Quantcast

Da li mi se "isplati"?

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Hmmm....ajd" da vidim da li bi mi se "isplatilo" da prodam moj Pc i da dodam jos koju kintu da bih uzeo nesto novije?
Evo hardvera:
CPU- Core 2 Quad Q6700
Maticna- Asus Maximus Formula (cip X38)
Memorija- 4GB DDR2(4 4 4 12 ) CL4 Corsair
HDD- Samsung HD103UJ
HDD- Samsung HD501LJ
Graficka- 2x ATI 4870
Zvucna- CREATIVE X-Fi Platinum Fatal1ty Champion
Opticki uredjaji- LG GH20NS10
Opticki uredjaj- LG GDRH20N
Zvucnici- Logitech Z680
TV karta- Pinacle PCTV 320e
Tastatura- Logitech MK710
Mis- Logitech Performance Mouse MX
Napajanje- THERMALTAKE Toughpower 750W
Kuler/e,Kuciste,Grafiktablet,slusalice i "ostale" hardvere bih zadrzao(jedino ako bas neko ponudi dobru cenu)....
Koliko mogu da dobijem za sve ovo?

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
nemam predstavu ali to što ti prodaješ "polovno" ne bi niko platio ni blizu tu vrednost koliko ta konfa stvarno vredi (cifra iznad 1000 evrića)
To znam...i spreman sam na "nizu cenu" od one koju bih voleo da dobijem :cool:
Kazes da nabacim jedan bluray?Sta da radim sa njim?Imam u kuci vec BR player i Multimedijalni HDD tako da.....
Nego da za njega mogu da dobijem 700 "ojra",da dodam jos 500 pa da uzmem konfiguraciju sa Core i7....a?

Iwan91

Elita
Poruka
15.252
Vidim da imas kesa koji te "svrbi"
sacekaj jos 2 meseca, da se srede ploce sa Sendy Bridge,onda prodaj to tvoje, i uzmi 1155 plocu, i7 2600 k , 4 gig ddr 3 i neku 460, 470..i uzivaj..
i neku bolji monitor, ovaj vidim da nije bas naj..
napajanje ne bi dirao ako nije staro vise od 3 god..
pozz

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Нашли сте кога да саветујете.Човек је гастос а ко зна да ли и за коју цену може код њега да се прода тај комп.Мсм,комп му је статусни симбол.

Poslednja izmena:

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Vidim da imas kesa koji te "svrbi"
sacekaj jos 2 meseca, da se srede ploce sa Sendy Bridge,onda prodaj to tvoje, i uzmi 1155 plocu, i7 2600 k , 4 gig ddr 3 i neku 460, 470..i uzivaj..
i neku bolji monitor, ovaj vidim da nije bas naj..
napajanje ne bi dirao ako nije staro vise od 3 god..
pozz
Ali zar nisu 1156 bolje i novije "konfiguracije"?
Sta fali ovom monitoru?
A sto se napajanja tice,mislim da bi mi trebalo nesto bolje i jace.
Pogledaj ovo:
Napon.PNG

Mator

Početnik
Poruka
26
Ja bi za taj komp dao 500e. To ti je max cena koju mozes da dobijes i mislim da je fer. Trenutno imam neku kintu koja mi je viska a taj komp bi bio za mog ortaka iz CZ-a, jer on voli igrice pa ako hoces ti se javi na PM.

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Ja bi za taj komp dao 500e. To ti je max cena koju mozes da dobijes i mislim da je fer. Trenutno imam neku kintu koja mi je viska a taj komp bi bio za mog ortaka iz CZ-a, jer on voli igrice pa ako hoces ti se javi na PM.
HHAHAHAHAHAHAHAHA FER HAHAHAHAHAHAHAHAH
IDI S MILIM BOGOM FER AHHAHAHHAHAHAHAHA
E pa onda cu "snejks"-u da prodam (duze ga poznajem ovde na forumu) za 400....

ajde sad ozbiljno....nadji cene svih hardvera po net-u i stavi na papir pa pomnozi,podeli,saberi i oduzmi pa ces videti da to mLLLLLogo kosta....pa samo zvucna kosta 160 "ojra"....Monitor 270....procesor,maticna,mis(koji kosta 70 na it svet-u),kuciste koje tamo takodje kosta 114....ma "ajde necu vise da se zamajavam......znaci 700 je FER Cena....ili?

Mator

Početnik
Poruka
26
Te cene na tim sajtovima ti nisu realne. Pozovi prodavnice pa vidi sta koliko kosta i sta i koliko bolje ima da se kupi za te pare.Uostalom to sto ti prodajes je korisceno a ne novo. E tu je velika razlika. Delovi u tvom kompijuteru su stari i pitanje je jos kolko ce raditi. Posle par godina rada to samo sto nije crklo. Ne znam ko bi dao vise od 500e za takvu masinu. Ako ima neko, nek se javi.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Te cene na tim sajtovima ti nisu realne. Pozovi prodavnice pa vidi sta koliko kosta i sta i koliko bolje ima da se kupi za te pare.Uostalom to sto ti prodajes je korisceno a ne novo. E tu je velika razlika. Delovi u tvom kompijuteru su stari i pitanje je jos kolko ce raditi. Posle par godina rada to samo sto nije crklo. Ne znam ko bi dao vise od 500e za takvu masinu. Ako ima neko, nek se javi.
Bolje da on proda komp Snejksu za 400e a ti idi kupi neku zver u radnji za 500e.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.