Da li prosjaci trebaju da placaju porez

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.290
Velika vecina prosjaka ne placa poreze, a uzivaju benefite socijalne drzave. Posao im zaista nije tezak, jeste neugledan ali da li bi pre bili babasera(koja placa poreze) ili prosjak. I taj dobijeni novac prosjaci cesto trose na gluposti, dok bi drzava to mogla znacajno bolje da potrosi.
Kakva su vasa razmisljanja o ovoj temi, da li drzava treba da uradi ovu oblast i kakvi su vasi predlozi.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
65.566
Velika vecina prosjaka ne placa poreze, a uzivaju benefite socijalne drzave. Posao im zaista nije tezak, jeste neugledan ali da li bi pre bili babasera(koja placa poreze) ili prosjak. I taj dobijeni novac prosjaci cesto trose na gluposti, dok bi drzava to mogla znacajno bolje da potrosi.
Kakva su vasa razmisljanja o ovoj temi, da li drzava treba da uradi ovu oblast i kakvi su vasi predlozi.

Плаћају ПДВ.

Мало ли је?

И акцизе.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.397
Ne trebaju da plaćaju porez ali onda nema socijalne pomoći.
Npr ova deca što rade na raskrsnicama i peru soferke za sat vremena uzmu 50e , to nadgleda poglavica koji posle trci i kuka kako nema pare za lekove ...
Srbija ti je to..prodali kuće da bi se vozili u Mercedesu...
Prose da bi duvali Marlboro etc a navodno nemaju za hleba itd...

Poslednja izmena:

4thman

Poznat
Poruka
8.105
Fiskalnu im treba nabaciti...

Mnogo toga ne štima, prosjaci su najmanji problem. Samo prođeš...više bih edukovao ljude da im ne pomažu, bolje na lečenje deci, nego tim profesionalcima koji žive mučeće rutine(kad bih ih svi otpustili snalazili bi se drugačije, onima kojima je zaista potrebna socijalna pomoć treba i da je imaju)
Ali živimo u sebičnome svetu...
Pravila postoje...

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.397
Fiskalnu im treba nabaciti...

Mnogo toga ne štima, prosjaci su najmanji problem. Samo prođeš...
Ali živimo u sebičnome svetu...
Pravila postoje...
Rekoh na drugoj temi da najčešće oni koji nemaju čak i ne prose.
Ja sam se nagledao prosjaka kojima sam dao kiflu pa je baci...a prosi zato što je gladna ili gladan..možda sam trebao burek da mu kupim?
Pun BG i Pančevo...

4thman

Poznat
Poruka
8.105
Rekoh na drugoj temi da najčešće oni koji nemaju čak i ne prose.
Ja sam se nagledao prosjaka kojima sam dao kiflu pa je baci...a prosi zato što je gladna ili gladan..možda sam trebao burek da mu kupim?
Pun BG i Pančevo...
Dodah...

Da. Krivci su oni koji im daju taj posao...

Meni je jednom jedan rekao, danas nemaš? I od tada im više ne dajem. Možda je mislio i da nas nemaš, ali i bolje da ih nemam, po njih.

Svako se snalazi kako ume. Nažalost sistem dozvoljava i da se zloupotrebljava milost...
Ali valjda mora tako...(to je druga tema)

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
10.893
Ako prose pred crkvom onda ne.
Jer svi smo mi prosjaci...
Samo beskucnici odlucuju od koga ce da prose da li od boga ili naroda.
Obicno bude pred crkvom uvek prosci.
Ali danas nije bilo bikoga pred crkvom.
Vec u centru grada.
Rekoh mu covece da si pred crkvom obogatio bi te. Ali ovako ako prosis od naroda... neces nista dobiti.

Mystic+

Legenda
Poruka
73.676

Држава више не постоји у том облику о ком ти и слични пишете.

Корпорације су изнад држава, њихових влада, парламента, закона, а пропали народи су постали сирочад у својим некадашњим државама.

Mystic+

Legenda
Poruka
73.676
Verujem da većina novca ne ostaje toj deci što prose ili peru šoferku..... ide bosu
probaj ti da prosiš na raskrsnici koju drži bos, ima da te nalupaju ekspresno....

А која је разлика, ако хоћеш да извозиш малине или увозиш смрзнуто месо из еу?!?!

Нећеш бити налупан од босова??...:kafa:

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
42.674

da li bi se menjao na ulici sa nekim ?

nije te ni malo sramota sto si otvorio ovakvu temu ?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.