Da li nas google sluša?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.324
Možda je moglo i na Teorije zavere ali... :lol:

Nekim čudom iskočio mi je ovaj youtube video od pre 5 godina.
Lik testira da li će mu izbaciti reklame na random sajtovima nakon priče o nekom topiku...

Da li ste imali neko "paranormano" iskustvo sa google-om?

Ако слушају онда дефинитивно и гледају.
Која корист од десетина милијарди реченица...
Чисто сумњам.
И она прича да алгоритам реагује на одређене речи, типа.. тероризам,Хамас,бомба...глупост.

To su bapske priče... Google asistent sluša ako je uključen, ali čeka "akivaciju", da mu kažeš "hey Google". Kome smeta, može lako da ga isključi potpuno.

Algoritmima nije uopšte potrebno da te čuju šta pričaš da bi znali šta te interesuje.

Svi sajtovi na koje ideš, sve što gledaš online je sasvim dovoljno AI mehanizmima da shvate šta te interesuje i plasiraju ti odgovarajuće reklame. Naravno, nekad se desi zgodna koncidencija kao što je ova pa ljudi pomisle i ono što nije tačno.

To su bapske priče... Google asistent sluša ako je uključen, ali čeka "akivaciju", da mu kažeš "hey Google". Kome smeta, može lako da ga isključi potpuno.

Algoritmima nije uopšte potrebno da te čuju šta pričaš da bi znali šta te interesuje.

Svi sajtovi na koje ideš, sve što gledaš online je sasvim dovoljno AI mehanizmima da shvate šta te interesuje i plasiraju ti odgovarajuće reklame. Naravno, nekad se desi zgodna koncidencija kao što je ova pa ljudi pomisle i ono što nije tačno.
Ljudi odu u radnju gledaju patike, i pocnu da im iskacu reklame za patike....

Mogu oni da slusaju i gledaju, kad hoces, posto nisi ti taj koji ima root na Androidu...
Ma ja volim ako me slusaju kada pocnem da grdim.neka cuju sve sta mislim o njima,pa ma ko slusao.Recimo,ona reklama,gde vucko dolazi u dom jedne porodice i gde prica o nekoj fabrici da je izgradjena i da treba uskoro da pocne da radi,more LAZE.Uradjeni samo temelji i viri armatura,a narod poceo da baca smece tu i to postala deponija.jedino ako ne misli taj par da zaposli na deponiji.

a sto bi inace smislili internet ?
Do tada su nas jurili i uhodili po gradu, kafanama, radnim mestima, parkovima............a danas mi im sami dolazimo.
Internet je pre svega zamisljen za naucnu saradnju sirom sveta. Da naucnici razmenjuju informacije,
i time brze dolaze do otkrica. Potom kao mreza uz pomoc koje spijuni mogu slati informacije
u maticne zemlje, bez rizika da ih uhvate. Teko onda je postala mreza za opstu upotrebu

Internet je pre svega zamisljen za naucnu saradnju sirom sveta. Da naucnici razmenjuju informacije,
i time brze dolaze do otkrica. Potom kao mreza uz pomoc koje spijuni mogu slati informacije
u maticne zemlje, bez rizika da ih uhvate. Teko onda je postala mreza za opstu upotrebu
slazem se ..........stim sto bi prednost dao spijunima a na drugo mesto naucnicima.
Nista se na ovom svetu ne pusta u javnost bez saglasnosti obavestajnih sluzbi.
Ja sad da napravim vremeplov, prvo ce me posetiti "ljudi u crnom" (CIA) , potom Pentagon ....pa tek na kraju se daje nauci, privredi i narodu na upotrebu.

Back