Da li religija moze da stvori ljude da budu svesni mislioci i da imaju svesno misljenje?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
39.453
Da li religija moze da stvori ljude da budu svesni mislioci da imaju svesno misljenje nasuprot toga sto im seservira kako i sta da misle?

Vidimo da je sve manje takvih.
Licno smatram da je to takodje posledica moiralne degradacije i smanjenje religioznosti i odbacivanje Boga i vere i biblije.
Sta vi mislite?

„Najveća opasnost koja preti narodu nije što će se strmoglaviti u ropstvo i morati da radi za moćniji, brojniji, jači narod. Robovski narodi mogu biti veliki, i pored siromaštva, rada, poniženja, oni mogu živeti uzvišenu sudbinu. Najveća opasnost koja preti jednom narodu jeste da se pretvori u primitivan, da odbaci svesno mišljenje i svesne mislioce i time da potone u okean nesvesnog. Tako narod postaje rulja, stozava se u ološ i raspada se...“ Bela Hamvaš: Nevidljivo zbivanje, Zlatna grana, Sombor 1996, str. 25.
 
Da li religija moze da stvori ljude da budu svesni mislioci da imaju svesno misljenje nasuprot toga sto im seservira kako i sta da misle?

Vidimo da je sve manje takvih.
Licno smatram da je to takodje posledica moiralne degradacije i smanjenje religioznosti i odbacivanje Boga i vere i biblije.
Sta vi mislite?

„Najveća opasnost koja preti narodu nije što će se strmoglaviti u ropstvo i morati da radi za moćniji, brojniji, jači narod. Robovski narodi mogu biti veliki, i pored siromaštva, rada, poniženja, oni mogu živeti uzvišenu sudbinu. Najveća opasnost koja preti jednom narodu jeste da se pretvori u primitivan, da odbaci svesno mišljenje i svesne mislioce i time da potone u okean nesvesnog. Tako narod postaje rulja, stozava se u ološ i raspada se...“ Bela Hamvaš: Nevidljivo zbivanje, Zlatna grana, Sombor 1996, str. 25.
Koja religija?
 
Licno smatram da je to takodje posledica moiralne degradacije i smanjenje religioznosti i odbacivanje Boga i vere i biblije.
Zašto bi vera bila zasnovana baš na Bibliji? Zato što si slučajno rođen u području gde je Biblija popularna?

Šta da si rođen u Rijadu kojim slučajem
 
Zašto bi vera bila zasnovana baš na Bibliji? Zato što si slučajno rođen u području gde je Biblija popularna?

Šta da si rođen u Rijadu kojim slučajem

Kakav problem imaju ljudi iz Rijada sa Biblijom?
Temelj Kurana je Stari Zavet, muslimani o Židovima i hrišćanima
govore kao o ljudima knjige.
 
Ja sam najmanje naucio iz Biblije :p
A vecina hriscana kaze da je odatle najvise naucila.
Kako ti ne?
U cemu je problem?
Sta mislis?

Ja mislim u tome sto ti ni ne poznajes tu knjigu, videli smo kroz diskusiju.
Cak si na forumu tek nesto naucio.


Biblija je zapisana Bozja volja.
Ako to ne poznajes, ne poznajes ni put spasenja.
Samo se zavaravas.
Rec je o tvojoj vecnosti.

Upoznacete istinu, i istina ce vas spasiti.
A istina je samo u bibliji.
 
A vecina hriscana kaze da je odatle najvise naucila.
Kako ti ne?
U cemu je problem?
Sta mislis?

Ja mislim u tome sto ti ni ne poznajes tu knjigu, videli smo kroz diskusiju.
Cak si na forumu tek nesto naucio.


Biblija je zapisana Bozja volja.
Ako to ne poznajes, ne poznajes ni put spasenja.
Samo se zavaravas.
Rec je o tvojoj vecnosti.

Upoznacete istinu, i istina ce vas spasiti.
A istina je samo u bibliji.
Sva srecom nije proucio bibliju kako treba jer bi bio izgubljen totalno.
 

Back
Top