Da li ruski vojni brodovi mogu doploviti Dunavom u Beograd i Srbiju? Da li mogu postaviti nuklearne rakete u Srbiji?

Mislim da ta opservacija nije realna. Iz perspektive NATO to bi bio samo Kalinjingrad 2.0.
Ako već postoji jedan Kalinjingrad ni drugi ne bi bio toliko katastrofalan.

Iz vaše perspektive i perspektive ostalih susJeda to je katastrofa.
Ako Rusija ojača svašta može da se desi. To što Rusija dnevno ispaljuje 40.000 topovskih granata i što joj potapaju i brodove u Crnom moru sigurno nije neki pozitivan trend jer pazi gle čuda ona može i da odgovori ko zna kako. Ranjena zver je najopasnija.

Nije to nikako isto, Kalinjingrad je Rusija, a Srbija nije Rusija, naoružavanje Srbije nuklearnim oružjem bi bila direktna proliferacija nuklearnog oružja i kršenje Ugovora o neširenju nuklearnog oružja, čiji potpisnik je i Rusija...

Druga je stvar raspoređivanje ruskog nuklearnog oružja u Srbiju, u smislu da Rusija koristi Srbiju kao svoju vojnu bazu, ali Srbija ne bi imala nikakvu kontrolu nad tim nuklearnim oružjem, i to bi ujedno značilo da je Srbija postala ruska vazalna država i odnosi Srbije sa zapadom bi se prekinuli...

Nije to nikako isto, Kalinjingrad je Rusija, a Srbija nije Rusija, naoružavanje Srbije nuklearnim oružjem bi bila direktna proliferacija nuklearnog oružja i kršenje Ugovora o neširenju nuklearnog oružja, čiji potpisnik je i Rusija...

Druga je stvar raspoređivanje ruskog nuklearnog oružja u Srbiju, u smislu da Rusija koristi Srbiju kao svoju vojnu bazu, ali Srbija ne bi imala nikakvu kontrolu nad tim nuklearnim oružjem, i to bi ujedno značilo da je Srbija postala ruska vazalna država i odnosi Srbije sa zapadom bi se prekinuli...
To je ono što Antonić i slični žele.
Sa druge strane ne veruj mnogo u te pregovore sada kada divlja rat u Ukrajini.

Kakve su ovo gluposti? Rusi da pošalju nuklearne bombe zemlji koja u ministarstvu odbrane ima kancelariju NATO pakta i kontroliše sve šta se radi tamo!
Evo vam jedan video da malo progledate u kojoj smo mjeri okupirani :
izgleda nisi procitao sta se pise pa lupetas ovde je rec o situaciji gde bi nacionalisti dosli na vlast i proterali sve zapadne i nato ambasadore vojne ataseje i domacu nato guziju

Verovatno je Fond za otvoreno drustvo prestao da mu finansira stampanje knjiga, pa se zato naljutio na njih i krenuo da botuje za SNS i Ruse (koji mu sada verovatno daju i lepe parice za to).
Да, дил је изгледа да му је дозвољено русјачење без граница, да сме да шиба по Динку и сличним, али да Вучића не узима у уста.
Зато је колумниста Спутњика

izgleda nisi procitao sta se pise pa lupetas ovde je rec o situaciji gde bi nacionalisti dosli na vlast i proterali sve zapadne i nato ambasadore vojne ataseje i domacu nato guziju
Kakva situacija ?Koji nacionalisti ? Ovi srpski vadikali koji trenutno poklanjaju zgradu SSNOa, i prodaju srpsku zemlju u bescjenje ?
Ostavite se hipotetičkih tema, tipa šta bi bilo kad bi baba dobila Ćoonu , jer se nikada neće desiti, iz prostog razloga što ni Srbi nisu oni Srbi iz 1914. godine !

Ма, то су идеје над којима мастурбирају овдашњи *******.
Ништа од тога.
Србија остаје са ЗАПАДНЕ стране нове гвоздене завесе и постепено интегрисана у ЕУ и НАТО

Kakva situacija ?Koji nacionalisti ? Ovi srpski vadikali koji trenutno poklanjaju zgradu SSNOa, i prodaju srpsku zemlju u bescjenje ?
Ostavite se hipotetičkih tema, tipa šta bi bilo kad bi baba dobila Ćoonu , jer se nikada neće desiti, iz prostog razloga što ni Srbi nisu oni Srbi iz 1914. godine !
ovde se ne govori o naprednjacima nego o srpskom narodu prvi korak bi bio izbacivanje nato guzije sa budzeta republike srbije pa zabranjivanje stranih ngo i njihovih medija a koje ogromna vecina srpskog naroda podrzava

Ма, то су идеје над којима мастурбирају овдашњи *******.
Ништа од тога.
Србија остаје са ЗАПАДНЕ стране нове гвоздене завесе и постепено интегрисана у ЕУ и НАТО

To je vjerojatno ali ne i sto posto sigurno, vi ste poznati po iracionalnim političkim odlukama :klap:

To je vjerojatno ali ne i sto posto sigurno, vi ste poznati po iracionalnim političkim odlukama :klap:
Истина.
Ценим да неће овде више бити некога ко имати капацитет да доноси такве врсте одлука, да прави неке салто мортале или сече себи пенор јер се наљутио на свет.
Вучића стискају, а након њега долазе ликови који ће се бавити нормалним и конкретно корисним стварима везаним за Србију.
Дакле, боља сарадња са суседством, интеграције тамо где треба, никакви БРИКСови и мултиполарни светови

Stvar je u tome što nas verovatno neće ostaviti na miru. Moje mišljenje je da će u neke naredne 2 decenije sigurno biti pokušan vojni puč koji bi doveo nacionaliste "oslobađače Kosova" na vlast.
A ovo sve naravno ako ne uspeju da dođu na vlast demokratskim putem. Sada je Vučić neka svojevrsna brana upravo takvim "Koštunicama".

Čak je i atentat na Zorana Đinđića samo bio početak vojnog puča JSO.
Nešto je takođe pokušavao ex komandant Žandarmerije Bratislav Dikić u Crnoj Gori 2016.godine.
Kosovo je već više decenija najviše zloupotrebljavana stvar od strane nekih političara. Od svih kojima je to prvo što kažu bežite dalje!

1) Dolazak nacionalističkih snaga na vlast i promena politike prema Kosovu, poništavanje svih sporazuma
2) Prestanak pregovora sa EU i NATO i nagli zaokret ka Rusiji
3) Geopolitička promena u svetu ruskom pobedom u Ukrajini i izlazak Rusije na deltu Dunava na neki način. Dunav se kotira kao međunarodna reka
4) Dolazak ruskih vojnih brodova u Beograd i Srbiju i postavljanje nuklearnih raketa u Srbiji koje bi garantovale bezbednost Srbije i odvraćale od neke nove NATO intervencije
5) Nezavisnost Republike Srpske i njeno pripajanje Srbiji
6) Dolazak Srba na vlast u Crnoj Gori i eventualno pripajanje Crne Gore Srbiji. Dakle "srbizacija" Crne Gore.
7) Pokretanje novog rata za Kosovo i povratak Kosova u ustavni okvir Srbije.

Ovaj forum je toliko zanimljiv što nikad ne znaš kad ćeš naići na neke zanimljive budalaštine koje će ti uveseliti dan ;)

Sad je poenta da pravimo neku mazohističku Srbiju koja zbog svog inata neće da se opredeli za jednu stolicu, već namerno pravi plan kako bi bila nakovanj između svetskih sila. Pa zar to već nismo probali i videli da se nije baš pokazalo? Kratka pamet ;)

Stvar je u tome što nas verovatno neće ostaviti na miru. Moje mišljenje je da će u neke naredne 2 decenije sigurno biti pokušan vojni puč koji bi doveo nacionaliste "oslobađače Kosova" na vlast.
Hahahaha....vojni puč u Srbiji? 😂😂😂
Pa pre će na kiti da nikne nokat nego da se vojska pobuni protiv ičega u Srbiji 😂😂😂
A ovo sve naravno ako ne uspeju da dođu na vlast demokratskim putem. Sada je Vučić neka svojevrsna brana upravo takvim "Koštunicama".
Kostunica je bio nacionalista koliko i svaki drugi politicar: iskljucivo u domenu populizma :)
Čak je i atentat na Zorana Đinđića samo bio početak vojnog puča JSO.
JSO nije bila vojna jedinica, niti policijska, vec nezavisna. I kao takva, bila je kriminalna.
Nešto je takođe pokušavao ex komandant Žandarmerije Bratislav Dikić u Crnoj Gori 2016.godine.
To je radjeno po nalogu SNS-a, da se malo destabilizuju braca.

Ovaj forum je toliko zanimljiv što nikad ne znaš kad ćeš naići na neke zanimljive budalaštine koje će ti uveseliti dan ;)

Sad je poenta da pravimo neku mazohističku Srbiju koja zbog svog inata neće da se opredeli za jednu stolicu, već namerno pravi plan kako bi bila nakovanj između svetskih sila. Pa zar to već nismo probali i videli da se nije baš pokazalo? Kratka pamet ;)
Agreed.
Slažem se.
Ali mislim da opasnost od nekih novih "Koštunica" i "Miloševića" ipak postoji.

ne znam kako bi bili nakovanj ako bi imali nuklearke na svojoj teritoriji a posto smo ludji cak i od kima mislim da amerika ne bi htela da se igra sa svojim opstankom

ne znam kako bi bili nakovanj ako bi imali nuklearke na svojoj teritoriji a posto smo ludji cak i od kima mislim da amerika ne bi htela da se igra sa svojim opstankom

Pa dobro kapiram, u ruskom je narativu da se nuklearke dodaju kao začin u sve... ali ipak, 7 tačaka koje govore samo jedno "mi, Srbija, zemlja zapada, po geografskoj lokaciji i zdravom razumu, pozivamo Rusiju da dođe do nas kako bi ponosno od svoje zemlje napravili tampon zonu između velikih sila i nahebali samo tako...". Moraš da priznaš da je predlog imbecilno zanimljiv. Ukrajina je tampon zona pa vidiš kako prolaze, ko normalan bi tako nešto poželeo osim srbskih nacionalista ;)

JSO nije bila vojna jedinica, niti policijska, vec nezavisna. I kao takva, bila je kriminalna
JSO je de dakto izvela 5.oktobar.
Mi smo pre 24 godine imali nekakav puč ili revoluciju.
Ali okej drago bi mi bilo da si oko svega u pravu što se podsmevaš ovome.
Ja nekako mislim da je strani faktor uvek odlučujući tako da će Putin možda kuvati i kod nas naročito sada kada mu potapaju Crnomorsku flotu.

Tražiće Apise...
Mir koji je potpisao Gorbačov sada nije zagarantovan IMO.
Ali opet kažem da bi mi bilo drago da grešim i da si u pravu.

Истина.
Ценим да неће овде више бити некога ко имати капацитет да доноси такве врсте одлука, да прави неке салто мортале или сече себи пенор јер се наљутио на свет.
Вучића стискају, а након њега долазе ликови који ће се бавити нормалним и конкретно корисним стварима везаним за Србију.
Дакле, боља сарадња са суседством, интеграције тамо где треба, никакви БРИКСови и мултиполарни светови

Kod mene radi jedan mali iz Novog Sada, kaže šta će u Srbiji male plate, reko nemoj da mi srbuješ nešto dok kafić radi, poslije ćemo skupa :klap::hahaha:

Back