Da li Romi imaju svog Kneza?

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.090
Cao,

Romi su najrasirenija etnicka grupacija koji imaju porijeklo iz Indije a dijele se na puno grupacija a poznati su nam Gitanosi kojih ima u Juznoj Americi.

Procitao sam negdje da svaka Romska populacija u jednoj regiji ili kvartu ima svog Kneza (predstavnika) koji vodi Rome i njihov je predstavnik.

Da li je to istina da i sada Romi imaju svoje Knezeve?

Миле Игњатовић

Zainteresovan član
Poruka
365
nenad_knezevic_knez.jpg

alergicna

Iskusan
Poruka
6.805
Tačno je da sve te veće grupe, podeljene po regionima imaju svog *vodju.
Konkretno, znam za Ameriku, imala sam priliku da upoznam sina ciganskok kralja i njegovu porodicu..........jedna jako bogata, kulturna porodica.................naravno, veoma su bogati i vrlo luksuzno žive.

ps.Kod njh se može .......povoljno kupiti Rolex ili neki skupoceni komad nakita, krzno.......i što je za svaku pohvalu.........ne petljaju se u poslove sa drogom

Ciriklo

Početnik
Poruka
44
Romi nikada nisu imali kneza ili kralja. sve vazne odluke donosio je "savet staraca" a nikako ne jedan covek.
svi ti "romski knezovi" ili kraljevi ili "vodje" su samozvani nazovi romski lideri koji ne predstavljaju nikako rome u stvari cesto su to bili samo beskrupolozni ljudi koji su profitirali od samih "podanika" i naneli im veliko zlo. Za mene su to apsurdni sarlatani koji se razmecuju svojim bogastvom (stecenom na sumnjiv nacin) i mentalno degenerisani ljudi koji pridonose svim negativnim stereotipima o romima.

ja kao rom ne priznajem niti prihvacam NIKAKVOG kralja ili kneza a to cini vecina roma koji se polako osvescuju, edukuju, i odlucuju autonomno ko je njihov vodja na osnovu ljudskih, profesinalnih, i drugih kvaliteta i kompetentnosti a ne po tome sto jedna osoba sam sebe proglasi knezom, stavi na glavu neku krunu i sepura se po raznim manifestacijama.

Da sam na vlasti trazio bi im akreditaciju od nadleznih organa......

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.879
Cao,

Romi su najrasirenija etnicka grupacija koji imaju porijeklo iz Indije a dijele se na puno grupacija a poznati su nam Gitanosi kojih ima u Juznoj Americi.
Procitao sam negdje da svaka Romska populacija u jednoj regiji ili kvartu ima svog Kneza (predstavnika) koji vodi Rome i njihov je predstavnik.
Da li je to istina da i sada Romi imaju svoje Knezeve?

Ja sam knez timočki!

07.Dec.2008, Izvor: Večernje novosti

http://www.vesti.rs/Hronika/Ja-sam-knez-timocki.html

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.