Da li pričate sami sa sobom?

Sa kojom sobom najčešće pričate?


  • Ukupno glasova
    12

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
Eto, malo vukajlijskog humora. He he he he

Nego, mili forumosi, volite li vi da popričate sami sa sobom? Koliko često? Da li kada ste ganuti nečim, da li kada ostanete nedorečeni u nekoj situaciji, da li kada imate želju da nekom "svašta" kažete, a po pravilu to nije dobra ideja, itd. ...
Kada, kako, zašto?
Da li vam to izgleda loodo?
I šta mislite generalno o toj pojavi?
 
Sa trpezarijom, tu sam sam uglavnom a i najviše prostora imam...
Ozbiljno kad sam pod stresom npr, lakše mi je sebi da objasnim naglas koji je najracionalniji sledeći korak...
Ranije sam u trenutku besa umeo da ruminiram neki neprijatan događaj pa da prebacujem naglas sebi trebao si da kažeš to umesto onoga al sam to uglavnom prevazišao...
 
Da, najcesce kad zelim da resim neki problem ili kada mi je bash dosadno, u takvim razgovorima kao da gledam sebe odozgo izdizem se i pokusavam da sagledam kompletno stanje u kom se nalazim i uputim savet liku koji u sustini retko zheli da me slusa.
To volim najvise da radim nocu, volim mrak, ili kad se vratim polupijan iz grada. U da. Npr. ovu poruku sam izgovorio naglas, nekako volim da cujem svoju misao sopstvenom intonacijom.

Shto bih voleo da vodim neki notjni program. :aha:

Ukratko to je zdravo, podize duh, smiruje, ohrabruje, jacha samokontrolu ... itd.. Iako mnogi misle da je to znak nekog mentalnog poremecaja, ne, sasvim prirodna ljudska osobina.
 
Eto, malo vukajlijskog humora. He he he he

Nego, mili forumosi, volite li vi da popričate sami sa sobom? Koliko često? Da li kada ste ganuti nečim, da li kada ostanete nedorečeni u nekoj situaciji, da li kada imate želju da nekom "svašta" kažete, a po pravilu to nije dobra ideja, itd. ...
Kada, kako, zašto?
Da li vam to izgleda loodo?
I šta mislite generalno o toj pojavi?
Ne razgovaram naglas. Uhvatim sebe mnogo puta na dan kako prolaznicima sa osmehom na licu kažem:" Dobar dan".. , dok u glavi vodim neki unutrašnji monolog(" tipa: ma, beži bre,... dilejo"!)Ali nije to kod mene baš rasprostranjeno.Vrlo brzo zaboravim šta sam pomislila i htela uraditi...više mi se dešava da zbog rasejanosti ne mogu da se "pohvatam", pa onda zapisujem šta je bitno i šta sve moram obaviti. Dnevno imam bar dva podsetnika.I ko vodi monolog sa sobama?Kao: "Ćao kuhinjo i doviđenja"!Tema je ako sam razumela o tome da li svoje misli izgovaramo naglas ili u sebi?! Izgovaranje naglas mi deluje histerično i neurotično.Zamisli samo situaciju da živiš sa partnerom...ti razgovaraš sam/a sa sobom, dok se on/ona priključuje razgovoru. I kažeš mu/joj:" ma ne razgovaram sa tobom, nego sa sobom"! :hahaha:
 
Lakše svoje misli čuješ "naglas"?Možda je tako zbog rasejanosti i obaveza.Ja recimo, pišem...jer brzo zaboravim i gde sam pošla i kad sam došla, šta sam htela...!
idem stepenicama iz podruma na potkrovlje i nadam se da cu poneti
produzni,hiltu,8,10,12,burgiju,cekic,tiple,srafilicu,u povratku doneti dole m3,m7,osmicu kutiju,buzir crevo, i reci kolegi da treba da odsece debelu na 77m a tanku na 22 metru :lol:
 

Back
Top