Da li Rusija treba da napadne Ukrajinu?...

...i oslobodi svoj narod Jushchenkove diktature? Za one koji ne znaju, oko dve petine stanovnika Ukrajine su Rusi, Ukrajinci koji pripadaju Moskovskoj patrijarshiji ili prrosto simpatizeri Moskve. Rusija ih mora osloboditi. Nakon toga Rusija treba da pregazi Rumuniju, zbaci ZES iz Srbije i postavi srpske granice na liniju Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica na zapadu, odnosno Krf-Solun na jugu.

Mi mozhemo mlatiti praznu slamu, ali bez podrshke Moskve se ne mozhemo izboriti sa nevoljama koje su nas snashle.

I na kraju Putin pobode zastavu na kapitol hil.

Reichstag_flag_original.jpg

:telefon:

...i oslobodi svoj narod Jushchenkove diktature? Za one koji ne znaju, oko dve petine stanovnika Ukrajine su Rusi, Ukrajinci koji pripadaju Moskovskoj patrijarshiji ili prrosto simpatizeri Moskve. Rusija ih mora osloboditi. Nakon toga Rusija treba da pregazi Rumuniju, zbaci ZES iz Srbije i postavi srpske granice na liniju Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica na zapadu, odnosno Krf-Solun na jugu.

Mi mozhemo mlatiti praznu slamu, ali bez podrshke Moskve se ne mozhemo izboriti sa nevoljama koje su nas snashle.

Ugo.

Jos je Sun Tsu pisao o umetnosti ratovanja.

Strategijom su se uglavnom ljudi bavili iz drzavno vojnih razloga, da bi tek znatno kasnije ovaj termin usao i u biznis.

Kinezi i Rusi (postali su saveznici i cesto se zajedno posmatraju) imaju svoje planove a USA i EU imaju svoje. Naravno mogu se i ove cetiri sile odvojeno posmatrati ali potpuno je jasno ko je ciji saveznik, s tim da najteze je dogovaranje u EU usled slozenosti takve nadnacionalne konstrukcije i razlicitih interesa pojednih clanica.

Svako delovanje je uzrokovano situacijom i koliko protivnik to dozvoli.

Kao sto sam skoro postavio temu jedna od kljucnih tacaka 21-og veka bice razresenje Tajvanskog cvora.

Ukrajina je svakako zanimljiva. To je velika drzava u evropskim razmerama.

Ali zasto spominjes Rumuniju? Rumunija je zemlja koja ima medju najboljim pozicijama u Istocnoj i juznoj Evropi i samo jednog istinskog neprijatelja.

Mislim da bi ako se tvoj scenario ostvari Rusija/Ukrajina odabrale drugi put, pogledaj kartu i videces koji i o kojoj zemlji se radi.

Ali ponavljam sve koliko protivnik dozvoli a to sigurno nije izgledno u sadasnjem vremenu.

S druge strane pitanje kakvi su russian-chinese plans tako da ovo o cemu pises mozda im uopste nije u agendi, ali to niko od nas ne zna jer velike sile to svakako ne obelodanjuju.

Back