da li nam prodaju fuseraj u prodavnicama?

Miša Šmolja

Domaćin
Poruka
4.009
Uzmem telefon pre par godina, moras da uzmes ciglicu/adapter iz prodavnice. Crkla mi ciglica, pa onda crko kabal koji je dosao s telefonom, pa veceras mi opet crkla ciglica ili kabal ili oba...


Sve napravljeno u vijetnamu, bolje da sam kod kineza kupio jer izgleda taj gigatron i yettel uzimaju isti qurac ko ti kinezi
 
Poslednja izmena od moderatora:
sam kazes pre par godina
vise se ne pravi da traje godinama vec 2..3 i to je to..

ne savetujem kineze jer se oni prave bez otpornika i slicnih stvari i lako moze doci do paljenja.. ono sta citas..izbio pozar dok je telefon drzao na punjacu..to je upravo problem jeftinih kineskih punjaca.

uzmi brendovan..jeste skuplji i jeste sa rokom trajanja od par godina ali je barem bezbedan jer ima sve sta treba od zastite i nece doci do samozapaljenja..

a sto se tice dugovecnosti zaboravljamo koliko su kostale tad stvari kad su se pravile da traju.. sad tv kupis za 300 evra..pre je bio skoro dve hiljade maraka sto je oko hiljadu evra.. u toj razlici u ceni je i razlika u kvalitetu trajnosti..
 
Uzmem telefon pre par godina, moras da uzmes ciglicu/adapter iz prodavnice. Crkla mi ciglica, pa onda crko kabal koji je dosao s telefonom, pa veceras mi opet crkla ciglica ili kabal ili oba...


Sve napravljeno u vijetnamu, bolje da sam kod kineza kupio jer izgleda taj gigatron i yettel uzimaju isti qurac ko ti kinezi
plansko zastarivanje je pocelo sa sijalicom nesto posle velike depresije.

tada se doneo dekret koliko sati maksimalno sme sijalica da gori (da nije toga, prosecno bi 10+ godina radila sijalica)

i tako vremenom sve

a fora je bila 50ih iz za auspuhe. nesme biti od milimetarskog lima jer ce biti vecno ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
sam kazes pre par godina
vise se ne pravi da traje godinama vec 2..3 i to je to..

ne savetujem kineze jer se oni prave bez otpornika i slicnih stvari i lako moze doci do paljenja.. ono sta citas..izbio pozar dok je telefon drzao na punjacu..to je upravo problem jeftinih kineskih punjaca.

uzmi brendovan..jeste skuplji i jeste sa rokom trajanja od par godina ali je barem bezbedan jer ima sve sta treba od zastite i nece doci do samozapaljenja..

a sto se tice dugovecnosti zaboravljamo koliko su kostale tad stvari kad su se pravile da traju.. sad tv kupis za 300 evra..pre je bio skoro dve hiljade maraka sto je oko hiljadu evra.. u toj razlici u ceni je i razlika u kvalitetu trajnosti..
ma kakav brendirani imam samsunga i lepo odem u gigatron i jetel kupim takozvani oridjidji sve i opet ne valja


kabal koji sam dobio s fonom crko bre pa evo nov kupio, oba made in vietnam. 3 ciglice su mi pregorele a sve 3 kupio sam u te tzv prave radnje. 25w adapteri ili te ciglice
 
meni i dalje rade samsunzi koje sam dobio uz starije telefone S6 i S10 dok su se davali uz telefon.

prosle godine sam samo zbog brzine punjenja uzeo u IKEA-a punjac i prezadovljan sam..povoljan je sa cenom, brz i kvalitetan..preporuka.
Ево сад гледам, имам неколико Самсунг пуњача које користим, и сви раде, а последњи Самсунг телефон сам имао пре скоро 10 година :D
 
Uzmem telefon pre par godina, moras da uzmes ciglicu/adapter iz prodavnice. Crkla mi ciglica, pa onda crko kabal koji je dosao s telefonom, pa veceras mi opet crkla ciglica ili kabal ili oba...


Sve napravljeno u vijetnamu, bolje da sam kod kineza kupio jer izgleda taj gigatron i yettel uzimaju isti qurac ko ti kinezi
Samsungovi kablovi koje daju uz telefone su loši, tanki i nikakvi. Ako nisi nežan sa njima, lako se slome. Samsung punjači koje sam dobijao uz telefone rade, ali nisu neki naročit kvalitet. I sad imam Samsung telefon, ali ne koristim Samsung punjač. Kupio punjač i kabel od proverenog proizvođača i sve radi savršeno, telefon se puni na 45 vati, punjač se ne greje, kabel duplo deblji od Samsungovih kablova. I sve to sam dobio za nekih 25 evra, umesto da original Samsung platim 50.
 
Poslednja izmena od moderatora:
gde nisu..znas kad je izasao S6?
2015.
eno ga vise od 10 godina radi bez problema..i za to kazes "nije neki kvalitet"
to samo nas covek moze da odvali da bi dao do znacaja svojim recima.
Zato što imaš punjače koji su kvalitetniji, tipa Anker, Ugreen, Baseus, Aohi... A to što ti misliš da je Samsung neki kvalitet, samo govori o tome da nikad nisi proučio šta su kvalitetni punjači.
 
Meni je kvalitetan onaj za koji nađem na netu test gde ga ljudi rasture, vide da su unutra kvalitetne komponente, testiraju ga da da radi stabilno i ne greje se. Još kad je upola jeftiniji od Samsungovog smeća, to je samo bonus.
u ovome je problem..nije problem sto kazes da je anker bolji..imas pravo na to misljenje, problem je kad je nesto dokazano kvalitetno a kazes da nije nesto posebno.. praktticno dovodis ljude u zabludu.

a jel si gledao otvaranje samsunga i sta sve ima unutra?

sad kazi sta je ovde nekavalitetno i "nista posebno" u odnosu na anker
molim konkretno a ne uopsteni spin.

 
u ovome je problem..nije problem sto kazes da je anker bolji..imas pravo na to misljenje, problem je kad je nesto dokazano kvalitetno a kazes da nije nesto posebno.. praktticno dovodis ljude u zabludu.

a jel si gledao otvaranje samsunga i sta sve ima unutra?

sad kazi sta je ovde nekavalitetno i "nista posebno" u odnosu na anker
molim konkretno a ne uopsteni spin.

Kao što rekoh, ništa posebno.
Za te pare drugi proizvođači naprave GaN punjač, naprave ga manjeg i sa više snage i sa 3 USB-C izlaza.

https://www.youtube.com/watch?v=vgmqUhvQlww
 
meni i dalje rade samsunzi koje sam dobio uz starije telefone S6 i S10 dok su se davali uz telefon.

prosle godine sam samo zbog brzine punjenja uzeo u IKEA-a punjac i prezadovljan sam..povoljan je sa cenom, brz i kvalitetan..preporuka.
imao sam s9+ kad je bio nov fon i bio dobar, punjac isto istrajao (a telefon ma kolko god puta mi je popadao na beton ostao citav, zamenio sam ga dok je jos bio ispravan da se pocastim)

Zato što imaš punjače koji su kvalitetniji, tipa Anker, Ugreen, Baseus, Aohi... A to što ti misliš da je Samsung neki kvalitet, samo govori o tome da nikad nisi proučio šta su kvalitetni punjači.
Pa jel sam ti ja strebercic da ja sada znam marke punjaca? ahahahahahaha
Ево сад гледам, имам неколико Самсунг пуњача које користим, и сви раде, а последњи Самсунг телефон сам имао пре скоро 10 година :D
Pa da...od pre 10 godina...
Šta je pobogu ciglica????
ja sam vise puta naveo "adapter" sto ti je punjac koji kupujes sad odvojeno od telefona

ali zato samsung cigla kosta 50€ a kinez 5 i onda kazu..sto bih bacao 50 kad imam za 5 i jos misle da su pametni :D
ja sam kupio original punjace pa opet sam ispusio kitu raspadaju se ko da su ih sklapali klinci od 7 godina, a sance su da nisam pogresio

isti ti je to qurac ovaj jedan je napravljen u kini a drugi u vijetnamu
 
plansko zastarivanje je pocelo sa sijalicom nesto posle velike depresije.

tada se doneo dekret koliko sati maksimalno sme sijalica da gori (da nije toga, prosecno bi 10+ godina radila sijalica)

i tako vremenom sve

a fora je bila 50ih iz za auspuhe. nesme biti od milimetarskog lima jer ce biti vecno ;)
Ima jedna sijalica u Engleskoj gori preko 100 godina u vatrogasnoj sluzbi non stop....tako je pre pravljeno ds traje.
 

Back
Top