Da li ljudi imaju pravo da se izjasne nacionalno kao Vojvodjani?

A da se ti meni malo skineš? Vidim počeo si da me uhodiš po raznim temama, a pošto izbegavaš da daješ odgovore, na pitanja odgovaraš pitanjem i menjaš teme još manje imam volju da komuniciram sa tobom.
Srbija nije postojala pre 1945. To je bio moj izvorni post i to što sam napisao i dalje stoji. Tačka.
Broz je sprečio stvaranje Srbije koja bi obuhvatala neuporedivo veću teritoriju od one koju je Broz napravio. Tačka

Vidimo da sve vise i vise ljudi izjasnjavaju kao Vojvodjani na popisu, ali i mnogi ljudi ukljucujuci presjednika Srbije Vucica, ospore ljudima ovo demokratsko pravo.

Vučić: Izjašnjavanje kao Vojvođanin pokušaj rastakanja srpske nacije​

https://www.021.rs/story/Info/Srbij...odjanin-pokusaj-rastakanja-srpske-nacije.html

Šta će se desiti ako se na popisu izjasnite kao Vojvođanin?​

https://www.021.rs/story/Info/Vojvo...o-se-na-popisu-izjasnite-kao-Vojvodjanin.html

Sta vi mislite? Da li gradjani Srbije i Vojvodine, imaju pravo da se izjasne kao nacionalni Vojvodjani, da li je Vojvodina ikad bila drzava, da li Vojvodjani uopste postoje vise? Ili su svi danas u Vojvodini Bosanci?
Nemaju pravo

Termin za zimski raspust je drugaciji u Vojvodini nego za ostatak Srbije.
Јесте, али то не значи да православни у својим домовима славе католички Божић.

Муслимани не раде на Васкрс и Божић. Да ли га славе у својим кућама?

Не раде ни католици, не раде ни Јевреји. Да ли пале бадњак? Да ли фарбају јаја?

Јесте, али то не значи да православни у својим домовима славе католички Божић.

Муслимани не раде на Васкрс и Божић. Да ли га славе у својим кућама?

Не раде ни католици, не раде ни Јевреји. Да ли пале бадњак? Да ли фарбају јаја?

Pa Srbi Vojvodjani kite jelku kao Katolici, vojvodjanske crkve su u barok, katolickom stilu, ne vizantijskom. Sve to ima svoje.

Pa Srbi Vojvodjani kite jelku kao Katolici, vojvodjanske crkve su u barok, katolickom stilu, ne vizantijskom. Sve to ima svoje.
Барокна је и Саборна црква у Београду. Има ли ко да служи мису за католички Божић тамо?

Јелка се кити свуда у свету.

Back