Da li ljudi imaju pravo da se izjasne nacionalno kao Vojvodjani?

Зашто само Србија?
Наведи једну регију бивше Аустро-Угарске, која има неку битнију аутономију у оквиру Румуније, Мађарске, Чешке, Словачке,Пољске, Украјине.

Што нема "аутономаша" међу Мађарима у мађарском делу Бачке, Румунима у румунском делу баната и Хрватима у њиховом делу Срема?
Mnogi Rumuni iz Transilvanije smatraju da su kulturniji i napredniji od Rumuna iz Vlaške, zato što su bili u Austrougarskoj (to sam čuo od jednog Rumuna iz Rumunije). Ali uprkos tome Transilvanija nema autonomiju u Rumuniji poput Vojvodine u SR, niti postoje autonomaške snage u istoj za razliku od Vojvodine. Čak ni Mađari/Sekelji iz Transilvanije nemaju autonomiju.

@RickRoss

Зашто само Србија?
Наведи једну регију бивше Аустро-Угарске, која има неку битнију аутономију у оквиру Румуније, Мађарске, Чешке, Словачке,Пољске, Украјине.

Што нема "аутономаша" међу Мађарима у мађарском делу Бачке, Румунима у румунском делу Баната и Хрватима у њиховом делу Срема?
има аутономаша у румунској трансилванији

Koje tvoje argumente?
👇
Polovinom januara 1944. u selu Ba pripadnici Jugoslovenske vojske u otadžbini održali su Svetosavski kongres na kome su tražili obnovu Jugoslavije sastavljenu od tri federalne jedinice: Srbije, Hrvatske i Slovenije. Komunjare su sprečile stvaranje Srbije koja bi obuhvatala teritoriju današnje Srbije, Crne Gore, Makedonije, Bosne i deo Hrvatske.

Broz je sprečio stvaranje Srbije koja bi obuhvatala neuporedivo veću teritoriju od one koje su komunjare napravile.
To što su četnici koji su gubili rat, moć i uticaj u isto vreme nešto maštali ne znači da je Broz išta sprečio. Da bi Broz nešto sprečio za to mora postojati ozbiljna šansa da se ostvari ili da je već započet proces ostvarenja.
Na kraju krajeva da li su četnici uopšte pitali stanovnike Bosne, Makedonije, Crne Gore i delova Hrvatske da li oni žele da budu deo Srbije i da li uopšte imaju neki srpski osećaj?

Da su četnici pobedili partizane, ko bi sprečio četnike da urade ono što su planirali da urade?
ŠBB KBB. Možemo da govorimo realno, a možemo i da se zaebavamo. Četnici niti su bili brojni, niti organizovani, niti rasprostranjeni kao partizani. Četnici bi morali da dobiju partizane ne samo u Srbiji, već i u Crnoj Gori, Bosni, Makedoniji i delovima Hrvatske što je naravno nemoguće.

ŠBB KBB. Možemo da govorimo realno, a možemo i da se zaebavamo. Četnici niti su bili brojni, niti organizovani, niti rasprostranjeni kao partizani. Četnici bi morali da dobiju partizane ne samo u Srbiji, već i u Crnoj Gori, Bosni, Makedoniji i delovima Hrvatske što je naravno nemoguće.
Da li ti čitaš šta ja pišem? Da su četnici pobedili partizane, ko bi sprečio četnike da urade ono što su planirali da urade?

Da li ti čitaš šta ja pišem? Da su četnici pobedili partizane, ko bi sprečio četnike da urade ono što su planirali da urade?
Da li ti čitaš šta ja pišem? Već sam ti rekao tvoja ''šta bi bilo kad bi bilo'' teza je smešna jer četnici nikako nisu mogli da dobiju partizane, niti da im pariraju u brojnosti i organizovanosti. Drugo u mnogim oblastima koje su četnici zamišljali da treba da pripadnu Srbiji četnika nije bilo uopšte ili su bili beznačajan faktor. Treće pričaš kao da su samo partizani bili problem, a šta ćemo sa ustašama koji su opet bili superiorniji od četnika po gotovo svemu: bolja organizacija, disciplina, naoružanje, raspoređenost, poseovanje države i institucija?

Na kraju krajeva ne vidim kakve veze sve ovo ima sa mojim postom na koji si replicirao, a u kom sam rekao da Srbije nije bilo 1945?

Da li ti čitaš šta ja pišem? Već sam ti rekao tvoja ''šta bi bilo kad bi bilo'' teza je smešna jer četnici nikako nisu mogli da dobiju partizane, niti da im pariraju u brojnosti i organizovanosti.
Partizanski pokret je osnovan od strane Komunisticke partije Jugoslavije. Da nije bilo KPJ, ne bi bilo ni partizana.
Drugo u mnogim oblastima koje su četnici zamišljali da treba da pripadnu Srbiji četnika nije bilo uopšte ili su bili beznačajan faktor.
To je nebitno.
Treće pričaš kao da su samo partizani bili problem, a šta ćemo sa ustašama koji su opet bili superiorniji od četnika po gotovo svemu: bolja organizacija, disciplina, naoružanje, raspoređenost, poseovanje države i institucija?
Ustaše su drasticno oslabile nakon pada Italije 1943. Cetnci bi sigurno pobedili.
Na kraju krajeva ne vidim kakve veze sve ovo ima sa mojim postom na koji si replicirao, a u kom sam rekao da Srbije nije bilo 1945?
To je povezano sa tvojom tvrdnjom da srpski nacionalisti treba da podignu spomenik Brozu. Ti pricas gluposti. Činjenica je da Broz sprečio stvaranje Srbije koja bi obuhvatala neuporedivo veću teritoriju od one koju su komunjare napravile.

To sam objasnio u mojim prethodnim porukama
Nisi mi objasnio. Šta ima Tito da odabrava ili ne odobrava četnicima njihov plan? Šta su četnici mislili, da partizani ginu za njihovu Veliku Srbiju?
Problem četnika je brojnost. Jedino gde su Srbi više odlazili u četnike nego u partizane je uža Srbija, mada kako se bližio kraj rata tako se i to menjalo.
Dakle ni sami Srbi nisu bili previše zagrejani za četničke predloge, a ovamo je Tito kriv što im je plan propao.

Back