Da li Novom Sadu treba aerodrom?

kad bi ste bili na adekvatnoj poziciji i imali potrebna novcana sredstva na raspoloaganju da li bi ste izgradili aerodrom u novom sadu ili bi ste novac usmerili u nesto potrebnije i u sta? ja smatram da novom sadu ipak treba aerodrom bez obzira na blizinu surcina jer u razvijenom svetu skoro svaki grad od 100.000 stanovnika ima aerodrom. eto novi sad je najveci grad u bivsoj jugoslaviji, onoj velikoj, bez aerodroma.

Ne, Surcin je 45 min voznje, sto je blize nego aerodromi svetskih metropola, kao drugo ne treba nam buka u ukolini.
 
Na ovom aerodromu ce biti manji avioni uglavnom, tako da ima potrebe. Recimo, ja licno nikad ne bih ni otisao na surcin, ali kad vec imam ovako blizu jeftine avione, idem sigurno negde cim ga srede (na to leto). I nece biti buke u gradu, sto se tripujete? Nije aerodrom u Veterniku.
 
ima istine i u tome..
jeste, steva nam je opet dosao u klub
drugo, tu "viziju" komercijalnog aerodroma imale su demokrate koje su nas razjurile iz kluba i za tri godine ni jedan jedini dinar nisu ulozile u klub iako postoji potpisan i ugovor o navedenom, a za isto vreme su istekle sve registracije kako aviona, jedrilica, padobrana tako i vazduhoplovne skole, osiguranja, nije placana voda, telefon i struja koju treba ovih danan da nam iskljuce... :(
 
ima istine i u tome..
jeste, steva nam je opet dosao u klub
drugo, tu "viziju" komercijalnog aerodroma imale su demokrate koje su nas razjurile iz kluba i za tri godine ni jedan jedini dinar nisu ulozile u klub iako postoji potpisan i ugovor o navedenom, a za isto vreme su istekle sve registracije kako aviona, jedrilica, padobrana tako i vazduhoplovne skole, osiguranja, nije placana voda, telefon i struja koju treba ovih danan da nam iskljuce... :(

Pamtim i deda Lazu Kikaša i Bartoša i ...
Ali to su bila neka druga vremena,kad je vojska finansirala sve sportske aktivnost pored Vazduhoplovnog saveza.
U današnje vreme čak ni privredna avijacija nema svoju funkciju zbog pravila EU i zabrane leta jednomotorcima koji zaprašuju komarce iznad naseljenih mesta,
Znači još jedan vid finansiranja je ukinut.
To o čemu priča Gdin.Popov je po mom mišljenju čista utopija ,jedina ekonomska opravdanost ovog momenta je izdavanje celokupne letno-sletne površine za košenje sena u arendu!!
 
Ченеј би можда могао да има потенцијал кад би неком, заправо, стало... Осијек, Арад, Темишвар, Вршац... У крајњем случају, Бања Лука је ваздушном линијом на ~250 км...
Авај, више ми се чини да ће ускоро неки успешни бизнисмен да купи аеродром и сву технику за 1€ са свим дуговима и проблемима...
П.С. ЕУ забрањује једномоторце? Па, ми нисмо у ЕУ... још једно сагињање и намештање гузе... :dash: :guza: :fdlan:
 
Ченеј би можда могао да има потенцијал кад би неком, заправо, стало... Осијек, Арад, Темишвар, Вршац... У крајњем случају, Бања Лука је ваздушном линијом на ~250 км...
Авај, више ми се чини да ће ускоро неки успешни бизнисмен да купи аеродром и сву технику за 1€ са свим дуговима и проблемима...
П.С. ЕУ забрањује једномоторце? Па, ми нисмо у ЕУ... још једно сагињање и намештање гузе... :dash: :guza: :fdlan:
Milane druže,te aerodrome što si naveo su i stvarno u tom smislu reči.
Čenej je livada!
 
Знам, само, јебаи га, нисам стручњак, само, ето, размишљам наглас... написмено... ;)
Нема студија исплативости, па је онда све у реону: ШББ-КББ... Можда би се исплатило да пичну асфалт за мале авионе, можда не би.......
Цела тема је голем ШББ-КББ, па тако и мој одговор... Можда и не би било лоше... Сазнаћемо једном.....можда.....можда и не....
 
С Ченеја ускоро полеће авион с 30 путника
Ажурирано пре 21 минут 11 секунди
Дружењем, падобранским скоковима, параглајдингом и изложбом авио-модела протеклог викенда обележен је дан Аероклуба „Нови Сад”. Свечаности је присуствовао и шеф кабинета градоначелника Александар Петровић,





Enlarge

Поново брује авионски мотори





који је истакао да ће Град подржати представнике Аероклуба „Нови Сад” у намери да се ченејски аеродром ревитализује и да, осим спортске и пољопривредне намене, покрене и комерцијалне летове.
Председник Управног одбора Аероклуба „Ченеј” Стеван Попов истакао је да је прослава дана тог клуба представљала круну двомесечне борбе за опоравак аеродрома на Ченеју.
– Када су се зачули звуци мотора авиона и забелеле куполе падобрана на небу, није било срећнијег човека од мене. Опоравак аеро-клуба иде узлазном путањом, а мој мото је – корак по корак. Морамо довести Аероклуб на ниво на којем је некада био – сабира утиске дан након прославе клуба његов председник, прослављени српски пилот Стеван Попов. – Одавде су проистекли значајни ваздухопловци некадашњег ЈАТ-а, данашње „Ер Србије”, али и других светских авио-компанија, а на спортским такмичењима побрана су многа прва места јер имамо падобранце који су у самом врху тог спорта.
По његовим речима, Аероклуб „Нови Сад” почео је да пропада пре три године, када је на чело дошло страначки изабрано руководство, вођено пре личним интересима, него интересима клуба.
– Након три године нерада и уништавања клуба, успели смо да га покренемо и сада смо на добром путу. Добили смо подршку Града и Покрајине, а тренутно смо у преговорима о приватно-јавном партнерству с двојицом људи који воле ваздухопловство и имају новац. Разговарамо о куповини авиона с 20 места, који би се користио за комерцијалне летове, и надамо се да ће тај авион, као и аеродром, до краја године бити регистровани и за ту услугу – рекао је Попов.
Он истиче да су летелице Аероклуба, које су три године стајале у хангарима, и даље нерегистроване, али очекује да ће се то ускоро променити.
– Надамо се да ће и рачун клуба ускоро бити одблокиран да бисмо могли нормално наставити своје активности. Такође, морамо обновити и опрему јер су падобрани у лошем стању. Планирамо да позовемо спонзоре, који би нам помогли да их купимо, а заузврат би имали рекламу на куполама тих падобрана – казао је Попов.
По плановима Попова, на ченејском аеродрому половином октобра биће одржано и традиционално такмичење у падобранству.
Проблеми у Аероклубу „Нови Сад” почели су 2010. године, када је Покрајина понудила том клубу уговор по којем би сва имовина ченејског аеродрома прешла у руке Покрајинског завода за спорт. Тадашњи Управни одбор је одбио тај предлог, након чега је сазвана ванредна седница Скупштине клуба. На ту седницу, како тврди Попов, доведени су гласачи из Врбаса, Куле и других места у Војводини који су надгласавањем преузели Управни одбор.



- - - - - - - - - -

http://www.dnevnik.rs/novi-sad/s-ceneja-uskoro-polece-avion-s-30-putnika
 
Dejan Pap-Nomads konacno smo posle cetiri godine isterali avione i ocistili prasinu sa njih,ocistili hangar koji je bio u haosu i napravili malu svecanost povodom toga.politicka mafija nije uspela da nam uzme aerodrom,bez obzira sto su se trudili na sve moguce nacine.sada je aerodrom Cenej opet u nasim rukama,sa velikim finansiskim minusom koji su nam ostavili,predstoji nam registracija letilica i osiguranje,remonti i tezak rad da bi se vinuli u visine.
 
Mislim da treba, jer to imaju svi veći gradovi
Naravno da treba!
I ne samo u Novom Sadu!
Svakako bi trebalo izgraditi po jedan u svim većim mestima: Subotica, Zrenjanin, Pančevo, Sombor, Kikinda, Sremska Mitrovica, Vršac i Čenej već imaju, samo ih proširiti za Boing 707 i Iljušin, Ruma, Bačka Palanka, Inđija, Vrbas, Bečej, Senta, Kula, Apatin i Temerin!
Kad je bal - nek' je bal!
 
Naravno da treba!
I ne samo u Novom Sadu!
Svakako bi trebalo izgraditi po jedan u svim većim mestima: Subotica, Zrenjanin, Pančevo, Sombor, Kikinda, Sremska Mitrovica, Vršac i Čenej već imaju, samo ih proširiti za Boing 707 i Iljušin, Ruma, Bačka Palanka, Inđija, Vrbas, Bečej, Senta, Kula, Apatin i Temerin!
Kad je bal - nek' je bal!
Ja sam za Kać i Budisavu!
Pa kad je bal nek' je bal.:D
 

Back
Top