Da li Romi obavezno dobijaju socijalnu pomoć?

zato i imamo placene botove i dileje koji na vestaka preko svih medija guraju kvazi empatiju brige za klurtu i murtu a iza cele price je cist biznis.
I znaš ko je tu na gubitku? Oni kojima je stvarno potrebna pomoć. A ima ih veruj mi naročito na jugu Srbije koji se bore lavovski za sebe i svoju decu i čak i ne traže pomoć jer im ponos ne dozvoljava. A i kad bi tražili, ne bi dobili jer moraju da se namire ovi što parazitiraju na tudjim ledjima.
 
I znaš ko je tu na gubitku? Oni kojima je stvarno potrebna pomoć. A ima ih veruj mi naročito na jugu Srbije koji se bore lavovski za sebe i svoju decu i čak i ne traže pomoć jer im ponos ne dozvoljava. A i kad bi tražili, ne bi dobili jer moraju da se namire ovi što parazitiraju na tudjim ledjima.
da, ali tako je uvek i svuda da zbog dripaca koji se kesaju o budzet korsiteci benefite jer ih neko instruira iz raznih sluzbi da to urade, osakate stvarne kojima je pomoc preko potrebna...secam se i ovo sta zlatko napisa vezano za studije i placanje, kada mi je sin drugara rekao da ce da ode i izvadi potvrdu da je rom da ne bi placao 1000 i kusur evra jer su mu roditelji u tezem deficitu sa novcem. kada se pozalio nekom zasto je tako da on koji ceo zivot uci i studira mora da skida kozu sa ledja roditeljima a neki rom koga zabole za studije dobija od drzave sve na tacni dobio je bizaran osdgovor, sto se ne zaposlis pa zaradis za studije...mos misliti :lol:
 
pored svakog megamarketa se okreca grupa romske dece i prosjaci, naravno ima i sitnih kradja...pored vise semafora, nalaze se grupe romske dece i salecu vozace automobilla prilikom stajanja, rizikujuci zivote i nesrece....teritorije su podeljene i dolazi do sukoba medju njima...cesto mozete videti grupe romske dece u vecernjim i ponocnjim satima po gradu...deca od 7 ili 8 g---policija ne reaguje i samo to posmatra...ovo vam je situacija u Krusevcu, u veoma blagoj formi, situacija je daleko opasnija
 
На основу неког мог искуства Роми лакше добију социјалну помоћ. Чак и када су у истој равни с "белима". Говорим из контекста младих који су изашли из домова...
Sad će neko "pametan" da kaže "ne to nije tačno socijalnoj službi samo treba ispuniti uslove za dobijanje socijalne pomoći"
U pitanju jeste diskriminacija ali diskriminacija Srba i ostalih nebitno da li je Madjar, Slovak itd
 
Sad će neko "pametan" da kaže "ne to nije tačno socijalnoj službi samo treba ispuniti uslove za dobijanje socijalne pomoći"
U pitanju jeste diskriminacija ali diskriminacija Srba i ostalih nebitno da li je Madjar, Slovak itd
E,vidi - prvo, neromi jaaaaako retko traže NSP. Drugo, neromi obično imaju ili neko zemljište na svoje ime,ili neki auto,ili neki kućerak negde,a to ih onda eliminiše ( pogledati uslove za dobijanje nsp). Romi uglavnom nemaju to zemljište na svoje ime ili veću nepokretnost,pa sa te strane nemaju prepreku.
Treće,oni ne odustaju kod prve papiriloške prepreke,dok neromi uglavnom kad vide uslove i spisak dokumentacije,mahom odustanu.
Kao rezultat toga,imamo da većinski Romi ostvaruju nsp.
I time su iscrpljeni odgovori on topic, a ovo što pojedini pišu ovde nema veze sa nsp već je rasizam.
 
E,vidi - prvo, neromi jaaaaako retko traže NSP. Drugo, neromi obično imaju ili neko zemljište na svoje ime,ili neki auto,ili neki kućerak negde,a to ih onda eliminiše ( pogledati uslove za dobijanje nsp). Romi uglavnom nemaju to zemljište na svoje ime ili veću nepokretnost,pa sa te strane nemaju prepreku.
Treće,oni ne odustaju kod prve papiriloške prepreke,dok neromi uglavnom kad vide uslove i spisak dokumentacije,mahom odustanu.
Kao rezultat toga,imamo da većinski Romi ostvaruju nsp.
I time su iscrpljeni odgovori on topic, a ovo što pojedini pišu ovde nema veze sa nsp već je rasizam.
E to je to. Kad nemate argumenata onda je RASIZAM. Izandjala floskula koju prosipate a u koju niko više ne veruje, 99% gradjana Srbije osim Roma naravno.
Romi nemaju zemljište? Ako Srbin ima 50 ara kao slučaj koji sam opisao, znači da će tih 50 ara obezbediti egzistencuju? To je i napravljeno da bi samo Cigani dobili pomoć u to sam siguran. I šta, tebi nisu dovoljna iskustva ovde napisana da Cigani imaju prednost i popuste na svakom koraku? Ok. onda laži samu sebe
 
E,vidi - prvo, neromi jaaaaako retko traže NSP. Drugo, neromi obično imaju ili neko zemljište na svoje ime,ili neki auto,ili neki kućerak negde,a to ih onda eliminiše ( pogledati uslove za dobijanje nsp). Romi uglavnom nemaju to zemljište na svoje ime ili veću nepokretnost,pa sa te strane nemaju prepreku.
Treće,oni ne odustaju kod prve papiriloške prepreke,dok neromi uglavnom kad vide uslove i spisak dokumentacije,mahom odustanu.
Kao rezultat toga,imamo da većinski Romi ostvaruju nsp.
I time su iscrpljeni odgovori on topic, a ovo što pojedini pišu ovde nema veze sa nsp već je rasizam.
Da li je istina da zena koja se odrekla nasledstva u korist clana porodice, ne moze ostvariti pomoc u slucaju da ostvari uslove?
To sam nedavno cula kada se govorilo o zrtvama porodicnog nasilja, koje se obrate centru, da im se odricanje od imovine tretira kao i sama imovina.
 
E to je to. Kad nemate argumenata onda je RASIZAM. Izandjala floskula koju prosipate a u koju niko više ne veruje, 99% gradjana Srbije osim Roma naravno.
Romi nemaju zemljište? Ako Srbin ima 50 ara kao slučaj koji sam opisao, znači da će tih 50 ara obezbediti egzistencuju? To je i napravljeno da bi samo Cigani dobili pomoć u to sam siguran. I šta, tebi nisu dovoljna iskustva ovde napisana da Cigani imaju prednost i popuste na svakom koraku? Ok. onda laži samu sebe
Argumente ovde nemate vi pojedini koji toliko pljujete po Romima da je to bolno gledati. Ali to govori o vama,a ne o njima.
 
Da li je istina da zena koja se odrekla nasledstva u korist clana porodice, ne moze ostvariti pomoc u slucaju da ostvari uslove?
To sam nedavno cula kada se govorilo o zrtvama porodicnog nasilja, koje se obrate centru, da im se odricanje od imovine tretira kao i sama imovina.
Da. Eno piše u drugoj stavci.
 
rasizam spram roma je to sto pisem da nije u redu da romi ne placaju prevoz,a recimo neko ko zivi u opovu placa ukupnu kartu mesecnu kartu beograd - opovo minimalno 7000 dinara i to ako ide gradskim autobusom do pancevackog mosta, pa tu ceka 101, pa sa tim autobusom ide do padinske skele, pa odatle hvata neki autobus za opovo. skuplja varijanta je sa autobusom koji polazi ne znam tacno odakle iz beograda, ali ide direktno za opovo i ta karta ukupno mesecno kosta koliko sam ja razumela 10000, a moze varijanta i jedna voznja, ali cena je nekih 300 dinara po jednoj voznji u jednom pravcu.

to je rasizam spram roma, to sto se oni voze fraj, a meni se to ne svidja, pa sam rasista sto se bunim protiv toga. :lol:
 
rasizam spram roma je to sto pisem da nije u redu da romi ne placaju prevoz,a recimo neko ko zivi u opovu placa ukupnu kartu mesecnu kartu beograd - opovo minimalno 7000 dinara i to ako ide gradskim autobusom do pancevackog mosta, pa tu ceka 101, pa sa tim autobusom ide do padinske skele, pa odatle hvata neki autobus za opovo. skuplja varijanta je sa autobusom koji polazi ne znam tacno odakle iz beograda, ali ide direktno za opovo i ta karta ukupno mesecno kosta koliko sam ja razumela 10000, a moze varijanta i jedna voznja, ali cena je nekih 300 dinara po jednoj voznji u jednom pravcu.

to je rasizam spram roma, to sto se oni voze fraj, a meni se to ne svidja, pa sam rasista sto se bunim protiv toga. :lol:
Ma dobro je sve dok ne bude krivično delo da se uopšte priča o tom problemu. A biće jednog dana to ti ja garantujem. Diktatura zaokružena
 
Smešno je što zapravo o Romima i socijalnoj pomoći pametate ovde rasistički ti,marlone,i tvoja drugarica Zlozi,pod plaštom gostiju,a niste radili sa Romima niti im priznavali nekakve usluge,nit se razumete u sistem socijalne zaštite,a nama naizmenično držite ovde vakelu.
Ja romima nisam priznavala nikakve usluge niti se razumem u sistem socijalne zastite ali sam nekoliko godina radila sa njima i odlicno im poznajem mentalitet.
Romkinje se udaju mlade ne zato sto im je zivotni vek kratak vec zato sto je kod njih nevinost jos uvek na ceni i roditelji da se ne bi desilo da im devojka nije nevina udaju je rano. Polozaj zena kod njih je jako tezak. Obicno se ne vencavaju pa se zena uvek pred zakonom izjasnjava kao samohrana majka i ako je retko koja neudata.Najaci biser je kada kucu svog muza u kojoj sa njim zive navedu kao adresu gde zive privatno.
Kada se ostvari pravo na socijalnu pomoc ili deciji dodatak onda ocevi kao ozebli sunce cekaju datum da se podignu pare i krece pijanka ...
Deca se upisuju u skolu da bi se izvukao deciji dodatak jer je uslov da moraju ici u skolu, to sto ce u dve nedelje otici samo dva puta u skolu, nema veze.
Nisu oni diskriminisani sto se zaposlenja tice to je samo izgovor.
Kako zaposliti nepismene, ljude koji se jos kao deca uce kako da ukradu i prevare pa tek onda slovima.
Inace su jako veseo narod, zive od danas do sutra.
Nisu cicije, kad imaju podelili bi sve sa tobom.
Kad nemaju ukrali bi ladno od tebe.
Samo oni sami sebe mogu shvatiti, druge kulture tesko.
Imaju po pitanju socijale veca prava.
Za njih vazi ono, nisu nigde upisani ili su nepismeni ne zaju oni nabaviti sve to a nase zene ima da cede svaki put za jos po neki papir.
I ovo je chinjenica, nije napisano jer delim ljude po tome koje su nacije.
 
dalje, ja sam pricala sa jednom romkinjom sin joj radi u skroz dobroj pekari u kojoj postoji izrazen mobing spram zaposlenih i to znam sto posto za taj mobing, ali njenom sinu je dobro, nema mobinga.....a nema ga, jer je rom, jer uvek moze da potegne to da ga diskriminisu na nacionalnoj osnovi.

u jendom hotelu u kom sam radila, znam da su u vesernici radile dve romkinje, a jedna je bila sobarica. znaci mogu da nadju posao, to sto nece da rade, sto znaju da ce dobiti socijalnu pomoc, to je vec druga stvar.
Trpeti mobing je normalna stvar? To je inace kaznjivo, i da se ja pitam, za to bi trebalo da se ide u zatvor i da se zrtvi mobinga isplacuje dugotrajna odsteta. Kako je prosao jedan decko koji je hteo posteno da radi na jednoj pumpi, trazio posao, zezali ga na razgovoru za posao, i decko se ubio. Jel to treba da se trpi? Romi se bar bore za svoja prava dok su drugi u fazonu "cuti da ne bude gore", kada se bore onda i zasluzuju da se za nesto izbore, sami su krivi neromi i oni mogu jedino da se ljute na sebe, na poslodavce i na vlast. Ko je unistio EPS, ko cini poslodavce koji kradu radnike, to su Romi? Ne smeta nikom kada vas poslodavac zavrne za prekovremeni rad, tu svi cute, a tako se cini steta svima, pravi se opsta steta u drustvu. Da je vise Roma poboljsala bi se prava radnika, oni nece da trpe cari kapitalizma i tu su jako pametni. Uvek cu biti na strani podredjenijih bez dupeuvlacenja mocnijima.
 
Ja sam bio izopstavan u skoli a i kasnije u zivotu samo zato sto nisam komunikativan i sto nisam kul, i zato odlicno mogu da razumem sa cime se Romi suocavaju i podrzavam ih u borbi protiv diskriminacije. Svima smeta kada neko ko je nize na drustvenoj hijerarhiji ostvaruje neka prava, a kada neko ko je na visoj poziciji to koristi za svoje potrebe cak i nezakonito, tad svi cute, tako je jer su ljudi skloni da gaze slabije i da se slihtaju jacima. Dobija li se odsteta za diskriminaciju ili za zlostavljanja, tesko. Ako ste nezadovoljni, prava adresa kome mozete da se bunite su poslodavci, drzavne institucije i slicni, vi svojim necinjenjem i cak teranjem drugih u isti taj kazan cinite mnogo vise stete nego neki korisnik socijalne pomoci, jer tako pravite nepravednu atmosferu i omogucavate mocnijima da prave nepravde, to sto ima mobinga i neisplacenih sati rada ste krivi vi/mi a ne Romi, zbog vas covek ne moze da nadje posten posao jer je krsenje bar necega iz zakona o radu skoro pa podrazumevano.
 

Back
Top