Да ли млади требају више да се занимају за политику

bernardo

Veoma poznat
Poruka
11.813
Када си млад и коментаришеш политику и геополитичко-историјске догађаје и новитете, многи старији ти "звоцају" да си млад, да то не треба да те занима... Да требају да те занимају девојке, изласци, спорт и остале "дечије" ствари.

Истина је да ми млади ипак немамо довољно искуства а многи ни знања за једну толико сложену и често прљаву игру као што је политика... Али ипак, политика је врх друштва, она директно и посредно утиче на све нас на много начина, из минута у минут, из дана у дан, и не можемо је избећи.

Дакле, да ли се млади слабо занимају за политику и да ли је то добро? Да ли млади уопште и требају да се занимају за политику?

Politka je najvece zlo koje unistava svet.znaci sto vise mladih skrene vece zlo
Слажем се да је политика прљава. Но, ипак постоји, да нема политике нема државе, да нема државе нема закона, да нема закона нема уређеног друштва а да нема уређеног друштва нема друштва уопште. Бар оног које ради

Слажем се да је политика прљава. Но, ипак постоји, да нема политике нема државе, да нема државе нема закона, да нема закона нема уређеног друштва а да нема уређеног друштва нема друштва уопште. Бар оног које ради
Ako imas kralja novaka nista to ne treba

Politika korumpira svakoga ko se njome bavi jer je takav sistem, prljav. Nebitne su tvoje namere, u sistemu loših ljudi, ili postaneš loš ili napustiš politiku.
Слажем се са тобом. Зато сам и ја одустао од жеље да се бавим тиме, и да упишем политичке науке

Зашто тако мислиш, ипак на младима свет остаје. Уз то, не можеш је избећи, можеш не обраћати пажњу, али она се дешава
politikom se bave samo oni koji zele iz nje da izvuku licnu korist.

Када си млад и коментаришеш политику и геополитичко-историјске догађаје и новитете, многи старији ти "звоцају" да си млад, да то не треба да те занима... Да требају да те занимају девојке, изласци, спорт и остале "дечије" ствари.

Истина је да ми млади ипак немамо довољно искуства а многи ни знања за једну толико сложену и често прљаву игру као што је политика... Али ипак, политика је врх друштва, она директно и посредно утиче на све нас на много начина, из минута у минут, из дана у дан, и не можемо је избећи.

Дакле, да ли се млади слабо занимају за политику и да ли је то добро? Да ли млади уопште и требају да се занимају за политику?
Ma koja crna politika.

politikom se bave samo oni koji zele iz nje da izvuku licnu korist.
Ја сам као мали, тј већ као момчић имао баш хумане идеале. Желео сам да се мој град и моја земља развију. Поготово мој град, сањао сам о томе годинама

Kod nas je sve povezano sa politikom.
Ali vi,mladi, tezite boljem.
Код нас се због корупције и нашег непродуховљеног менталитета, и јер су политичари вазда лопови, политика сматра за лошу ствар. Но, није ли политика организација друштва? Ако друштво нема организацију, сличан и уређен живот какав данас не би постојао

Иако је људска врста увек тежила неком виду политике још од пећинског доба. Тога има у свакој скупини, чак и код вукова

svaka punoletna osoba treba da poznaje svet u kome zivi. Posto nam politika odredjuje kompletan zivot a cesto i smrt, moramo upoznati to zlo i nas zivot prilagoditi uslovima koje nam stvara politika, kako bismo izbegli ono najgore, nametnuto. Posebno je vazno da mladi poznavaju politiku i na osnovu tog poznavanja treba da odrede svoj zivotni put.
Generacije 80-tih i 90-tih najbolje znaju kako su prosli oni koje politika "nije interesovala" a kako su prosli oni koji su, i pored toga sto mrze politiku iz dna duse, morali da se bave politikom. Bilo je to tada pitanje zivota i smrti. Ko nije poznavao politiku, zavrsio je svoj zivot na ratistima slavonije, bosne, kosova..........a ko je poznavao politiku tih vremena, sacuvao je zivot kako, svoj licni tako i zivot svoje porodice.
Osim toga, politicki neobrazovani , sto se poklapa i sa opstim neobrazovanjem, imaju pravo glasa na izborima koliko i akademski gradjani, profesori , lekari..............koji , uglavnom, sa profesionalnim znanjem poseduju i visok nivo politickog znanja. Znamo ko je i kako glasao od 87-me pa do 2000-te i kako je Srbija u tom periodu u poptpunosti devastirana kako narod tako i drzava.
Karta koja pokazuje politicko raspolozenje izbornog tela Srbije tog vremena poklapa se sa kartom obrazovanosti sto znaci i politicke kulture stanovnistva Srbije. Bila je to bitka ruralnog protiv urbanog............i kao sto svi znamo, uz pomoc zapadne propagandne masinerije kojoj je ruralno bio lak plen, srpski narod je doziveo katastrofu do pred istrebljenje.

Pred ocima mi je lik onog policajca iz serije "Bela Ladja" kada, Srecko Sojic kaze da je " lider stranke zdravog razuma", a policajac kaze da ga "politika ne interesuje"............mozemo samo pretpostaviti kako ce doticni policajac da glasa na izborima sa ovim svojim ne-interesovanjem i nepoznavanjem politike .......ustvari, znamo....glasace za SRECKA SOJICA, kao i stotine hiljada glasaca "krezube Srbije"..........koje "politika ne interesuje".

Back