Quantcast

Da li možete...

Christadelphian

Obećava
Poruka
66
Da mi date komentar na ovaj tekst , da li se slažete i šta mislite ?
"Grešnik ne bi mogao da bude srećan u Božijem prisustvu; njemu bi društvo svetih bića bilo neprijatno. Kad bi mu i bilo dozvoljeno da uđe u Nebo, ono mu ne bi pružilo nikakve radosti"
Pozdrav

Kastor

Početnik
Poruka
43
Christadelphian:
"Grešnik ne bi mogao da bude srećan u Božijem prisustvu; njemu bi društvo svetih bića bilo neprijatno. Kad bi mu i bilo dozvoljeno da uđe u Nebo, ono mu ne bi pružilo nikakve radosti"
Pozdrav
Hm,a pokajnik?

MaranAta

Zainteresovan član
Poruka
160
"Паклена ватра је љубав Божја", како рече један од пустињских отаца. Она делује двојако и различито за праведнике, и за грешнике. :roll:

Christadelphian

Obećava
Poruka
66
Christadelphian:
Pozdrav
Prvo: grešni smo svi ovo ko je napisao verovatno misli da ne spade medju grešne.
Drugo: zašto bi beskrupuloznom grešniku bilo neprijatno? Znači da već ima neki vid kajanja .
Treće: Kome to ne bi nebo donelo radosti kad su po istom piscu i sotona i demoni kažnjeni zbacivanjem sa neba.
Ovaj vid pisanja je nedoslednost samom sebi i svom tumačenju jer se ubacuju lična razmišljanja i sugestije i postavlja se pitanje kolika je vera istoga u svoje sopstveno tumačenje.

Odlomak teksta iz knjige "Put Hristu" EGW

maleni

Zainteresovan član
Poruka
117
Christadelphian:
Pozdrav
Sta bi bilo kad bi bilo.

Gresnik NE MOZE da dodje u Bozije prisustvo, a ako dodje procitaj sta se desilo dvojici sinova koji se nisu ocistili pre ulaska u hram.

Sto se tice svetih osoba, u njihovom pristustvu gresnik se oseca kao zaba u zmijskim ustima, ali ostaje dovoljno glup da vredja zmiju.