Da li mozete iz pogleda sagovornika da ...

Nekad da nekad ne, zavisi koliko me osoba interesuje da bi je analizirala. Kod nekih ljudi se odma vidi da su teske budale, a kod nekih mi treba malo vise vremena za procenu, ali uvek je tu onaj osecaj da nisu takvi kakvim se predstavljaju. Mislim da moram jos da radim na proceni ljudi.
Ne, ne...samo ti prati "taj svoj unutrašnji glas".Skontaš vremenom da te upravo on upozorava na šta treba. 👍
Kad se čovek pređe u proceni, to obično bude uvek svesno.
Psiholozi smatraju da su kod upoznavanja ljudi prvih par sekundi ključne, jer se odvijaju intuitivno.
Čim krene razgovor dalje i upoznavanje, ljudi svesno prave greške.
 
Ne, ne...samo ti prati "taj svoj unutrašnji glas".Skontaš vremenom da te upravo on upozorava na šta treba. 👍
Kad se čovek pređe u proceni, to obično bude uvek svesno.
Da, ali na primer na nekog ne obracam posebno paznju, pristojna sam sa njim, nemam neko posebno misljenje o njemu, i onda mi neko iskusniji skrene paznju na tu osobu i ja tek onda pocnem da je taj ko me je upozorio u pravu, a ja to do tad uopste nisam videla.
 
Da, ali na primer na nekog ne obracam posebno paznju, pristojna sam sa njim, nemam neko posebno misljenje o njemu, i onda mi neko iskusniji skrene paznju na tu osobu i ja tek onda pocnem da je taj ko me je upozorio u pravu, a ja to do tad uopste nisam videla.
Ne veruj mnogo ljudima i njihovoj proceni.
Vole i da izmišljaju priče i mnogo lažu.
Biti naivan danas nije nikakva privilegija.
Ne veruj svemu što čuješ, pa ni vidiš!
Bolje se osloni na sopstvenu intuiciju.
To je ono što je neko ovde napisao,...da mu se grči i steže stomak od nekih ljudi, a ne ide mu se u WC. To ti je siguran znak!
Ili bar signal, da trebaš biti oprezna!
 
Ne veruj mnogo ljudima i njihovoj proceni.
Vole i da izmišljaju priče i mnogo lažu.
Biti naivan danas nije nikakva privilegija.
Ne veruj svemu što čuješ, pa ni vidiš!
Bolje se osloni na sopstvenu intuiciju.
To je ono što je neko ovde napisao,...da mu se grči i steže stomak od nekih ljudi, a ne ide mu se u WC. To ti je siguran znak!
Ili bar signal, da trebaš biti oprezna!
Jao, ti opisujes leptiritje. :aha:
 
Kako Vi stojite sa "citanjem" ljudi ?
Uglavnom mi dobro ide Čitanje ljudi , nekako ih osetim..
Pogled mi mnogo znači , jer i pogled i same gestikulacije
mnogo pričaju o toj osobi ..

Kada osobu ne vidim , ide teže, naravno .
Mada i tu mi dosta radi intuicija.

Par puta sam omanula , ali šta da se radi -dešava se .
Obično u slučaju onih prepredenih veštih glumaca koji se predstave kao nešto ..
A ispadnu -ništa.

A ja ispadnem budala što sam stvorila pogrešnu sliku.
Srećom , retko mi se to dešava, inače bih verovatno već odavno
Ubila nekoga..
 
Kako Vi stojite sa "citanjem" ljudi ?
U suštini nastojim da se ne nađem u situaciji da nekog moram da čitam. Nisu me ljudi naročito razočaravali, i sposobna sam da procenjujem ljude, ali volim da budem što više u nekoj neutralnoj poziciji i da me se savršeno ne tiče ko je kakav.
Neka elementarna kurtoazija mi je sasvim dovoljna za funkcionisanje sa potpuno nepoznatim ljudima.
 

Back
Top