Da li ovo samo ja imam ili svi?

MikiMećava

Primećen član
Poruka
671
Pa ovako mi se desi.Kada se umirim i opustim mozak jednostavno osjetim da mi nesta prolazi kroz ruke kao neka struja ili tako.Sta to moze da bude krvni tok ili nesta drugo??Najcesce ga osjetim u dlanovima.

Dal znaš šta je Out Of Body
možda je to početak OOB-e iskustva, tako mislim da počinje osećanjem elektriciteta, zvukom u glavi to je sve uvodno stanje u iskustvo izvan tela ?! :)

Elenamb

Početnik
Poruka
8
Dal znaš šta je Out Of Body
možda je to početak OOB-e iskustva, tako mislim da počinje osećanjem elektriciteta, zvukom u glavi to je sve uvodno stanje u iskustvo izvan tela ?! :)

Evo, da i ja ostavim svoj prvi post na forumu krstarice.
Nisam upoznata sa time, da da out of body eperience pocinje tako..zapravo mislim da to i nije tacno.
Ja sam to dozivela..ali u snu. Zapravo..telo je "spavalo"..a ja (dusa), ne.

Elenamb

Početnik
Poruka
8
Pa ovako mi se desi.Kada se umirim i opustim mozak jednostavno osjetim da mi nesta prolazi kroz ruke kao neka struja ili tako.Sta to moze da bude krvni tok ili nesta drugo??Najcesce ga osjetim u dlanovima.

Moze biti mnogo toga. Mozda ti telo tako reaguje posle napora..mozda je krvotok u pitanju ili nesto drugo sto bi medicina znala bolje objasniti.
A mozda imas jaku energiju. Jesu ti ruke inace tople ili hladne?

coco bill

Poznat
Poruka
9.581
Tok životne energije. Imaju je svi, naravno - samo je neko manje, a neko više svestan. To zavisi i od senzibiliteta.
svestan možeš biti jedino ako ti je um umiren, kao što je to bio slučaj kod viteza koje. jer, dok god ti misli blebeću, energija koju pri tom misli proizvode ti odvraćaju pažnju od ostalih vidova energije koje naše telo proizvodi, te ih zbog toga nisi svestan.
oni koji meditiraju znaju o čemu govorim...

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.114

Ja to osetim u trenutku kad pocnem da tonem da padam u san isto u nogama i dlanovima i rukama i trgnem se refleksno neki elektricitet prodje i ja se trgnem nesvesno...A cesto puta osetim to kad sanjam tj dok sanjam kako lezim kao pokusavam da zaspim i razmisljam ja mislim da sam budan a ustvari sanjam a tad bas malo jace i osetim te trnce taj elektricitet uz neki zvuk kao kad zagnjuris a na povrsini neko pljuska bije po vodi i to kad se desava imam osecaj kao da propadam kao da se gubim, kad padam u nesvest, slican osecaj je kao kad povracate dok ste onako pijani pa kroz vas prolaze trnci i gubite se samo sto ne padnete...:D

VitezKojaZmaj

Zainteresovan član
Poruka
360
Ja to osetim u trenutku kad pocnem da tonem da padam u san isto u nogama i dlanovima i rukama i trgnem se refleksno neki elektricitet prodje i ja se trgnem nesvesno...A cesto puta osetim to kad sanjam tj dok sanjam kako lezim kao pokusavam da zaspim i razmisljam ja mislim da sam budan a ustvari sanjam a tad bas malo jace i osetim te trnce taj elektricitet uz neki zvuk kao kad zagnjuris a na povrsini neko pljuska bije po vodi i to kad se desava imam osecaj kao da propadam kao da se gubim, kad padam u nesvest, slican osecaj je kao kad povracate dok ste onako pijani pa kroz vas prolaze trnci i gubite se samo sto ne padnete...:D

Meni se to ne desi dok spavam.Nego samo kad opustim se dok sam budan.

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.114
Opet nije isto.Meni se to moze da desi dok sam u skoli za compom dok sjedim igram basketa.

Epa ne znam onda idi kod doktora ko zna o cemu je rec ako ti to smeta...
I nije mi jasno kako se to opustis ti u sred skole i kad igras basket meni ne polazi za rukom to a i nikad i nece jer ja ako hocu da se opustim ja legnem ili sednem ne mucim mozak i telo:DJedino ako mislis na psihicko opustanje dobro se osecam hepi sam dok igram basket itd:D

VitezKojaZmaj

Zainteresovan član
Poruka
360
Epa ne znam onda idi kod doktora ko zna o cemu je rec ako ti to smeta...
I nije mi jasno kako se to opustis ti u sred skole i kad igras basket meni ne polazi za rukom to a i nikad i nece jer ja ako hocu da se opustim ja legnem ili sednem ne mucim mozak i telo:DJedino ako mislis na psihicko opustanje dobro se osecam hepi sam dok igram basket itd:D

Ne ja se tada ne opustim nego samo citiram da mogu da osjetim kad god ocu.

MakeMyDay

Aktivan član
Poruka
1.734
Misici ti se opustaju, i kada krenu u tom trenutku se trgnes, to sa sigurnoscu mogu reci, za ostalo nisam kompetentna da komentarisem, ali sam sigurna da se moze objasniti... :cao: :D

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.114
Ovo se desava i meni ponekad i obicno je simptom pretreniranosti. Bavis li se nekim sportom svakodnevno?

Cisto rekreativno dok sam bio u srednjoj cesto sa drustvom samo isli na fudbal, basket a posle toga sam odjednom prestao taj vid rekreacije jer se svi razbezali negde na stranu na fax i vise se ne okupljamo a i povredio sam koleno i sad sam zamenio sport ovom vrstom rekreacije kao sto je ribolov ali uvek predjem svaki odlazak idem peske predjem 15 i vise km, pesacenje po Staroj planini ja i moj drug predjemo vise od 30km dodjemo do moj kamp na zAvojsko jezero pa dalje idemo peske nastavimo do Vrelo...Sad se spremamo ove godine da odemo na 15 dana peske obdjemo staru planinu...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.