Da li los covek moze biti....

Ne , ali zato ***** od coveka moze biti odlican ateista , sto rekose drugovi crveni za jednog svog clana :"On je ***** od coveka ali je odlican komunista"
Možda " ***** od coveka" može biti odličan komunista ali odličan ateista, ili bilo kakav ateista, nikada!
Da bi neko bio ateista mora biti dovoljno pametan da o svemu razmišlja svojom glavom!
Ljudi koji razmišljaju svojom glavom po pravilu su bolji od onih koji nekritički prihvataju tuđe misli.

Odličan komunista obično je i odličan vernik - što se pokazalo posle "demokratskih" promena!
Do tada okoreli komunisti naprasno postadoša okoreli vernici!
 
Možda " ***** od coveka" može biti odličan komunista ali odličan ateista, ili bilo kakav ateista, nikada!
Da bi neko bio ateista mora biti dovoljno pametan da o svemu razmišlja svojom glavom!
Ljudi koji razmišljaju svojom glavom po pravilu su bolji od onih koji nekritički prihvataju tuđe misli.


Odličan komunista obično je i odličan vernik - što se pokazalo posle "demokratskih" promena!
Do tada okoreli komunisti naprasno postadoša okoreli vernici!

Bullshit, mislis svojom glavom i zakljucis da se isplati krasti i po cemu si onda bolji?
 
toliko je danas vernika i nemoguce je da su svi dobri ljudi. z:mrgreen: osim toga covek nikada nije iskljucivo dobar ili los, ali je to vernicima malo teze da ukapiraju.
misljenje da je neko dobra covek samo zato sto je brat po veri se jednostavno granici sa gluposu. i nemojte posle da kukate, kada ves zezne neko ko je vernik iste vere, da vas nisam upozorila. :malav:

cista predrasuda je misliti o nekome ko je ateista ili ko je vernik neke druge vere da je odmah i los covek. imati predrasudu znaci povoditi se za tudjim misljenjem, odnosno nemati sopstveno misljenje, ne razmisljati. :malav:
 
Poslednja izmena:
Ne može...To je nespojivo...Imam u okolini par kvazi vernika iz porodica koje su se nakrale za vreme komunizma i bivšeg režima...To su za mene crvi a ne hrišćani bez obzira na svu pompu koju pridaju obeležavanju svih mogućih slava i praznika.
 
Ima raznih nivoa dobra i zla...Recimo mnogi naučnici koji su radili na proizvodnji nuklearne bombe su bili vernici...Ali teško je reći da li je nuklearna bomba upotrebljena da okonča WWII u tom trenutku izgledala kao loše stvar...Mogli su da je naprave NEMCI a onda bi bilo belaja.Iz mog ugla ti naučnici su zli ljudi ali zli možda samo zbog situacije u kojoj su se protiv svoje volje našli...
 
imati predrasudu ne znaci uvek povoditi se za tudjim misljenjem, nego jos gore - povoditi se za tudjom predrasudom, stvorenom na osnovu necijeg tudjeg misljenja ili opet na osnovu necije tudje predrasude. znaci, u pitanju mogu biti generacije predrasuda. pri cemu onaj ko je prvi put formirao misljenje moze biti odavno mrtav ili izlapeo. :malav:
 
Ima raznih nivoa dobra i zla...Recimo mnogi naučnici koji su radili na proizvodnji nuklearne bombe su bili vernici...Ali teško je reći da li je nuklearna bomba upotrebljena da okonča WWII u tom trenutku izgledala kao loše stvar...Mogli su da je naprave NEMCI a onda bi bilo belaja.Iz mog ugla ti naučnici su zli ljudi ali zli možda samo zbog situacije u kojoj su se protiv svoje volje našli...

Koji od njih su bili vernici? I koje vere?
 
ukratko vernik za sebe misli da je dobar vernik, i samim tim dobar covek, jer nije u stanju da sagleda sebe i svoje postupke.

da se dopunim, kao jedna od mogucnosti je oprost grehova. sto opet znaci da los covek moze biti ne samo dobar vernik prema verskom ucenju, nego i dobar covek, nakon oprosta grehova. znaci, sve je moguce kada su vernici u pitanju, pa cak i postojanje boga. z:lol:
 
Mislim da je Openhajmer bio vernik a tamo je radilo više od 100.-nu naučnika,čitao sam u nekoj knjizi da je bilo dosta onih koji su se izjasnili kao vernici ali nije bilo imena...

o bozo, sad si zeznuo stvar. z:lol:sada ce se pojaviti neko i reci da ti koji su se izjasnili kao vernici, nisu se izjasnili kao vernici te i te vere, vec neke druge i da zapravo i nisu bili vernici.
 
Mislim da je Openhajmer bio vernik a tamo je radilo više od 100.-nu naučnika,čitao sam u nekoj knjizi da je bilo dosta onih koji su se izjasnili kao vernici ali nije bilo imena...

Mislio sam da je tako nešto u pitanju. :)

Što se tiče Openhajmera, on je bio Jevrejin, a to će reći da eventualna upotreba nuklerane bombe kod njega ne bi izazivala moralnu dilemu, sve dok je upotrebljava prava strana i dok je zadovoljeno "oko za oko, zub za zub". z:shock:
 
@Zazi...Ja zaboravio da ti voliš to levičarsko ''đavolje dokazivanje'':lol:
o bozo, sad si zeznuo stvar. z:lol:sada ce se pojaviti neko i reci da ti koji su se izjasnili kao vernici, nisu se izjasnili kao vernici te i te vere, vec neke druge i da zapravo i nisu bili vernici.
Čovek koji bi iako vernik živeo potpuno po Hristovim zapovestima bio bi mrtav posle 2 dana...Posle jednog bi bio na ulici među beskućnicima pošto bi drugim siromašnima dao sve što ima...Ne može se sve automatski preuzeti iz nečega što je pisano pre 2000 godina...Život menja pravila pa i pravila vere...Naravno kad te neko napadne da se braniš nećeš da okrećeš drugi obraz dok te neko lema ili tvoje bližnje...
 
...DOBAR VERNIK ? :think:

Ne samo da loš čovek može biti dobar vernik, već može da bude i svetac. z:shock:

kralj-Milutin.jpg


Kralj Milutin, na silu se oženio sedmogodišnjom devojčicom. koja je nakon njegove smrti lečila traume zamonašivši se.
Isti kralj Milutin oslepeo je bratučeda Vladislava, da mu ne bi ugrožavao presto.
 
@Zazi...Ja zaboravio da ti voliš to levičarsko ''đavolje dokazivanje'':lol:

Čovek koji bi iako vernik živeo potpuno po Hristovim zapovestima bio bi mrtav posle 2 dana...Posle jednog bi bio na ulici među beskućnicima pošto bi drugim siromašnima dao sve što ima...Ne može se sve automatski preuzeti iz nečega što je pisano pre 2000 godina...Život menja pravila pa i pravila vere...Naravno kad te neko napadne da se braniš nećeš da okrećeš drugi obraz dok te neko lema ili tvoje bližnje...


naravno, ti to znas i ja to znam, tj. svesni smo cinjenica. ali, vernici nisu svesni da ipak ne zive po hristovim pravilima, vec da se ipak povinuju onoj drugoj strani.
mislila sam na tvorce atomske bombe. bili su vernici neke vere, sto znaci da vernik druge vere uvek moze reci da oni ipak nisu bili vernici.
 
U suštini ako je neko čovek sa savešću on će biti dobar bilo koje da je vere...Savest je ono što manjka...Pilot aviona koji je bacio prvu atomsku bombu se ubio posle rata...Da li je zapao u materijalnu krizu teško,jer je sigurno bio debelo obezbeđen za ''zasluge'' al mislim da je puko zbog toga što je uradio kad je pritisnuo dugme...
 

Back
Top