Da li muzikalnost i ljubav prema muzici kod Srba opada ili ne?

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.220
Nekad smo imali radio stanice koje su bile poznate kao generatori i master level sudije kvaliteta muzicke scene u nekom kraju...Radio Krusevac je jedna od takvih siroko poznatih stanica koje su bile zakon za razvoj svog kraja i profesionalno i amaterski u muzici...

Da li se danas i pored silnih zvezda i zvezdica oseca opadanje zelje ljudi da uzivaju u muzici i da znaju da uzivaju u muzici, a odvojeno od toga i da li su muzikalni?

Ja kao DJ primecujem tvrdocu na usima mladjih generacija, povecano odsustvo sluha a i muzikalnost se svodi na vrlo uzak skup pesama , tj kako bih ja rekao nemanje muzicke kondicije....10min i vec su pukli, nema onog ko nekad sa 15min ih kupis pa voze po 2h, mokri do gole koze, a trezni...

Situacija na horovima je malo manje degradirala ali je i tu degradirala, kazu retko koji hor sad ima prostorije, sve pokupila drzava pa prodala...obicno to nije drzava nego neki lokalci proprali papire...
Eto ako ste muzicar, pa napisite da li je i vas utisak da se trziste muzickih konzumenata smanjilo...ne racunam svadbe i prilike za pokazivanje....kad cesto proradi logika ja sam platio pa cu da se veselim, a ustvari sipak..

Back