Quantcast

Da li možete da pročitate ljudske emocije?

Da li je ovaj čovek iskren?

• NE, glumi prema dogovorenom scenariju i režiji.

• DA, iskreno se potresao i zaplakao.

• Nisam u stanju da ocenim.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Mrkalj

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.181
Često smo u situaciji da u nekog posumnjamo ili da nas neko laže. Da li će nas neko prevariti zavisi od toga koliko je vešt, ali i od našeg iskustva i sposobnosti da pročitamo emocije te osobe.

Da li ste u stanju da pročitate ovaj aktuelni događaj:

Videćemo da li će se odgovori u ponuđenoj anketi grupisati oko istog zaključka.

:)

Nataly Ciottolo

Veoma poznat
Poruka
14.158
Zaista se potresao i zaplakao.
Ali, iskreno..
Mogao je da misli na pokojnu babu koju je voleo i da tako izazove suze, recimo

Postoje ljudi koji mogu da zaplaču na svaku tužnu priču koju čuju.
I oni se zaista zaplaču da kažem iskreno, ali to je površna empatija, površna emocija.
I ovaj je verovatno izabran zbog te veštine, da prezentuje iskrenost.

Hoću da kažem, da ipak morate nekoga bolje da poznajete da bi procenili iskrenost emocija. Ovako samo intuitivno naslućujemo, pa i pogrešimo.

asatana

Primećen član
Poruka
611
Imao je pripremljenu maramicu i upotrebio je prerano, tako da je dosao sa namjerom unaprijed da prica o ovome, na dramatican nacin, a ne bi trebalo. Uspjesan ce mu biti govor i dirnuce mnoga srca ali je nacin da dodje do toga manipulativan. E sad porijeklo suza moze biti iskreno ali to ne mijenja cinjenicu da je dosao sa namjerom da ih koristi u svrhu uspjesnog govora. Znaci manipulacija. Sto je uzasavajuce za mene licno.

Rayela

Legenda
Poruka
60.058
Često smo u situaciji da u nekog posumnjamo ili da nas neko laže. Da li će nas neko prevariti zavisi od toga koliko je vešt, ali i od našeg iskustva i sposobnosti da pročitamo emocije te osobe.

Da li ste u stanju da pročitate ovaj aktuelni događaj:

:)
Zar emocije nisu nekako univerzalne?
Mene niko ne moze da laze, narocito ne zivotinje, a jos mane zamlate
ljudske vrste.

asatana

Primećen član
Poruka
611
Zar emocije nisu nekako univerzalne?
Mene niko ne moze da laze, narocito ne zivotinje, a jos mane zamlate
ljudske vrste.
Jesu univerzalne ali se koriste nekad kao alat za manipulaciju. Blago tebi, ja sam obicno bila meta narcisidnim manipulatorima, pa sad dosta puta prijetim na vrijeme ali nikad ne znas. Nekad ce neko vristati na ulici da je pao sa bicikla da je slomio nogu, e sad ti si svjestan da se mozda pretvara a mozda i ne ali ti ces vjerovatno pozvati hitnu i pomoci mu. Znajuci da te mozda izigrao.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.