Da li postoje pravda i istina ?

Ja mislim da - NE POSTOJE!

To su samo pojmovi koji ne oznacavaju nista ili potpuno kontradiktorne stvari.

Sto je za nekog pravda - za drugog je nepravda, sto je za nekog cista istina - za drugog je najveca laz...

Ne postoji sudija koji ce da presudi cija je pravda pravicnija, a istina - istinskija. :kafa:

:hahaha::hahaha::hahaha:

E,šašavog li komentara na sopstvenu temu.....!
Šta ti misliš o uticaju mesečevih mena na menstruaciju bele mečke !?

Moja laboratorija kaze postoji nepravda.(osnovni pojam nije pravda vec nepravda,nalik nemastini)
A za istinu vazi ono sa mog profila, tj u sistemima gde postoji katastroficna kazna za pogresku, istina ne postoji.
U prevodu na ljudski nivo razmisljanja i ponasanja, gde se kaznjava istina ne postoji.Primetice pazljivi da ovaj smisao uopste nije ni blizu onog u prethodnoj recenici....Nije ni tumacenje i ponasanje ljudi...kome se prica, adekvatno se sastavlja...

Ja mislim da - NE POSTOJE!

To su samo pojmovi koji ne oznacavaju nista ili potpuno kontradiktorne stvari.

Sto je za nekog pravda - za drugog je nepravda, sto je za nekog cista istina - za drugog je najveca laz...

Ne postoji sudija koji ce da presudi cija je pravda pravicnija, a istina - istinskija. :kafa:

Svakako. U literaturi i pričama koje se prenose sa kolena na koleno.
Preciznije -u rečima...U stvarnosti-postoji stvarnost...:mrgreen:

Postoje i ne postoje. ;)
Kad govorimo o istini, i nekim činjenicama, ona je uvek samo jedna i jedina istinita, sve ostalo su poluistine i laži. Postavlja se jedino pitanje šta je istina i da li postoji, kad za nešto ne postoje činjenice a u pitanju su različiti doživljaji neke stvari. Recimo meni je jabuka lepa i ukusna a nekome nije. Kad bi nas oboje pitao neko treći ko je nikad nije okusio - kakva je jabuka - odgovori bi bili različiti. A niko nije lagao, dakle postoje dve istine. Dva doživljaja istine.
Kad govorimo o pravdi, u malo širem smislu, tu se postavlja pitanje. Recimo širom sveta radjaju se bolesna deca. Nepravda. :( Ali to je nešto na šta mi ne možemo da utičemo, prosto viša sila, Božija pravda, kako god. Ali kad mislimo na pravdu u svakodnevnom životu na koji utičemo, itekako postoji. Samo je pitanje opet nekog ličnog doživljaja, ista stvar je možda za nekog pravda, za nekog nepravda. Jer svako voli da je pravda na njegovoj strani. A pravda je jedna i tamo je gde je i istina. :)

To su pojmovi koje je izmislio ljudski rod van stanja ratova,ubistava i pljacki,da bi oni koji su bili vodje mogli da u miru vladaju potcinjenima.Mi mislimo da nas razne vrline odrzavaju u zivotu.Medjutim,sve te price su izmisljotina.Odrzava nas borba za opstanak i nista vise.

Da bi se covek ocovecio izmislio je moral, a da bi zastitio moral uveo je pojam istine i za oba pojma prizvao dezurnog sudiju. Oba pojma direktno zavise od kolicine ocovecenja tako da se kod nadcoveka gubi potreba za sudijom, a moral i istina gube smisao.

Da bi se covek ocovecio izmislio je moral, a da bi zastitio moral uveo je pojam istine i za oba pojma prizvao dezurnog sudiju. Oba pojma direktno zavise od kolicine ocovecenja tako da se kod nadcoveka gubi potreba za sudijom, a moral i istina gube smisao.

Da bi se čovjek zaštitio od drugih ljudi...izmislio je moral. Razlog samozaštite je 'prekinuta veza' sa istinom.

Back