Quantcast

Da li neko još uvek kupuje CD?

Tzar

Veoma poznat
Poruka
14.937
Ako je direktno od umetnika/ce.
I ako je potpisan.
Ima nekih koji nemaju veliki promet pa potpisuju sve sto prodaju.
Ili druga varijanta preorder, na primer, BGKO kad preorderujete bilo sta CD ili plocu dobijete potpisanu. Sad je nova ploca na preorderu.
I treca varijanta, eto opet primer BGKO, posle koncerta sami prodaju svoje CD-ove i na licu mesta potpisu i mozete da se slikate sa njima.
Eto, toliko od mene.

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.771
Ako je direktno od umetnika/ce.
I ako je potpisan.
Ima nekih koji nemaju veliki promet pa potpisuju sve sto prodaju.
Ili druga varijanta preorder, na primer, BGKO kad preorderujete bilo sta CD ili plocu dobijete potpisanu. Sad je nova ploca na preorderu.
I treca varijanta, eto opet primer BGKO, posle koncerta sami prodaju svoje CD-ove i na licu mesta potpisu i mozete da se slikate sa njima.
Eto, toliko od mene.
E da, dobro si me podsetio. Ja skoro uvek kupim CD ako bend nudi na svirci, čak i ako mi se nešto posebno ne svide ali želim da ih podržim

Гробар

Ističe se
Poruka
2.263
Данас ретко ко и издаје цд комплет. Углавном избацују синглове. А и премијера им је на тубу. Капирам да данас купују цдове можда још само неки колекционари. И то ће врло брзо да дође на ниво грамофонских плоча.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
14.937
Svasta ima. Izdaju se EP-ovi najvise. To je vise od singla. CD sa 4 do 6 pesama.

Ima svakakvih ljudi. Na primer, moja omiljena umetnica je sve svoje LP-ove i EP-ove stavila na youtube.

Bukvalno plejliste sa svim pesmama kako idu i na albumu. Ako ima spot ide spot, ako nema ide samo cover albuma i pesma. Sve je besplatno.

Mislim da je onda sasvim korektno da se kupi CD od nje, Posebno sto dolazi potpisan. A kupio sam i potpisan usb koji dolazi u luks pakovanju, na njemu je muzika u digitalnom formatu, pdf booklet sa svim pesmama, ali ne skeniran nego original pdf i fotografije, sto bi se reklo sa dosta mesa, da mogu posteri da se prave od njih...

Moze i da se kupi sve u digitalnom obliku na njenom sajtu, sto je verujem bolje nego kupovina preko platformi gde bi ona dobila 1% od tih para.

Mislim da je to ok.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.587
u jbt, sad sam tek obratio pažnju na cenu fizičkog cedeja: osamdesetpet dolara. Al zato nude džaba striming na amazon app
Ma budalaštine
Audio disk (pogrešno si nazvao temu) mora da se konvertuje minimum pod 320kbps da bi mp3 ličio na nešto,pogotovo orkestracija zahteva a isto tako ako su klavijature onda pod 128kbps zvuče kao meketanje

Naravno, prvo oprati uši

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.