Da li postavljate ciljeve?

Iskreno ne bas. Imam neke dugorocne ciljeve ali sam prilicno fleksibilna sa njima.
Verovatno bih bolje prosla kada bih se drzala nekih ciljeva pogotovo kada je stednja u pitanju ali uvek stavljam prioritet na zadovoljstvo u momentu.
Nekako me ti ciljevi koji nose sa sobom dugorocno odricanje cine frustriranom a ne motivisanom.
Ovako...malo kasnije stizem "na cilj" ali bez vecih frustracija i odricanja.
Kratkorocne uopste nemam. Odradim sta moram.

Pozdrav ljudi,

Da li postavljate ciljeve dugoročne i/ili kratkoročne?
Određujete li sebi prioritete za svaki dan ili neki period?
Da li to pišete ili činite u glavi?
Kratkorocne ciljeve sebi postavljam ponekad jer mi makar dadnu neku svrhu. Na primjer, malo mi fali da popnem cucanj na 140kg, ciljam nauciti odredjenu kvotu rjeci iz njemackig za dati period itd jer kad se makar trudim za nesto sto je moje sve mi je vise podnosljivo.

Dugoročne nikada jer mi to stvara teskobu. Planovi uopšte mi prave teskobu , što ne znači da živim haotično, nego više volim spontanost.

Recimo , za neke stvari je potrebno znati nešto unapred i isplanirati , ja se samo trudim da takvih stvari bude što manje.

Volim neke mini ciljeve tipa e sada ću oboriti svoj rekord u plivanju ali i to ne planiram unapred.
Kako lepše da objasnim nego : spazim cilj u trenutku i delujem u trenutku, ako delujem.

Dugoročne nikada jer mi to stvara teskobu. Planovi uopšte mi prave teskobu , što ne znači da živim haotično, nego više volim spontanost.

Recimo , za neke stvari je potrebno znati nešto unapred i isplanirati , ja se samo trudim da takvih stvari bude što manje.

Volim neke mini ciljeve tipa e sada ću oboriti svoj rekord u plivanju ali i to ne planiram unapred.
Kako lepše da objasnim nego : spazim cilj u trenutku i delujem u trenutku, ako delujem.
"Ugledam i okomim seee..." :cool: :lol:
daffy-duck.gif

Pozdrav ljudi,

Da li postavljate ciljeve dugoročne i/ili kratkoročne?
Određujete li sebi prioritete za svaki dan ili neki period?
Da li to pišete ili činite u glavi?
kad imas porodicu, treba da imas dnevni, nedeljni, mesecni, godisnji, pa cak i visegodisnji plan.
I naravno, mora se zapisuje , bar ove dnevne i nedeljne obaveze. Buduci da su mesecni i godisnji planovi ,strateski , njh ne zapisujem jer su mi stalno u glavi dok ih ne realizujem.

kad imas porodicu, treba da imas dnevni, nedeljni, mesecni, godisnji, pa cak i visegodisnji plan.
I naravno, mora se zapisuje , bar ove dnevne i nedeljne obaveze. Buduci da su mesecni i godisnji planovi ,strateski , njh ne zapisujem jer su mi stalno u glavi dok ih ne realizujem.
I onda polomis nogu u sekundi ti sve propadne i sjebes i druge

Back