Da li nestaje hrišćanska Evropa?

Evropa već nije hrišćanska.

Na stranu muslimani. Ateista, agnostika i chreaster "hrišćana" (onih koji obeležavaju jedino Božić i Vaskrs, i to amerikanizovanih oblika - sa Deda Mrazom i uskršnjim zekom) ima više od 50 odsto odavno.

A LGTBIQ+ ideologa i sledbenika ima sve više i više, i odavno su prešli 10%. Ta ideologija je anti-hrišćanstvo i oni ne mogu biti hrišćani nikako.

Pravih hrišćana u državama zapadno i severno od Nemačke, Austrije i Italije odavno nema ni 20%. Jedino se istočna i jugoistočna Evropa malo drže.

Стара Србија је и Северна Македонија и да има много веома старих и активних цркава и ван ње, у Рашкој области. Али, ја сам мислио да преваспиташ и мухамеданце, када се већ решила да решаваш.
Kako muhamedance kad nemaju crkvu a i placaju svoju islamsku zajednicu.

А Немци те три пут горе побили кроз историју, и опет више волиш Швабу??

Ne znam koliko puta moram da ti ponovim da tu nije stvar samo u Svabi, kako ti kazes, vec u kulturi Evrope konkretno i tome sta ona predstavlja. To sto ti to banalizujes na Svabu, to je tvoj problem. Vise volim doslovno bilo kog Evropljanina nego bilo kog drugog. Volim ono cemu i sam pripadam i cija kultura mi je bliza.

Ti mozes jos sedamdeset puta da napises Svaba ili sta god te veseli, ja cu ti opet odgovoriti da banalizujes i da to nije stvar pojedine nacije, vec gena naseg i kulture, istoje i nacina zivota koji je meni blizak. Tacka.

Ne znam koliko puta moram da ti ponovim da tu nije stvar samo u Svabi, kako ti kazes, vec u kulturi Evrope konkretno i tome sta ona predstavlja. To sto ti to banalizujes na Svabu, to je tvoj problem. Vise volim doslovno bilo kog Evropljanina nego bilo kog drugog. Volim ono cemu i sam pripadam i cija kultura mi je bliza.

Ti mozes jos sedamdeset puta da napises Svaba ili sta god te veseli, ja cu ti opet odgovoriti da banalizujes i da to nije stvar pojedine nacije, vec gena naseg i kulture, istoje i nacina zivota koji je meni blizak. Tacka.

Dule zagovara ideju da Srbi su uljezi u Evropi, iz centralne Evroazije, i da vam su najblizi Kazakstan, Tadzikistan i Ceceni

Култура Еуропе је да што више Срба православних и Руса православних побије.
Против кога је ратовао Свети Кнез Александар Невски??

И шта ћеш сад да одговориш?

Kako muhamedance kad nemaju crkvu a i placaju svoju islamsku zajednicu.
Ту си у праву, немају је ни Јевреји, али и ми плаћамо нашу СПЦ. Нећу да лажем, и држава нешто припомогне, али главни приходи су од верујућег народа. Одакле иначе толико реновираних и новоизграђених цркава? Чак и римокатолици, рецимо у Бечу, су поклонили (хвала им) неке своје богомоље СПЦ, зато што се њихова паства смањује, а наша расте.

Evropa već nije hrišćanska.

Na stranu muslimani. Ateista, agnostika i chreaster "hrišćana" (onih koji obeležavaju jedino Božić i Vaskrs, i to amerikanizovanih oblika - sa Deda Mrazom i uskršnjim zekom) ima više od 50 odsto odavno.

A LGTBIQ+ ideologa i sledbenika ima sve više i više, i odavno su prešli 10%. Ta ideologija je anti-hrišćanstvo i oni ne mogu biti hrišćani nikako.

Pravih hrišćana u državama zapadno i severno od Nemačke, Austrije i Italije odavno nema ni 20%. Jedino se istočna i jugoistočna Evropa malo drže.
Hriscanstvo je utkano u evropski identitet i zato je odumiranje hriscanstva direktno proporcionalno propasti Evropljana

Култура Еуропе је да што више Срба православних и Руса православних побије.
Против кога је ратовао Свети Кнез Александар Невски??

И шта ћеш сад да одговориш?

To nije kultura Evrope. Masis kompletno sustinu.

Ne bih mogla da se oblačim kako ja želim.
Ne bih kao žena mogla da ostvarim neka od elementarnih prava.
Možda bi moje ćerke ili unuke bile druga, treća ili četvrta žena nekog bogatog muslimana.
Na plažu ne bismo išle...
Što se tiče muškaraca, privilegovani bi bili muslimani, a ateisti, hriščani i svi drugi bili bi građani drugog reda, bez nekih pogodnosti za napredovanje u karijeri.

To bas i nije tacno.
Prepricavanje od usta do usta cini da tako izgleda ljudima koji nemaju kontakte sa Arapima.

Istina je da su te druge, trece zene izuzetna retkost i da vecina bogatijih Jordanki i Libanki, Marokanki ne nose marame, jedva da drze post, u dzamije retko idu, ako ikako, imaju svest da valja studirati i obicno vole oca...i poznaju vrsnjake.

Trebalo bi razgraniciti na koje Arape ljudi misle kada ih opisuju.
Na skolovane i relativno imucne ljude ili na neke sa drustvenog dna.

Zaista puno muslimana poznajem koji su odlicni, odlicni ocevi. Bas mi bude zao kada nesto ovako citam...ne bih volela da sam muslimanka danas, svet je prepun predrasuda.

Back