrti, patnje i zaasto? :wink: :wink:
Plasim se smrti
Plasim se druge smrti
Plasim se patnje
a zasto drugom prilikom
Prve smrti se plasim:
Jer cu ostaviti mnoge koje volim i neke koji vole mene i zao mi je sto ce patiti sto ce mojoj porodici biti materijalno teze .
Patnju mislim da niko ne voli
a ono sto ne volim toga se i plasim
iako priznajem da je Bozija volja primicu zlo ali ne bih voleo da me snadje. Osim toga patnja u bolesti je ponizavajuca.
Druge smrti se najvise plasim
Plasim se da necu naci milost kod Boga
zato se za to najvise i molim i nadam .
A plasim se i vecnog zivota bez voljenih osoba koje mi znace u ovom zivotu sve.
Pozdrav
 
freewill:
Da li ste culi za onu staru "nista se ne mora, jedino da se umre se mora"
Naizgled istinita izreka ali se ja sa njom ne bih sasvim složio. Kao što i ti reče to je stara izreka, sad važe neke nove stvari ;)

Volim i trudim se da postanem jedan od onih koji se samo Boga plase, tako da o smrti ne razmiljam ono tipa-sta-kako-kad vec zivim kao da cu sutra da umrem, a radim kao da cu vecno ziveti

Lijepo rečeno


die_happy:
Covek se plasi nepoznatog

Da. Oni koji su imali iskustva bliska smrti ili svjesno izazvane astralne projekcije se mnogo manje plaše smrti jer smrt za njih više nije velika nepoznanica, oni znaju (a ne samo vjeruju) da svijest može da živi i bez tijela i da svijest i jeste nematerijalna.
 
die_happy:
Covek se plasi nepoznatog. I vise se plasi za njemu drage nego za sebe...Nikada se nisam plasila za sebe...a i zasto bih?
Kada smo mlađi, mislimo da se plašimo više za druge nego za sebe. Verujem da je to zato što nam izgleda da je smrt toliko daleko od nas, a nekako su joj bliži oni nama dragi, tj. stariji. Ipak, kako sazrevamo, ako smo iskreni prema sebi, otkrivamo da se i tada plašimo opet za sebe. To ne znači da se ne plašimo za druge, ali mi strepimo zapravo od gubitka i sopstvene patnje zbog toga.
Pozdrav.
 
Chan Shaolin Si:
svako ko se rodio mora i da umre sasvim prirodna pojava ja se smrti ni malo ne bojim a i zasto bi svi smo smrtnici pa prije ili kasnije i ja cu u zemlju prema tome...

.. .mora da si savladao neku nama nepoznatu borilacku vestinu cim si tako neustrasiv i ne bojis se smrti i onoga sto posle sledi.. .
.. .izgeda da mnogo gledas Mortal Kombact.. . 8)
pOzDrAv! :wink: :wink:
 
freewill:
Chan Shaolin Si:
svako ko se rodio mora i da umre sasvim prirodna pojava ja se smrti ni malo ne bojim a i zasto bi svi smo smrtnici pa prije ili kasnije i ja cu u zemlju prema tome...

.. .mora da si savladao neku nama nepoznatu borilacku vestinu cim si tako neustrasiv i ne bojis se smrti i onoga sto posle sledi.. .
.. .izgeda da mnogo gledas Mortal Kombact.. . 8)
pOzDrAv! :wink: :wink:

znam kung fu, kerate, ju jutsu, sumo, i jos 47 zaj**anih rijeci.

a cekaj, pa haj objasni sta to poslije slijedi?

MRAK
 
Chan Shaolin Si:
freewill:
Chan Shaolin Si:
svako ko se rodio mora i da umre sasvim prirodna pojava ja se smrti ni malo ne bojim a i zasto bi svi smo smrtnici pa prije ili kasnije i ja cu u zemlju prema tome...

.. .mora da si savladao neku nama nepoznatu borilacku vestinu cim si tako neustrasiv i ne bojis se smrti i onoga sto posle sledi.. .
.. .izgeda da mnogo gledas Mortal Kombact.. . 8)
pOzDrAv! :wink: :wink:

znam kung fu, kerate, ju jutsu, sumo, i jos 47 zaj**anih rijeci.

А ја знам у-шу (сам се бавила око 8 године). Ја сам ратник...хехее...ратовала сам пре по у-шу, а сада ратујем против свога греха...

Поздрав!
 
Алjона:
Chan Shaolin Si:
freewill:
Chan Shaolin Si:
svako ko se rodio mora i da umre sasvim prirodna pojava ja se smrti ni malo ne bojim a i zasto bi svi smo smrtnici pa prije ili kasnije i ja cu u zemlju prema tome...

.. .mora da si savladao neku nama nepoznatu borilacku vestinu cim si tako neustrasiv i ne bojis se smrti i onoga sto posle sledi.. .
.. .izgeda da mnogo gledas Mortal Kombact.. . 8)
pOzDrAv! :wink: :wink:

znam kung fu, kerate, ju jutsu, sumo, i jos 47 zaj**anih rijeci.

А ја знам у-шу (сам се бавила око 8 године). Ја сам ратник...хехее...ратовала сам пре по у-шу, а сада ратујем против свога греха...

Поздрав!

ja ne ratujem protiv nikoga cak ni protiv grijehova neka bude sta bude pisano.
 

Back
Top