Quantcast

Da li mir u stvari znači kraj ?

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
14.028
ja mogu samo da primetim koliko god bio moj mir sa samom sobom ok, uvek se nađe nešto da ti sreću kvari, život podseća na sizifov posao, stalno rešavaš jedan problem, a kad ga rešiš dođe sledeći
u pauzama su trenuci radosti i sreće koje kradeš, i uzimaš kad možeš, a onda jovo nanovo i tako tegliš ceo život...
Ja imam zato običaj da kažem: "odmaraću se tek kad umrem". Život je u suštini borba i najteži je kada dođu neke teške godine propaćene gubicima(ne daj bože gubitak zdravlja i bliskih osoba).Život neće čekati, naučimo kako dalje nastaviti tamo gde je život stao, dođe olakšanje i imamo opet par dobrih godina.Ja verujem u to da sreća u životu prati hrabre.Hrabri ljudi čistog srca uvek nađu svoj mir.Za mene bi taj mir u neku ruku zato i značio kraj, jer "odmaraću se tek kad umrem"!

Poslednja izmena:

gost 410191

elita
Poruka
27.983
Ja imam zato običaj da kažem: "odmaraću se tek kad umrem". Život je u suštini borba i najteži je kada dođu neke teške godine propaćene gubicima(ne daj bože gubitak zdravlja i bliskih osoba).Život neće čekati, naučimo kako dalje nastaviti tamo gde je život stao, dođe olakšanje i imamo opet par dobrih godina.Ja verujem u to da sreća u životu prati hrabre.Hrabri ljudi čistog srca uvek nađu svoj mir.Za mene bi taj mir u neku ruku zato i značio kraj, jer "odmaraću se tek kad umrem"!

To moja svekrva uvek kaže
Umnogome se slažem s tobom, ali ne i da mir znači kraj
Imaš i ljude tihe i mirne, povučene, skromne, idu tiho i umeju bez uspona i padova kroz život, i imaju jednu mirnu reku
Odustajanje se obično dešava kada nas nešto sasvim iščupa iz korena, ali ipak ne uvek i ne često
Većina ljudi se izbori ili prosto gura dalje, izvuče iz života važne lekcije, i uvek se nađe novi motiv koji te pogura ili podigne
Današnji tempo života i nametnuti stil života jede čoveka svakodnevno, melje
Ali ipak ljudi u besmislu i kad je teško nađu motiv da se trgnu, podignu i nastave - u ljubavi, u deci, u porodici, u prijateljima
Urade neku važnu promenu, koja donese novi zrak svetla i razbije tamu
To je život
Jedan dan je biftek, a drugi hleb i pašteta, ali u proseku je pasulj, što i nije tako loše, i ma koliko bilo teško boriti se svakog dana, ljudskost, dobrota i ljubav koji su nam usađeni od Boga nas čuvaju od smrti i uvek nas vode da verujemo i da se borimo

Metronomy

Elita
Poruka
24.423
I ja bih rekao da je mir kraj...nemira.:) Medjutim, covek ne bi bio taj koji jeste kada bi se zadovoljio da ima mir, ali ako se bas i zadovolji, onda mu je to kraj.
Kao sto si i napisala u uvodu, mir je kada iz nemira dostignes nesto sto ce tu promeniti nemir u onaj u kome si se osecala dobro. Tako da mir nije kraj i mirenje sa samim sobom,( sto je neko davno rekao) vec mirenje sa svojim zeljama, koje su uvek samo deo dobrog osecanja ispunjenosti.
Lupaju oni sto kazu da je dostizanje mira u sebi vrhunska sreca, a to je samo realan pogled na sebe pravog sa svim svojim zeljama i teznjama.

Poslednja izmena:

Zauz

Elita
Poruka
21.962
"I da sam najgora na svetu
I da sam gresnija od svih
Bar neku lepu rec
Od tebe cula bih"

Taj stih,taj deo,to nevezano za ostatak pesme,njeno znacenje,samo taj stih,njegovo znacenje.Ne znam da li mir postoji/izmastala ga je osoba kojoj treba vise od svega da bi dala nadu drugima kako je moguce imati ga.
Mozda je neko ekstremno okrutan nasao takav nacin da ubije u pojam one koji ne znaju sta je a kojima treba.

Moram da imam mir na silu,tenzija da se smanji - sklanjam se,nista ne vidim,nista ne cujem,ne znam,samo to moze smanji tenziju.

Pravi mir je vecni mir sto znaci smrt - to se obicno podrazumeva kada se pokrenu ovkve teme.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.