Da li mozete ziveti bez ljubavi?

Pesadinac

Zainteresovan član
Poruka
402
Da objasnim naslov . Kao sin jedinac sam imao bezgranicnu ljubav oca i majke. Oni se imali moju. Kasnije dolaze devojke mada je to vec nesto drugo. Otac i majka odlaze sa ovog sveta u kratkom razmaku ali mene spasava to sto imam verenicu koju mnogo volim. I ona mene, bar donekle. Izmedju nas puca, depresija, beznadje, potpuno sam, ortaci su tu ali to je nesto drugo. Odjednom upoznajem sadasnju suprugu, uskoro dolazi sin kog obozavamo....

I sad, kad pomislim da nema njih, da nisam nju upoznao, da radim i zivim sam , da je moj zivot posao, kuca, da nema osoba za koje bih zivot dao i koje bi za mene zivot dale, ne znam dal bih to mogao, tako da zivim. Jednostavno je za mene taj osecaj davanja i primanja ljubavi nesto osnovno, kao hrana i voda. Mozda je to neki poremecaj, hebem li ga, ne znam.
Vas stav o tome?

Poslednja izmena:
Da objasnim naslov . Kao sin jedinac sam imao bezgranicnu ljubav oca i majke. Oni se imali moju. Kasnije dolaze devojke mada je to vec nesto drugo. Otac i majka odlaze sa ovog sveta u kratkom razmaku ali mene spasava to sto imam verenicu koju mnogo volim. I ona mene, bar donekle. Izmedju nas puca, depresija, beznadje, potpuno sam, ortaci su tu ali to je nesto drugo. Odjednom upoznajem sadasnju suprugu, uskoro dolazi sin kog obozavamo....

I sad, kad pomislim da nema njih, da nisam nju upoznao, da radim i zivim sam , da je moj zivot posao, kuca, da nema osoba za koje bih zivot dao i koje bi za mene zivot dale, ne znam dal bih to mogao, tako da zivim. Jednostavno je za mene taj osecaj davanja i primanja ljubavi nesto osnovno, kao hrana i voda. Mozda je to neki poremecaj, hebem li ga, ne znam.
Vas stav o tome?

Чим си ти на форумима фали теби нечто истражујеш све могужности развоја своје личности зарад опште и личне сатисфакцији и утилитарности

Да ли си хтео бити пилот или контадмирал

Чим си ти на форумима фали теби нечто истражујеш све могужности развоја своје личности зарад опште и личне сатисфакцији и утилитарности

Да ли си хтео бити пилот или контадмирал
U pravi si fali i meni i porodici socijalni zivot, hladno ali standard, zasto onda ne caskati bar ovako sa nasim ljudima, ako nista treniras maternji jezik, dobra stvar.

Ja sam znao da ce ova tema da se razvodni jer ima tu ljudi, mrguda, cinika, nista im ne valja, sve je laz i prevara, i onda ode diskusija u tom pravcu a mene iskreno zanima da li ima i neko drugi koji ima ovaj " "problem". Znaci ljubav roditelja, devojke, supruge, deteta. Jaka potreba da bude voljen i da voli. Da bez toga ne moze, ono da se gusi, potpuni bedak. Potpuno mi je jasno da ima dosta ljudi koji mogu bez toga ali ima li neko jos ko ne moze?

Ja sam znao da ce ova tema da se razvodni jer ima tu ljudi, mrguda, cinika, nista im ne valja, sve je laz i prevara, i onda ode diskusija u tom pravcu a mene iskreno zanima da li ima i neko drugi koji ima ovaj " "problem". Znaci ljubav roditelja, devojke, supruge, deteta. Jaka potreba da bude voljen i da voli. Da bez toga ne moze, ono da se gusi, potpuni bedak. Potpuno mi je jasno da ima dosta ljudi koji mogu bez toga ali ima li neko jos ko ne moze?
ok,ajde po prvi put da pitam,onako "ozbiljno" bez neke sale.... ispunjen si,voljen,posle svega sto si prosao..... zasto imas potrebu da se ovde konsultujes?

mene iskreno zanima da li ima i neko drugi koji ima ovaj " "problem". Znaci ljubav roditelja, devojke, supruge, deteta. Jaka potreba da bude voljen i da voli. Da bez toga ne moze, ono da se gusi, potpuni bedak. Potpuno mi je jasno da ima dosta ljudi koji mogu bez toga ali ima li neko jos ko ne moze?

Svaka normalna osoba ima potrebu da bude voljena i da voli.

Ali preterana potreba pokazuje da si previse zavistan od te ljubavi.

Deca ce sutra odrasti, i otići.

Tvoja ljubav prema zeni, ili njena prema tebi, se moze ugasiti, ako se ne neguje.

Zato uzivaj dok ti je lepo.

I potrudi se da sve to sto duze potraje.

A sa druge strane, radi na sebi, tako da, iako se desi nesto nepredvidjeno, mozes da prezivis i bez te ljubavi.

Zasto da ne? Razmisljam da li je to normalno, da li je to neka patologija, koliko je to cesto.Nema u mom pitanju nista lose a ko ne zeli, jasno da nece ni odgovoriti.
aman....nit sam rekao da ima ista lose,niti pomislio....u "uvodu " sam naglasio da pitam dobronamjerno. ne vidim tu nikakvu patologiju,samo gledam po sebi....ako si zadovoljan,srecan,voljen i pre svega ispunjen.... zasto bi trazio bilo gde savjet.... opet,to je moje vidjenje.... svi smo razliciti- i ja postujem te razlike..

Наравно да може.
А може се живети и у нади да те чека права љубав.
Може се живети, чак и у лажној љубави,онако,свесно.
Лажеш себе да си вољен.
Тако да све може.

Ако ти је важно да будеш вољен, а свима је, потрудиш се и чуваш,негујеш ту љубав.

Vas stav o tome?

Mislim da nisi sa ovog sveta.
A i vreme je da odmoriš, mnogo si se nadavao,

Back