Da li može da se dobije SPB putem oralnog seksa?

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
Sve te polne bolesti se prenose putem bilo kakvog intimnog/seksualnog odnosa. Ljudi su stvarno toliko naivni u vreme kad naivnosti te vrste nema mesta, da se pitaju tek kad je brzi voz prošao. Tvoj drugar za svoje dobro treba odmah da se pregleda, pa ako je sve ok, super!
Ne treba na Forumu da traži ni ohrabrenja, ni lekcije o tome kako se polne bolesti prenose.
Zapravo...
Možda i Forum treba da doda mesto za takve teme na nekom najozbiljnijem mogućem nivou.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
44.635
Ne treba na Forumu da traži ni ohrabrenja, ni lekcije o tome kako se polne bolesti prenose.
Zapravo...
Možda i Forum treba da doda mesto za takve teme na nekom najozbiljnijem mogućem nivou.

Zašto ne forum?
Ovo je mesto gde ljudi mogu da razmene iskustva, bilo lična ili indirektna.
A za posmatrače može da bude poučno

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
Zašto ne forum?
Ovo je mesto gde ljudi mogu da razmene iskustva, bilo lična ili indirektna.
A za posmatrače može da bude poučno
U istom postu sam se predomislila, kao što vidiš.
To mi je jedna od jačih karakteristika, da iskaz počinjem u jednom smeru, a završavam ga neplanirano potpuno negde drugo, a poželjno mi je da ode u suprotnost. :zcepanje:

Gost 426927

Stara legenda
Poruka
95.056
Da li može da se dobije seksualno prenosiva bolest putem oralnog seksa?

P.S. Pitam za drugara.
Svako ko je izložen kontaktu sa zaraženim partnerom može da dobije polnu bolest
u ustima, grlu, genitalijama ili rektumu.
Rizik da se dobije polna bolest preko oralnog seksa zavisi od brojnih faktora:

- polnu bolest u ustima ili grlu možemo da dobijemo pružanjem oralnog seksa partneru koji ima polnu infekciju.

- polne bolesti na penisu možemo da dobijemo ukoliko nam osoba sa polnom infekcijom grla ili usta pruža oralno zadovoljstvo;

- moguće je da imamo polnu bolest na više od jednog mesta, na primer u grlu i na genitalijama

- polne bolesti mogu da budu prenesene na seksulanog partnera čak i
kada zaražen partner nema nikakve simptome polne bolesti

Neke od polnih bolesti koje mogu biti prenesene oralnim putem su :
hlamidija, goroneja, sifilis, herpes, HPV virus, HIV, trihomonijaza.

Neki faktori mogu da povećaju šansu da se osoba preko oralnog seksa zarazi ( loša oralna higijena
neke iritacije u grlu/genitalijama ili izloženost izlučivanju semene tečnosti (sperme) zaraženog partnera...)

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
To je sjajna karakteristika.
Vagaš se, između dve krajnosti;
Shvatajući da su obe deo tebe.
Pa... eto, dualnost.
Em sam Ribe, em sam Blizanci.... mada je smešno to kako se opravdavam ili pokrivam zvezdama pod kojima sam rođena.
Stvarno sam prema svemu ambivalentna, otvorena za više mogućnosti, gledam na više strana i to nekako prerađujem, mada informacije ne dolaze sve istovremeno pa to sve bude nekako zbrda-zdola.
U svakom slučaju, na temu imam reći da ne pale izgovori da se nešto pokupilo sa WC šolje, na bazenu i sl. Te specifične bolesti uglavnom proizilaze iz seksualnih kontakata, a u jednom vrlo malom procentu na neke indirektne načine.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.