Da li neko radi u NIS-u (Naf. ind. Srbije)

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Konkretno točilac na pumpi.
Plata 40.000-50.000din u NS, zavisi koliko je pumpa prometna.
Radi se 12h po dva dana u sve smene i o da dva dana slobodno.

Evo recimo da ste 1. smena: od 8h do 20h.
Ustanete i spremite se oko 7 ujutru, radite do 8 uvece i dok dodjete kuci (posto idem pešaka) negde oko 9 ste kuci. Fakticki od 7 do 9, a izmedju toga mora biti bar tri obroka - jer ste ceo dan na poslu..
Jedan prosecan obrok oko 400-500din, tri takva obroka dnevno oko 1500din i tako 24 dana u mesecu, to je 36.000 din samo da bi se hranio na poslu, a radis za 40.000. 😂

Neko kaze spremi od kuce, a i kad spremis od kuce mozes eventualno jedan obrok , ali i on košta. Nema nista dzaba.

Gde naci normalan posao u tolikom gradu? Svi nesto obećavaju, a niko ne ispunjava... Meni rekli drugari da je ovde plata 70.000 pocetna, ja odem oni mi daju minimalac.
Odem u drugu firmu, koja radi drugu delatnost, preko drugarice, ona pocetnu dobila pre 4 meseca 60.000, dodjem ja na razgovor oni mi nude 36.000din. Ja kazem drugarici za to - ona kaze verovatno pokusavaju da upecaju kandidate za male pare.. Uzas.

Ima li ko u NS da radi normalan posao bez fakultetske diplome, a da od tog posla moze sam da prezivi mesec dana... Covece ja imam 27 god, sposoban, a ne mogu sa tom platom ni o sebi da se brinem - a ne smem ni da pomisljam kako bi bilo da smo zena i ja i jos jedno dete. Na sta smo spali...
Bukvalno oskudevam sam sa tolikom platom, a ni na sta ne trosim.. Niti pusim niti pijem, jedem hleba i paštete.
 
Konkretno točilac na pumpi.
Plata 40.000-50.000din u NS, zavisi koliko je pumpa prometna.
Radi se 12h po dva dana u sve smene i o da dva dana slobodno.

Evo recimo da ste 1. smena: od 8h do 20h.
Ustanete i spremite se oko 7 ujutru, radite do 8 uvece i dok dodjete kuci (posto idem pešaka) negde oko 9 ste kuci. Fakticki od 7 do 9, a izmedju toga mora biti bar tri obroka - jer ste ceo dan na poslu..
Jedan prosecan obrok oko 400-500din, tri takva obroka dnevno oko 1500din i tako 24 dana u mesecu, to je 36.000 din samo da bi se hranio na poslu, a radis za 40.000. 😂

Neko kaze spremi od kuce, a i kad spremis od kuce mozes eventualno jedan obrok , ali i on košta. Nema nista dzaba.

Gde naci normalan posao u tolikom gradu? Svi nesto obećavaju, a niko ne ispunjava... Meni rekli drugari da je ovde plata 70.000 pocetna, ja odem oni mi daju minimalac.
Odem u drugu firmu, koja radi drugu delatnost, preko drugarice, ona pocetnu dobila pre 4 meseca 60.000, dodjem ja na razgovor oni mi nude 36.000din. Ja kazem drugarici za to - ona kaze verovatno pokusavaju da upecaju kandidate za male pare.. Uzas.

Ima li ko u NS da radi normalan posao bez fakultetske diplome, a da od tog posla moze sam da prezivi mesec dana... Covece ja imam 27 god, sposoban, a ne mogu sa tom platom ni o sebi da se brinem - a ne smem ni da pomisljam kako bi bilo da smo zena i ja i jos jedno dete. Na sta smo spali...
Bukvalno oskudevam sam sa tolikom platom, a ni na sta ne trosim.. Niti pusim niti pijem, jedem hleba i paštete.
Nista nije jeftinije spremiti od kuce.Vecinu hrane kupujes i ovako.To moraju da budu tri jaka obroka.
 
Konkretno točilac na pumpi.
Plata 40.000-50.000din u NS, zavisi koliko je pumpa prometna.
Radi se 12h po dva dana u sve smene i o da dva dana slobodno.

Evo recimo da ste 1. smena: od 8h do 20h.
Ustanete i spremite se oko 7 ujutru, radite do 8 uvece i dok dodjete kuci (posto idem pešaka) negde oko 9 ste kuci. Fakticki od 7 do 9, a izmedju toga mora biti bar tri obroka - jer ste ceo dan na poslu..
Jedan prosecan obrok oko 400-500din, tri takva obroka dnevno oko 1500din i tako 24 dana u mesecu, to je 36.000 din samo da bi se hranio na poslu, a radis za 40.000. 😂

Neko kaze spremi od kuce, a i kad spremis od kuce mozes eventualno jedan obrok , ali i on košta. Nema nista dzaba.

Gde naci normalan posao u tolikom gradu? Svi nesto obećavaju, a niko ne ispunjava... Meni rekli drugari da je ovde plata 70.000 pocetna, ja odem oni mi daju minimalac.
Odem u drugu firmu, koja radi drugu delatnost, preko drugarice, ona pocetnu dobila pre 4 meseca 60.000, dodjem ja na razgovor oni mi nude 36.000din. Ja kazem drugarici za to - ona kaze verovatno pokusavaju da upecaju kandidate za male pare.. Uzas.

Ima li ko u NS da radi normalan posao bez fakultetske diplome, a da od tog posla moze sam da prezivi mesec dana... Covece ja imam 27 god, sposoban, a ne mogu sa tom platom ni o sebi da se brinem - a ne smem ni da pomisljam kako bi bilo da smo zena i ja i jos jedno dete. Na sta smo spali...
Bukvalno oskudevam sam sa tolikom platom, a ni na sta ne trosim.. Niti pusim niti pijem, jedem hleba i paštete.
НИС даје пумпе на франшизу.
 
kako nije.
dobar obrok u jeftinijim restoranima i domacoj kuhinji ti je oko 600 din pa navise. (ne racunam pljeskavice na ulici)
ti mozes kod kuce da spremis i za 300 din isto to.
Kako, kad za te pljeskavice,moras kupiti mleveno meso i dodatke koji idu u pljeskavicu,pa i hleb vise nije tako jeftin,neki dodatak,ili salata uz pljeskavicu,tesko moze da se spremi za 600 dinara.
 
to jedino ako pravis pljeskavicu od pola kile mesa :D

kilo svinjskog ti je recimo oko 600din
koliko ti treba za sniclu ili pleskavicu?
oko 200gr.
to je oko 120 din aj da kazemo 200 din da bas uzmes parcekanju mesa.
i kolik kosta krompir i salata?
aj ne pricaj molim te :D
300 din uvrh da pravis.

ili recimo da skuvas pasulj ili uvijes sarmice.. sve ti je to povoljnije nego da kupis gotovo
 
Jedan prosecan obrok oko 400-500din, tri takva obroka dnevno oko 1500din i tako 24 dana u mesecu, to je 36.000 din samo da bi se hranio na poslu, a radis za 40.000. 😂
А како си израчунао 24 радна дана у месецу?

И за осмочасовно радно време ти је број радних дана 20-22, а за смене у шихт ти је 14-15-16 радних дана.
 
Погле ове што се ко бабетине дали у расправу колико изађе пара да спрема од куће хас. Упутите дечка ако нешто знате, ако не шта млатиш празну сламу. Пицерија Рома тражи радника за припрему хране и уз то продавца пица. Пробај тамо, укуцај на Гуглу пицерија Рома и наћеш, назови и питај. Ако се добро сећам нудили су 70 почетну.
 
Konkretno točilac na pumpi.
Plata 40.000-50.000din u NS, zavisi koliko je pumpa prometna.
Radi se 12h po dva dana u sve smene i o da dva dana slobodno.

Evo recimo da ste 1. smena: od 8h do 20h.
Ustanete i spremite se oko 7 ujutru, radite do 8 uvece i dok dodjete kuci (posto idem pešaka) negde oko 9 ste kuci. Fakticki od 7 do 9, a izmedju toga mora biti bar tri obroka - jer ste ceo dan na poslu..
Jedan prosecan obrok oko 400-500din, tri takva obroka dnevno oko 1500din i tako 24 dana u mesecu, to je 36.000 din samo da bi se hranio na poslu, a radis za 40.000. 😂

Neko kaze spremi od kuce, a i kad spremis od kuce mozes eventualno jedan obrok , ali i on košta. Nema nista dzaba.

Gde naci normalan posao u tolikom gradu? Svi nesto obećavaju, a niko ne ispunjava... Meni rekli drugari da je ovde plata 70.000 pocetna, ja odem oni mi daju minimalac.
Odem u drugu firmu, koja radi drugu delatnost, preko drugarice, ona pocetnu dobila pre 4 meseca 60.000, dodjem ja na razgovor oni mi nude 36.000din. Ja kazem drugarici za to - ona kaze verovatno pokusavaju da upecaju kandidate za male pare.. Uzas.

Ima li ko u NS da radi normalan posao bez fakultetske diplome, a da od tog posla moze sam da prezivi mesec dana... Covece ja imam 27 god, sposoban, a ne mogu sa tom platom ni o sebi da se brinem - a ne smem ni da pomisljam kako bi bilo da smo zena i ja i jos jedno dete. Na sta smo spali...
Bukvalno oskudevam sam sa tolikom platom, a ni na sta ne trosim.. Niti pusim niti pijem, jedem hleba i paštete.

ali ti radiš 15 dana maximalno u mesecu,ne 24,tako da ...
 
Дакле, 15 радних дана у месецу, ако један оброк имаш код куће, на послу поједеш 2 оброка.

Не знам какви су вам то оброци од 400-500 динара. Ја за те паре једем цео дан.

200 динара по оброку (широко), пута два оброка дневно то је 400 динара, па пута 15 радних дана, то ти је 6 000 динара за оброке на послу.

Поред тога, ти си израчунао доњу границу, а написао си од 40 000 до 50 000 (а приликом рачуна си узео доњу границу), Узми средњу плату од 45 000 динара. Како имаш право и на превоз, а идеш пешака, то ти је додатних 2 500 динара (или 4 300 за другу зону), које не потрошиш на превоз, дакле, остаје ти.

45 000 + 2 500 - 6 000 = остаје ти за живот ван исхране на послу 41 500 динара, а не 4 000 како си ти израчунао.
 
Ništa u ovom tekstu nije kako treba. Ni računica za jelo ni dani na poslu. Nemoguće da ode sva plata na jelo.
Plata je takva kakva jeste jer nemaš ni školu ni vezu. Za iskustvo nisi ništa pisao. Jesti moraš radio ne radio.
Najbolje se zaposliti tamo gde je plata sigurna i redovna i onda tražiti bolji posao. Koristi google i sajt kakva je kompanija da vidiš iskustva radnika.
Ne znam zašto samo jedan ne obrok možeš od kuće. Pumpa nema frižider?
 
U NS je uvek potraznja za konobarima ili barmenima, 35-40k je neka pocetna cifra, bez baksisa koji moze da bude i veci od dnevnice.
Drugo, ako umes da radis neke sitne popravke, ciscenje bojlera naprimer je 2000, a treba ti dva ssata maksimum, moleraj je skup kao da ti dolazi Mikelandjelo licno da okreci. I ako to dodas na tu platu, a realno si 15 dana u mesecu slobodan, moze da se lepo zaradi.
A hrana nije toliko skupa, osim ako ne jedes u restoranu.
 
Погле ове што се ко бабетине дали у расправу колико изађе пара да спрема од куће хас. Упутите дечка ако нешто знате, ако не шта млатиш празну сламу. Пицерија Рома тражи радника за припрему хране и уз то продавца пица. Пробај тамо, укуцај на Гуглу пицерија Рома и наћеш, назови и питај. Ако се добро сећам нудили су 70 почетну.
Hvala brate. Mislim da sam tražio taj posao još prošle godine. Misliš na onu piceriju u Pape Pavla u Novom Sadu?

Pročitam ja oglas u oktobru prošle god da traži radnika u piceriji i podjem. Kad sam došao rekao mi je pa ti nemaš kuvarsku školu što si dolazio... Tako da nisam imao srece sa tom picerijom..
 
kako 15, majke ti, kad je zakonski radno vreme 8 sati. Sve preko osam se računa kao u drugi dan, tj. prekovremeno, a prekovremeni sat nije isti kao i obični.

U praksi ja radim po 8 sati 6 dana nedeljno.

Не.

Ниси ти то разумео.

Имаш месечни број сати који се ради, и то варира од месеца до месеца.

И смене "у шихт" имају једнак број сати како и осмочасовно радно време пет дана у недељи.

Дакле, на пумпи би радио 15 дана месечно.

А ако би пребацио месечни број сати, на то би ти ишао прековремени рад који се плаћа преко оне плате од 40 000-50 000.
 
kako 15, majke ti, kad je zakonski radno vreme 8 sati. Sve preko osam se računa kao u drugi dan, tj. prekovremeno, a prekovremeni sat nije isti kao i obični.

U praksi ja radim po 8 sati 6 dana nedeljno.
ne bas
gleda se broj radnih sati jer postoje poslovi koji se rade 12 ili 24h u cugu.

postoje poslovi i koji se racunaju na minute ako nisi znao .. odradis pola sata i gotovo za danas :D
 
Ево на линку броја сати који се месечно ради.

https://fincon.rs/broj-radnih-sati-i-minimalna-zarada-u-2022-godini/

Тако су и одређене смене, а број сати у току месеца је исти и за осмочасовно и за дванаесточасовно радно време.

Ако би пребацио овај фонд сати, то би био прековремени рад, и као такав би ти био посебно плаћен, као што се посебно плаћа и рад за празнике (110 % од редовне дневнице).
 

Back
Top