da li nam prodaju fuseraj u prodavnicama?

Pa kad imaš Anker od 45W za 30 evra, ili taj tvoj Ikea punjač za 15 evra, kakav kvalitet mora da ima Samsung punjač od 45W da opravda cenu od 50 evra? To bi trebalo da bude krilato i da leti.
uopste nije bila rec o tome..ti si rekao da je "onako" i da je smece.. ja sam ti dokazao da nije i onda si skrenuo pricu u smer da je preskup..to se mogu sloziti sa tobom ali ne mozes reci da je los i da ne valja kad je odlican...
 
uopste nije bila rec o tome..ti si rekao da je "onako" i da je smece.. ja sam ti dokazao da nije i onda si skrenuo pricu u smer da je preskup..to se mogu sloziti sa tobom ali ne mozes reci da je los i da ne valja kad je odlican...
Kako je odličan, ako za iste pare možeš da kupiš punjače od 65w drugih proizvođača, koji nimalo ne zaostaju po kvalitetu, neki su i kvalitetniji, podržavaju i uređaje drugih proizvođača, a ne samo Samsung i možeš da puniš više uređaja u isto vreme?
Samsung se ističe samo cenom i ničim više.
 
ako za iste pare možeš da kupiš punjače od 65w drugih proizvođača, koji nimalo ne zaostaju po kvalitetu,
e lepo sto smo konacno stigli od "sranja" do kvaliteta.

a sad jednu stvar jesi u pravu..za druge proizvode da..ali samsung ima poseban protokol punjenja i na njegovim telfonima ako hoces da izvuces punu brzinu treba da korsitis samsungov punjac... drugim recima ako uzmes anker od 45w nece puniti samsunga brzinom od 45w
 
e lepo sto smo konacno stigli od "sranja" do kvaliteta.

a sad jednu stvar jesi u pravu..za druge proizvode da..ali samsung ima poseban protokol punjenja i na njegovim telfonima ako hoces da izvuces punu brzinu treba da korsitis samsungov punjac... drugim recima ako uzmes anker od 45w nece puniti samsunga brzinom od 45w
Nije tako, punjač treba da podržava PPS protokol, što Samsung krsti kao Samsung Superfast Charging 2.0 i moraš da imaš kabel od 5A i puniće Samsung telefon sa 45W. Imam 3rd party punjač i kabel, platio sam ih dvadesetak evra i bez problema punim Samsung telefon sa 45W.
Mislim da Galaxy S26 Ultra ne traži čak ni kabel od 5A da bi se punio sa 45W, realno nema ni potrebe za tim 3A kablovi su za punjenje do 60W.
 
i opet prica, nekad je sve trajalo duze bla bla. Plati danas sijalicu cca 40e prosecnog brenda u usponu, recimo led od 8w, pusti je da radi na 2w u prilicno kontrolisanim uslovima (ok temperatura prostorije, bez silovanja ukljucivanjem i iskljucivanjem...) radice duze nego sto ti zivis. Ista prica i sa danasnim fusom koji nam prodaju, plati dobro prosecni brend u usponu i nemas problem.
ne juri jeftine kineze bez kontrole kvaliteta, ne juri brend (jer uglavnom placas lose komponente sa boljom kontrolom kvaliteta), nadji sredinu i miran si.
ili nastavi da kupujes kako si kupovao do sad, i ne kukaj...
 
i opet prica, nekad je sve trajalo duze bla bla. Plati danas sijalicu cca 40e prosecnog brenda u usponu, recimo led od 8w, pusti je da radi na 2w u prilicno kontrolisanim uslovima (ok temperatura prostorije, bez silovanja ukljucivanjem i iskljucivanjem...) radice duze nego sto ti zivis. Ista prica i sa danasnim fusom koji nam prodaju, plati dobro prosecni brend u usponu i nemas problem.
ne juri jeftine kineze bez kontrole kvaliteta, ne juri brend (jer uglavnom placas lose komponente sa boljom kontrolom kvaliteta), nadji sredinu i miran si.
ili nastavi da kupujes kako si kupovao do sad, i ne kukaj...
primera radi, CD diskovi koje svi pljuju da su nekvalitetni, da pucaju i lako se grebu, vec su i izbaceni iz upotrebe su takvi jer su ih placali 1 evro..
ja sam moje prve CD-ove placao 50 evra (ili maraka sad zaboravih) i dan danas rade iako su stari i po 30 godina ali zato su brale imali zlatnu podloiogu, antiskretch sloj, rezistenciju na UV zracenje.. jbg..koiliko para toliko muzike..ljudi su posle svi presli na jeftine kineze koji su radili posao i lako pucali i onda "losa tehnologija"
nije tehnologija losa nego si kupio skart za 1 evro a ocekujes da radi kao onaj od 50 evra..kao i mario kad pljuje po krsomiju a ima i te krsonmije 2..3 puta skuplje od njegovog koji odlicno rade i nemaju kako on kaze "laznu memoriju" :D
 
i opet prica, nekad je sve trajalo duze bla bla. Plati danas sijalicu cca 40e prosecnog brenda u usponu, recimo led od 8w, pusti je da radi na 2w u prilicno kontrolisanim uslovima (ok temperatura prostorije, bez silovanja ukljucivanjem i iskljucivanjem...) radice duze nego sto ti zivis. Ista prica i sa danasnim fusom koji nam prodaju, plati dobro prosecni brend u usponu i nemas problem.
ne juri jeftine kineze bez kontrole kvaliteta, ne juri brend (jer uglavnom placas lose komponente sa boljom kontrolom kvaliteta), nadji sredinu i miran si.
ili nastavi da kupujes kako si kupovao do sad, i ne kukaj...
makitina velika brusilica uzeta 2004te i uzeta 2024te je razlika dupe i oko

a ne radi se o kineskoj "kao makiti" nego kupljeno na istom mestu, od istog ovlascenog uvoznika.

tkd nije bas kao sto ti zamisljas ;)

** za ovaj primer znam iz prve ruke
 
znam o cemu pricas, ali kreni da razgradjujes, i hajde da ne pricamo o vrednosti novca i zasicenosti trzista tada i danas ( a mozemo ako zelis i detalj), idi na najplasticniji primer. Koliko si stvari tad morao da se odreknes da bi priustio makitu 2004, a koliko danas tj 2024?
na kraju dana, izuzetkom potvrdjujes pravilo. Nije kvalitet problem nikad bio, problem je kriterijum na kontroli kvaliteta.
 

Back
Top