Da li mogu da vam uzmu pare sa racuna Telenor, MTS i dr.

Zdravo svima, Imam pitanje, Dali VIP, MTS, TELENOR, I ostali slicne prodavnice, Dali mogu da vas uzmu to jest da podignu pare sa vaseg racuna ako im ne vracate dug,
Recimo ja sam uzeo neki telefon i platio sam jednom i vise nisam platio, I proslo je znaci skoro 2 godine, Dali mogu oni da vas uzmu pare sa vaseg racuna?
Готов си, одраће те!
 
Vidis da su se urotili svi s vucicem protiv sirotinje,crno ispod nokta ima duzmu,nigde nista nece moci da se produzi od dokumenata,kad legne plata odma rez
И ти би да мазнеш неки телефон и не платиш га и брже-боље се упишеш у ту ,,сиротињу'' коју не треба дирати.
 
Zdravo svima, Imam pitanje, Dali VIP, MTS, TELENOR, I ostali slicne prodavnice, Dali mogu da vas uzmu to jest da podignu pare sa vaseg racuna ako im ne vracate dug,
Recimo ja sam uzeo neki telefon i platio sam jednom i vise nisam platio, I proslo je znaci skoro 2 godine, Dali mogu oni da vas uzmu pare sa vaseg racuna?
Mogu, ako ode na sudsko izvršenje. Mene čudi da tebe posle dve godine još nisu utužili.

Ako sud naredi blokadu računa, odnosno izmirenje duga, onda će tvoja banka (i sve banke u kojima imaš račune) dobiti jedno lepo rešenje po kojima će morati da postupaju, odnosno da ti skidaju određen deo sredstava sve dok se dug ne izmiri. Ima već više od pet godina kako ne radim u banci, i ne znam kakvi su sad zakoni, da li može da ti se skida pola plate, 2/3, ili ti se jednostavno blokira ceo račun pa sve što na njega legne, ide na dug. Mada mislim da ovo zadnje nije slučaj, mislim da postoje neki limiti. I ne skida ti Telenor, itd, skida ti tvoja banka po naredbi suda, ali tebi isti đavo.
 
Zdravo svima, Imam pitanje, Dali VIP, MTS, TELENOR, I ostali slicne prodavnice, Dali mogu da vas uzmu to jest da podignu pare sa vaseg racuna ako im ne vracate dug,
Recimo ja sam uzeo neki telefon i platio sam jednom i vise nisam platio, I proslo je znaci skoro 2 godine, Dali mogu oni da vas uzmu pare sa vaseg racuna?
Naravno da mogu, jer je postupak maksimalno pojednostavljen preko izvrsitelja. Sto je vaznije imaju pravo na to.
Sa druge strane, takvi sistemi su aljkavi neazurni i nasilni, a izvrsitelji kriminalci, pa cesto mozes da se vadis na njihovu glupost i neznanje....ali, ako sve odrade po zakonu i jos su u pravu, tvoj racun je njihov dok ne isplatis. Ne mogu sve da ti uzmu, ali veci deo mogu....i tu nema nepravde....
 
Zdravo svima, Imam pitanje, Dali VIP, MTS, TELENOR, I ostali slicne prodavnice, Dali mogu da vas uzmu to jest da podignu pare sa vaseg racuna ako im ne vracate dug,
Recimo ja sam uzeo neki telefon i platio sam jednom i vise nisam platio, I proslo je znaci skoro 2 godine, Dali mogu oni da vas uzmu pare sa vaseg racuna?
Ne, to nije moguce. Niko ne moze da ti maznjava pare sa racuna ako ih za to nisi ovlastio.
Nego, da li ti zaista mislis da mrtav ladan mozes da uzmes "neki" telefon, i da ne placas ni ratu
za taj telefon, ali ni za koriscenje dve godine, a pri tome imas pare na racunu za koje se bojis da ti ih sada
ne uzmu?
 
Pa jbg sta cu kad kradu kako da im platim kad kradu, Kazu naprimer racun ti je mesecno hiljadu i dvesta dinara a oni salju racu sedam hiljada,, Koja je poenta?

Ti si platio samo prvu ratu, posle ti je bilo OK da ti racuni budu i 7000, uvek postoji specifikacija, ali te je mrzelo
da gledas jer i tako nisi nameravao da ista vise placas.
 
Načelno,dužnik za dug odgovara celom svojom imovinom.Isto tako načelno,poverilac nije ovlašćen da se jednostrano namiri ali kod takvih pravnih poslova,zakonodavac je predvideo posebne sudske postupke koji su se nekad zvali sudski nalozi /ne znam kako se sad zovu/ a koji su kratki u smislu da sud izdaje nalog odnosno izvršnu ispravu bez pozivanja stranaka a na osnovu priložene dokumentacije.U slučaju da tuženi uloži žalbu,započinje "klasična" parnica.Do ulaganja žalbe retko dolazi jer su oni koji pokušavaju da naplate svoje dugove dobro pripremljeni i poseduju odgovarajuću dokumentaciju pa se ulaganjem žalbe tuženi samo izlaže dodatnim troškovima.Naravno,postoje izuzeci...
 

Back
Top