Da li neko zna?

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276
Da li neko zna za neki sajt sa koga mogu da se skinu operativni sistemi i drugi softveri?
Do skora sam koristio thepiratebay.org, ali u poslednje vreme malo toga novog imaju, a osim toga i ono što imaju često je nemoguće downloadovati.
Unapred Vam hvala.
 
pored dobre zastite i stalnog azuriranja te zastite naravno da nista ne moze da se skine.
Dakle, skine se microtorent ili bittorrent i onda se koristi link magnetic na stranici ....a spisak torrent siteova nadjite trazenjem recimo top 10 torreent site to je za crackove i aktivacije
Inace sav drugi softvare moze da se skine direktno sa sitea proizvodjaca, pa i windows

Ima i opisi kako se radi za neke instalacije je potrebno da iskljucite net i zastitu...i naravno, ne klikcite svuda nego samo tamo gde pise naslov softwarea koji trazite...
 
Модератору би било паметно да закључа ову тему пре него Крстарица упадне у проблем промовисања пиратерије.
Уствари, треба тему избрисати као да никад није ни постојала.
 
Da razjasnimo neke stvari kako ne bi pojedinci ovde pisali baš svašta.
Kao prvo i sam znam da se moje pitanje može okarakterisati kao pitanje o pirateriji.
Kao drugo, ja zaista nemam nameru da sa neta skidam, umnožavam i prodajem nešto što je nelegalno i što bi se zaista smatralo piraterijom.
Kao treće, biću konkretan. Na torrent sajtovima tražim Windows Vistu sa OEM opcijiom lično za svoj računar (OEM znači da je operativni sistem prilagođen odrđenom kompjuterskom brendu)
I na kraju s obzirom da Vista više nije softver koji podržava Microsoft, i koji od strane istog nema dopune, zakrpe i zaštitu, smatram se slobodnim da je besplatno koristim.
Pitam se samo koliko je Vas koji su ovde napisali "pametni komentar" s napomenom da se radi o pirateriji i slično, koji koriste legalni (registrovan Microsoftov) softver ?
Naravno, odgovor već znam. :)
 
Da razjasnimo neke stvari kako ne bi pojedinci ovde pisali baš svašta.
Kao prvo i sam znam da se moje pitanje može okarakterisati kao pitanje o pirateriji.
Kao drugo, ja zaista nemam nameru da sa neta skidam, umnožavam i prodajem nešto što je nelegalno i što bi se zaista smatralo piraterijom.
Kao treće, biću konkretan. Na torrent sajtovima tražim Windows Vistu sa OEM opcijiom lično za svoj računar (OEM znači da je operativni sistem prilagođen odrđenom kompjuterskom brendu)
I na kraju s obzirom da Vista više nije softver koji podržava Microsoft, i koji od strane istog nema dopune, zakrpe i zaštitu, smatram se slobodnim da je besplatno koristim.
Pitam se samo koliko je Vas koji su ovde napisali "pametni komentar" s napomenom da se radi o pirateriji i slično, koji koriste legalni (registrovan Microsoftov) softver ?
Naravno, odgovor već znam. :)
Ниси у питању ти него Крстарица. Ако се некоме дигне, могу да их јуре зато што подржавају крађу софтвера.
Иако хоћеш да користиш само за себе, то се и даље рачуна у крађу.
Вероватно можеш да купиш Висту за мале паре, а можда може и неко да ти да, али скидање са торента је нелегално. А можеш и да контактираш произвођача компјутера и тражиш копију оперативног система. Вероватно ће да ти дају за џабе.
 
Razumem Vas Mito, ali u mestu u kome živim, kao i u prečniku od 100km ne postoji niko, pa ni servis ili prodavnica gde mogu nabaviti Vistu. Istina, na netu je ima bukvalno na izvolite, ali ne i u OEM opciji.
 
Ниси у питању ти него Крстарица. Ако се некоме дигне, могу да их јуре зато што подржавају крађу софтвера.
Иако хоћеш да користиш само за себе, то се и даље рачуна у крађу.
Вероватно можеш да купиш Висту за мале паре, а можда може и неко да ти да, али скидање са торента је нелегално. А можеш и да контактираш произвођача компјутера и тражиш копију оперативног система. Вероватно ће да ти дају за џабе.
Vise puta sam pisao o tome.zasto Microsoft pravi program Torrent i zasto dozvoljava na vise sajtova da se skidaju razni programi,besplatno.The Pirate Bay,je konkrtno zabranjen u vecini zapadnih zemalja,pa je cak i kod nas pritajen,ali opet moze da se skida sanjega.zasto ga nisu ugasili nacisto,da ne moze vise da se upotrebljava.Javljaju se ovde 90% ljudi koji imaju piratske OS-e i ko zna koliko programa jos.Pricaju neke price o pirateriji.
 
Da razjasnimo neke stvari kako ne bi pojedinci ovde pisali baš svašta.
Kao prvo i sam znam da se moje pitanje može okarakterisati kao pitanje o pirateriji.
Kao drugo, ja zaista nemam nameru da sa neta skidam, umnožavam i prodajem nešto što je nelegalno i što bi se zaista smatralo piraterijom.
Kao treće, biću konkretan. Na torrent sajtovima tražim Windows Vistu sa OEM opcijiom lično za svoj računar (OEM znači da je operativni sistem prilagođen odrđenom kompjuterskom brendu)
I na kraju s obzirom da Vista više nije softver koji podržava Microsoft, i koji od strane istog nema dopune, zakrpe i zaštitu, smatram se slobodnim da je besplatno koristim.
Pitam se samo koliko je Vas koji su ovde napisali "pametni komentar" s napomenom da se radi o pirateriji i slično, koji koriste legalni (registrovan Microsoftov) softver ?
Naravno, odgovor već znam. :)
Pa ne znas,ja sam kupio laptop uz koji sam dobio win 7,50 000 placen,eto kako sam glup ispo a ima za dz
 
Većina nas sa laptopovima imamo legalan operativan sistem. To je zato što ih većina laptopova u ponudi ima i u prodaji.Sasvim je druga priča sa desktop računarima koje uglavnom sklapamo po svojim nahodjenjima.
Занимљиво, користим лаптоп рачунар који није дошао са оперативним системом и за који нисам купио оперативни систем. А оперативни систем који користим је 100% легалан, редовно га надограђујем а није пиратерија нити су рађене било какве махинације са активацијом?
 
Da li neko zna za neki sajt sa koga mogu da se skinu operativni sistemi i drugi softveri?
Do skora sam koristio thepiratebay.org, ali u poslednje vreme malo toga novog imaju, a osim toga i ono što imaju često je nemoguće downloadovati.
Unapred Vam hvala.
Разни оперативни системи и програми могу да се нађу и преузму са сајта SourceForg потпуно легално и без икаквих правних проблема због преузимања.
За сваки програм видљива је и лиценца под којој је тај програм издат за који оперативни систем (да постоје програми кији су за одређене оперативне системе бесплатни за коришћење и дељење док на пример за неке друге оперативне системе имате могућност само да их испробате).
Дакле све програме можете да преузмете али за одређен број програма биће потребена лиценца (активациони код ) који добијате од власника тог програма.

Можда не би било лоше да се се позабавите упознавањем са различитим врстама лиценци чиме би сте лакше долазили до одговарајућег а бесплатног потребног софтвера .

Иначе торент као торент није забрањен већ је проблем дељење података за које нисте овлашћени да делите... ;)
 
pardon , nekada je preko * usb download tool* mogao da se skine zvanican win, sa njihovog sajta

sad izgleda ne moze

Да би виндовс био "званичан" није важно да одакле вам сам оперативни систем већ да ли имате купљену лиценцу издату од самог Мајкрософта...
 

Back
Top