Da li postoje nezavisni mediji u Srbiji?

Апсолутно.
Госн. Шолак не дува у исту Тикву као Власт, он је независтан од Власти и нико му ништа не може.
Од власти је независтан, апсолутно. Али од једног другог политичко-правног ентитета је апсолутно завистан и нужно (и званично) спроводи интерес и пропаганду тог власника коме служи. Циљ је манипулацијом, па чак и облачењем у замишљени "лик" интелигентне и часне опозиције, обликовање мишљења аудиторијума ради остваривања својих тренутних политичко-економско-социјалиних потреба у региону.

Иницијално се помоћу неке јаке емоције изазове реакција поистовећивања у гледаоцу са дотичним медијем а онда помоћу одређених психолошких алата примењених у оно што се представља као "анализа" догађаја, људи и ствари поступно обликује став у гледаоцу који у том процесу, због саме форме таквог вида сугестивне презентације, нема потребу да анализира саме догађаје напором своје мисли већ упија "зажвакану" форму догађаја при томе имајући утисак да је до те идеје дошао управо сам својим природним доживљајем и сагледавањем ствари.

Од власти је независтан, апсолутно. Али од једног другог политичко-правног ентитета је апсолутно завистан и нужно (и званично) спроводи интерес и пропаганду тог власника коме служи. Циљ је манипулацијом, па чак и облачењем у замишљени "лик" интелигентне и часне опозиције, обликовање мишљења аудиторијума ради остваривања својих тренутних политичко-економско-социјалиних потреба у региону.

Иницијално се помоћу неке јаке емоције изазове реакција поистовећивања у гледаоцу са дотичним медијем а онда помоћу одређених психолошких алата примењених у оно што се представља као "анализа" догађаја, људи и ствари поступно обликује став у гледаоцу који у том процесу, због саме форме таквог вида сугестивне презентације, нема потребу да анализира саме догађаје напором своје мисли већ упија "зажвакану" форму догађаја при томе имајући утисак да је до те идеје дошао управо сам својим природним доживљајем и сагледавањем ствари.
Ја сам сагласан са тобом.
Мени се лично не допада тај њихов безусловни Приступ,покоравање неким "Еуро Начелима",педерастији и сл...
али ми је ПРАВАСХОДНО БИТНО ,,
да сместимо ми неке.ове -Брђанине- и "Сим Кровове" у Затвор бре,где припадају.
Онда ће они оцинкаре Налогодавце па да видимо ко то Покрада Буџет земље.

Vidim da je Kurir napao ministra Ristica... On jeste pristao da bude ministar, a to znaci uhvatio se u kolo sa djavolima... Izgleda da nije znao u koje se kolo hvata... Sad ce da ga razvlace, rekao je za njih izgleda nesto lose :mrgreen: , kao da ne zna kako sve to fukcionise ... Sad neka nastavi dok ga neskinu, ako je covek ili nek se pokunji i neka pronadju zajednicki jezik(sabornosti), ako je ckapi...

Све те новине имају око пет-шест хиљада продатог тиража и да немају сајтове, нико не би знао за њих. Али, за ту пропаганду, као и ону провладину, паре се не штеде. Немци су израчунали да би једна новина била исплатива, морала би да има најмање хиљаду продатих примерака по једном новинару или уреднику. Гледајући тако, нико сада стварно и не може да буде независтан, зато што и оглашивачи помно прате продати тираж, осим уколико им није другачије наређено. Неки се баве и рекетом - или уплати или ћеш да будеш на насловној страни, а убрзо и у притвору. Наравно, то се не односи на влашћу заштићене.
То прати и тотални стропоштај професионализма неписмених "новинара" јер те новине да нема мучених и тешко потплаћених лектора не би ни могле да се читају.
Зато сматрам да је, уз многе друге ствари, новинарство умрло природном смрћу крајем прошлог века.

Za mene su najnezavisniji mediji koji se finansiraju od strane najvecih svetskih fondacija Rokfelera, Sorosa itd... Oni su ljudi filantropi, ne zavise od citalaca, ne traze njihov glas, zele da ulazu u sirenje demokratije i sloboda u svetu sa svojim fondacijama... Nasuprot njima stoje ljudi poput Vucicevica, Marica, mali sitni poltroni, bogati u svojim siromasnim sredinama. Lazovi i sline nevidjenih razmera....Unistitelji sopstvenog naroda... Svakako ne znam za gore medije od nasih, mislim da ne postoje...U Evropi sigurno ne u svetu mozda... S obzirom da gore pomenute fondacije niti zele niti placaju sve medije sveta, otuda ti mediji vide korist iz toga sto ih satanizuju...Te su Rokfeleri i slicni vidjeni kao neki djavoli iako su djavoli upravo oni proizvodjaci mrznje porut Mitrovica, Marica, Vucicevica,...Oni sto narod drze u prostoti.. Takva osecanja, niri takve ciljeve nemaju pomenuti svetski bogatasi...
Kod nas ne postoje mediji koje oni finansiraju, ali su po meni najslobodniji ovi Solakovi N1 i nova S, zato sto njihovi novinari imaju najmanje autocenzure, mada i oni sami znaju na koju stranu treba da vuku...Ali opet nema smisla da budu prvi na tapetu napadanja, kada cine kakvu takvu ravnotezu na medijskoj sceni i zaista je zdravo da postoje....Iako jelte ne zauzimaju ni 10 procenata...Za to sto postoje naravno ne treba zahvaliti ovoj vlasti, koja to vidi ili pretstavlja kao svoju dobru volju...Vec vremenu u kome zivimo i delu sveta u kome smo, jednostavno je danas nemoguce sbog svega toga zabranjivati ih...Da smo u nekom drugom vremenu, a da je ova vlast ili da smo potpuno izolovani(ako takvo vreme dodje), odose ti mediji pod kljuc...A u nekom drugom vremenu sa ovom vlascu bi i mnogi od tih novinara na banderama zavrsili...

Морам да ти признам светски допринос - Рокфелери и Сороши су филантропи!
Zamisli u kakvom medijskom mraku odrastamo ili zivimo.... Ti si recimo ubedjen bez trunke ikakve sumnje da dobro znas da oni nisu filantropi, iako u sustini ne znas nista o njima... Dovoljan ti je sam pomen imena i mrznja je vec tu... Na zvuk..

У праву си, недела. Али немам времена да ти објашњавам уколико не знаш оно што сви знају.
Ja znam samo za mrznju prema njima(a to mi nisu dokazi, ljudi su i Hrista razapeli, ne verujem u njihove price), za cinjenice ne znam... Za cinjenice o Rokfelerima znam da su poklanjali na milijarde dolara kroz istoriju...Narucito Jon Rokfeler...

А -Србин Инфо-
А- Данијел Симић- и његов једини ћирилични Портал са оне Стране Дрине?
фронтал.рс
?
Pa i oni guraju svoju priču. Postoji li medij koji će podjednako da "izrešata" i Vučića i Mariniku? Pa ne. Na kom će gostovati i pozicija i opozicija i imati isti tretman. Pošteno govoreći ne.

Sa Politikinim Zabavnikom je započeta vesternizacija Srbije i ceo potekst tog lista je proamerički. To je ta meka moć američke kulture koja se neprimećuje , zapravo sam je nisam primećivao da ne kažem do skoro.
Па да, требали смо од првог основне да учимо руски и да читамо Мурзилку:zcepanje: :lol::rotf::cepanje::hahaha1::hahaha:

201507_cover.jpg

Back