Da li ovako treba i u Srbiji?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Indija: Otpušteni radnici zapalili direktora čeličane
Tanjug | 04. 03. 2011. - 16:59h | Foto: AFP/Ilustracija | Komentara: 6

BUBANEŠVAR - Besna masa otpuštenih radnika u fabrici čelika zapalila je direktora u jednom mestu na istoku Indije, saopštila je indijska policija.

Pošto su saznali da su ostali bez posla, na desetine radnika čeličane napalo je Radeja Šjama Roja, rekao je viši policajac Adžaj Kumar Sarangi.





Besni radnici su polili benzinom auto direktora i blokirali mu vrata na zapaljenom vozilu, u distriktu Bolangir u istočnoj državi Orisi, preneo je AP.



Direktor je preminuo od posledica opekotina. Policija je privela dvojicu radnika. Industrijski incidenti i nasilje su Česti u Indiji.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/239416/Indija-Otpusteni-radnici-zapalili-direktora-celicane

Kao što piše u tekstu ovakve stvari su česte u Indiji i još češće se dešava da otpušteni radnici prebiju direktora na smrt. Čitao sam dosta tekstova o tome na netu.

Šta mislite da li ovako treba i u Srbiji ? Kad dođe do masovnih otpuštanja i deljenja otkaza da se otpušteni radnici skupe i da prebiju direktora ili vlasnika firme ko vola u kupusu?

U čemu je problem sa otkazom? Po meni je mnogo veći problem prekid ekonomskog razvoja nego stabilnosti jer kao što sam već pričao ekonomski razvoj je mnogo važniji od ekonomske stabilnosti. A otkaz prekida sve to. To je razlog iz kog su se ovi ljudi odlučili na ovako brutalnu reakciju. Očigledno nemaju drugog izlaza a otkazi jednostavno nisu u njihovom ekonomskom interesu.

A drugo, generalno gledano, ljudi npr. uzmu kredit za kola, stan, nameštaj i onda im otkaz remeti sve te stvari i zbog toga im je posao životno važan. Kada bi bilo ovakvih reakcija i u Srbiji, sigurno ne bi bilo ovoliko otkaza, milion nezaposlenih i sigurno bi ukupna stopa ekonomskog razvoja bila neuporedivo veća!
 

Back
Top