Da li postoji Vojvodina na terenu?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.648
Evo znaci ja sam iz BG. Pitanje je sledece da li postoji Vojvodina u praksi , na terenu?

Jednostavno pitanje.
Evo da krenem, trazim stan za burazera.
Lep , uredan, i on koji nije prisutan i ja koji trazim.
Svaki stanodavac me pita odakle si, kazem bez laganja iz BG, a buraz iz Nisa...
A dodjos, pa mi smo mislili da izdajemo ljudima iz pokrajine..

Svaki.
Ima kad nije tako , kad zoves i javi ti se neki choche i kaze posle ostalih pitanja, a oklen si ti ....aaaa dobro ,onako pitam...da nijesi od nasijeh , prezime ti pravo nase...

Da li je ovo dokaz da Vojvodina postoji u realu, na terenu?
Telefoni su zvani sa oglasa ispred TF u Novom Sadu i iz nekih oglasa iz nekih novina, da li bese samo dnevnik ili jos neke...

Pri prelasku ulice ranije se cekalo zeleno svetlo , a nigde papirica......I onda sta ces i ja kao Beogradjanin, nigde automobila u to vreme, prazno ali cekas...
Sad vise ne. Pola pola...

Kaci neka devojka oglas za stan, ja je pitam , bih iznajmio ali svi me otseku jer sam dodjos, ona kaze, reci ime, ja cu da javim da sam te uzivo videla i da si normalan i onda ce te moji baba i deda , za koje kacim , prihvatiti ozbiljnije, jer ovako mnogo problema sa dodjosima...zli , pokareni , nekulturni , stalno te glava boli zbog odnosa sa drugim stanarima ako je kuca sa 4 stana itd itd.

Znaci ja nisam Vojvodjanin, niti je iko Vojvodjanin, ali sam svestan da postoji Vojvodina, jer sam zaredjao i po privatnim kucama (kuc kuc, pa pitas ima li nekog u komsiluku da izdaje....po putu za Rumu ili bese za Futog , i takodje dobio jasne direktive o dodjos fenomenu.

A da vidimo dalje...Van NS....Napravi mi jedan momak smicalicu , nije nesto strasno , vise sala, ja ga pitam sto bre brate, on kaze, to mi lale tako , malo dosada, malo da te vidimo kakav si..

Postoji li razlika u mentalitetu ljudi?
U brzini zakljucivanja i donosenja presude u odnosima medju ljudima?
Naravno da ce vlasnik apoteke da gleda da nadje upravnicu , seficu apoteke koja ce da drzi sve pod konac, ali da li ce svaki da ima odnos da ga zabole uvo na koji nacin ce ona to da radi.
Evo dva primera, Lala vlasnik, ocekuje ostro i poslovno. Neki juznjak vlasnik, prvo doveo zemljakinju za seficu , posle vidi da koristi izivljavanje kao metod za uterivanje straha a onda dolazak do reda i ne smeta mu nista od toga ako se puni novcem kasa..Nacin HR menadmenta i neki insajderski ugled firme ga ne interesuju.

Dakle ovo nije politicko polemisanje, jel ovde bilo u tekstu politike, nije...
Da li po vama postoji Vojvodina u realu , u praksi?

1636970497859.jpeg

Poslednja izmena od moderatora:

Mystic+

Legenda
Poruka
73.650
Nova Vojvodina je drezdenskoavnojevska antisrpska tvorevina.
Prava Vojvodina ukljucuje Baranju, Backu, Banat i Srem.

Војвођанерски огранак је настао од Никезића и Латинке из левог крила, сада се зову ДругоСрбијанци.

То се кувало и скувало од (1964-1974)

Све ово су последице

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Mogu ti reći da Vojvođane malo i razumem, na njihov karakter i mentalitet je došlo dosta Krajišnika i ljudi iz Bosne, koji su sušta suprotnost tom njihovom mentalitetu, normalno je da im malo bodu oči. Pre par meseci odem u centar Novog Sada, samo jednom sam čuo baš vojvodjanski naglasak.

buudala

Legenda
Banovan
Poruka
68.472
Mogu ti reći da Vojvođane malo i razumem, na njihov karakter i mentalitet je došlo dosta Krajišnika i ljudi iz Bosne, koji su sušta suprotnost tom njihovom mentalitetu, normalno je da im malo bodu oči. Pre par meseci odem u centar Novog Sada, samo jednom sam čuo baš vojvodjanski naglasak.
Ma ukrstili smo se mi odavno.
Nije problem naglaska.
Problem je jajarstva.

Mystic+

Legenda
Poruka
73.650

Цела Влада ти је таква !

Деришта бољшевизма и унуци оних из 1944.г.

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Ma ukrstili smo se mi odavno.
Nije problem naglaska.
Problem je jajarstva.

Nije baš ukršteno, mentalitet je i dalje dijametralan, da se ne lažemo. Meni, koji nisam Lala već iz Republike Srpske smeta taj mentalitet Krajišnika, te sirovine, a mogu njih zamisliti tek kojima su prosto došli tu. Ne kažem da mi smetaju svi, ali znate na šta mislim, to je Baja Mali, to je viči kao da si sa brda na brdo...

Цела Влада ти је таква !

Деришта бољшевизма и унуци оних из 1944.г.

Užas jedan.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.