Da li postoji magična reč

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Ima kada u zivotu dodjete u situaciju da vam se nista ne mili i ništa ne radi, zavolite nekakav status kvo , pa ni napred ni nazad.
Pasivni ste i sve prepuštate drugima, cak i da vam govore sta treba da radite.Kako se izvuci iz ovakve situacije .
Da li postoji neka magična reć ili razlog koji moze da pokrene iz pasivnosti u koju ste upali .
 
Nisam siguran da postoji magična reč da se ljudi trgnu iz letargije ali sigurno postoji momenat kada shvatiš da svojim ponašanjem (nečinjenjem) srljaš u nešto loše i tada obično dolazi do promene i u tom smislu"Srljaš u propast" bi bila ta magična reč ali da li će svako da prepozna to odmah zato kažem postoji momenat kada shvatiš i prelomiš a ne izgovorena reč koja zasigurno završava stvar uvek i svuda.
 
Ima kada u zivotu dodjete u situaciju da vam se nista ne mili i ništa ne radi, zavolite nekakav status kvo , pa ni napred ni nazad.
Pasivni ste i sve prepuštate drugima, cak i da vam govore sta treba da radite.Kako se izvuci iz ovakve situacije .
Da li postoji neka magična reć ili razlog koji moze da pokrene iz pasivnosti u koju ste upali .
Obično to bude neki unutrašnji motiv koji me pokreće.Magična reč ne postoji!
Inače ne volim preteranu monotoniju u životu i taj status quo u vidu neke "ušuškanosti"! Po prirodi sam dinamična osoba,kad krenem u nešto teško me zaustaviti.Ali to moram sama da želim, nemam običaj da slušam druge. Čak i kad saslušam druge,uradim kako mislim.Razlog može biti svašta nešto, zavisi od okolnosti i situacije. Bitno je da to stvarno želim.Tu promenu i da je doživljavam kao potrebu.Mislim da je "ušuškanost" vrsta uspavanosti i da treba uvek osluškivati svoje potrebe.Treba znati prepoznati priliku i zgrabiti je! Prilika te čeka samo jednom. Posle toga, čekaće nekog drugog!
 
Poslednja izmena:
Ima kada u zivotu dodjete u situaciju da vam se nista ne mili i ništa ne radi, zavolite nekakav status kvo , pa ni napred ni nazad.
Pasivni ste i sve prepuštate drugima, cak i da vam govore sta treba da radite.Kako se izvuci iz ovakve situacije .
Da li postoji neka magična reć ili razlog koji moze da pokrene iz pasivnosti u koju ste upali .
Namera sprovodi volju .
 
Ako osetim da nisam za rad ili resavanje problema , odustanem i okrenem se necem drugom, iako sam svesna da to niko nece uraditi osim mene..pa mi to u jednom trenutku bude ta magicna misao ili motiv i krenem..sto pre , pre cu biti gotova..
Da li onda odustaješ lako? Kod prve prepreke? Ako nešto jako želiš, moraš se svojski za to i potruditi. Nema tu odustajanja. Tako vežbaš svoj karakter, volju i istrajnost!S druge strane, nešto stvarno nije vredno prevelike žrtve. Možeš u želji i da "pregoriš",jer previše ulažeš napora, vremena, sebe...dok je krajnji rezultat odsustvo zadovoljstva, to jest, osećaja ispunjenosti.Čovek mora da pazi i šta želi u životu!
 
Ima kada u zivotu dodjete u situaciju da vam se nista ne mili i ništa ne radi, zavolite nekakav status kvo , pa ni napred ni nazad.
Pasivni ste i sve prepuštate drugima, cak i da vam govore sta treba da radite.Kako se izvuci iz ovakve situacije .
Da li postoji neka magična reć ili razlog koji moze da pokrene iz pasivnosti u koju ste upali .

Postoji. Da ti se desi neka nevolja i da te ta nevolja pokrene da se boriš za sebe.
 
Ima kada u zivotu dodjete u situaciju da vam se nista ne mili i ništa ne radi, zavolite nekakav status kvo , pa ni napred ni nazad.
Pasivni ste i sve prepuštate drugima, cak i da vam govore sta treba da radite.Kako se izvuci iz ovakve situacije .
Da li postoji neka magična reć ili razlog koji moze da pokrene iz pasivnosti u koju ste upali .

Ne postoji rec ali sigurno postoji osoba ciji bi jedan poziv promenio sve...:)

Kad izgubimo takve ljude oko sebe, gubimo i sebe i odatle i potice ta letargija
koja vrlo lako moze da preraste u anksioznost pa cak i u depresiju..
 

Back
Top