Da li previse slicnosti moze sa pokvari vezu ?

E kad bih nasao neku slicnu meni po karakteru gde bi nam kraj bio! Selena mi nekako deluje najslicnija meni,ali me nekad nervira kad pocne sebe da omalovazava!;) U sustini stvar je u tome kakvi su partneri,ako prihvataju kompromise nema veze da li su slicni ili razliciti slagace se lepo,ali ako nema kompromisa medju njima i ako su oboje tvrdoglavi nema tu mnogo srece u oba slucaja!

Hahah, vidi ga. :mrgreen:
Slažem se za kompromise, oni su jedna od bitnijih stvari u vezi, ali ono što je najgore jeste kad je bez kompromisa, tvrdoglavo, hladno i neizaintereovano s jedne strane, teže iskustvo, nema šta.

Da li ako se slazemo odlicno i da posle nekog vremena zasmeta ta slicnost ?

Zavisi o kakvoj slicnosti pricamo...
Ako su dvoje zvezdashi, gotive istu vrste muzike, komedije, hranu.. imaju mnogo zajednickih tema... naravno da nece da zasmeta...

Al' ako su oboje tvrdoglavi, sebicni, sujetni, previshe ponosni...
To je ubedljivo najgora kombinacija ikad... i pre ili kasnije ce da pukne...

Da, najbolje da je jedan sujetan i naredbodavan ,a drugi potomak rumunskih sluzavki iz Drugog svetskog rata, takva veza ce tesko da pukne.

You're missing the point, darling.

Sujeta je najgora ljudska osobina, i meni bi bilo jako teshko da budem u vezi sa devojkom koja ima vishe sujete od mene, i obrnuto. Najbolje je iskoreniti je, ili svesti na minimalan nivo.
Radi se o dvoje ljudi koje su toliko sujetni i tvrdoglavi, da kad jedan iskulira poruku... ovaj drugi se toliko uvredi i naljuti da prestane da mu se javlja. Onda, ovaj prvi, se josh vishe uvredi jer je mislio da ovaj drugi nije toliko dete da se ne javlja zbog je.bene poruke, i takodje prestane da se javlja. Na kraju se jedna pricha, sa happy endom u potencijalu raspadne zbog gluposti.
I da, u poredjenju sa takvim karakterom, sve drugo, pa i kombinacija malog diktatora i potomka sluzavke ima vishe shansi da uspe.

Po meni je loše imati previše sličnosti u vezi jer onda postaje...Monotono i dosadno s vremenom, na kraju ni ne ostanete prijatelji, koliko smorite jedno drugo xD
Ali je ok kada ljudi koji provode dovoljno vremena zajedno pa onda postaju slični, jer onda počinješ da se zanimaš za drugačije zanimljive stvari na koje nisi ni pomišljao i širiš vidike. :mrgreen: I tako bi možda bilo bolje kasnije, prihvatati nove stvari i "stvarati" tu takozvanu vezu

Poslednja izmena:
pa sad....ja ,npr,nikad nisam bila u vezi sa nekim ko je otvoren ,uvek sam bila sa povucenijim ljudima,koji su vrlo slicni meni...I to je lepo kad ste slicni,uvek sam bezala od glasnih i otvorenih ljudi....

al sa druge strane, ne znam kako je kad si u vezi sa nekim ko je mnogo drugaciji od tebe,mozda bi to bila kvalitentija veza,jer siriis vidike i poglede,okreces se novim stvarima...nadogradjujes sebe i upoznajes drugacije ...a kad si sa nekim ko je slican,kreces se unutar granica,ne probijas ih,i to je fin osecaj neke ususkanosti.. ne znam.

Poslednja izmena:

Back