Da li ljubav ograničava sex?

Znači, pre vaše sadasnje veze/braka ste praktikovali npr. oralni i analni seks. I nije bilo samo jedanput, što znači da nije bila samo proba, već vam se to sviđa i uzbuđuje vas.

Sada ste u dugoj vezi/braku, i iz nekog razloga ne praktikujete te stvari koje vas uzbudjuju sa svojim partnerom/bračnim drugom.
Ти овим подразумеваш да ако си са неким у дугој вези или браку да сигурно кма љубави. А то нажалост често није тако. Има везе чак и са оним одевањем на првом дејту 😆
Где сви играју представу и тако догурају до везе, брака а онда буде касно да се отворе карте. То кад тад пукне.

Ако не умеју да се опусте и препусте у свим аспектима односа па и у сексу, никада неће осетити праву дубоку љубав.

ЈА сам са сваким мушкарцем била другачија, онаква каквом ме је он отворио. Моје узбуђење искључиво зависи од мушкарца.

Nekako mi je tvoj pristup pasivan. Kao da previse zavisi od muskarca.

Ali pitanje je potpuno suprotno. I odnosi se na ono sto tebi prija.

Pretpostavimo, hipoteticki, zarad diskusije da volis analni seks.

I imala si ga sa prethodnim partnerima.

I sada si trenutno u ozbiljnoj vezi ili braku, ali ne praktikujes analni seks.

Zbog cega je to tako?

Ali pitanje je potpuno suprotno. I odnosi se na ono sto tebi prija.

Pretpostavimo, hipoteticki, zarad diskusije da volis analni seks.

I imala si ga sa prethodnim partnerima.

I sada si trenutno u ozbiljnoj vezi ili braku, ali ne praktikujes analni seks.

Zbog cega je to tako?
Немам одговор. Мени не прија одређена врста секса, него одређени мушкарац.
Зашто онда са њим не бих имала секс какав год да пожелим?

Зато понављам да говорим само о себи.
Сликовито да ти објасним. Када сам била вољена, била сам спектакуларна 😂, али толико да сам себе изненадила и пкмислила сам да ће он да помисли свашта...али нисам могла да се угасим!
И заиста ме једном питао да ли сам одувак била таква. Мислим и да ми није скроз поверовао да нисам и да сам таква само са њим.

Шта би то помислио ?Да ли би поверовао?

Када сам била вољена, била сам спектакуларна 😂, али толико да сам себе изненадила и пкмислила сам да ће он да помисли свашта...али нисам могла да се угасим!

Mozda je onda manjak ljubavi problem.

Jer je tema susta suprotnost.

Nepraktikovanje onog sto te u seksu uzbudjuje.

Mozda je onda manjak ljubavi problem.

Jer je tema susta suprotnost.

Nepraktikovanje onog sto te u seksu uzbudjuje.
То ти говорим. Пази, лепо је да поштујеш партнера али у сексу тога не сме да буде на тај начин. Онда нисте потпуно искрени и предани.
Ниси ми одговорио, да заволиш сад жену и да схватиш да те се не може заситити, шта би помислио? Да ли би поверовао да је само са тобом таква?

И заиста ме једном питао да ли сам одувак била таква. Мислим и да ми није скроз поверовао да нисам и да сам таква само са њим.

Шта би то помислио ?Да ли би поверовао?

Tesko pitanje.

Odgovor bi zavisio od moje procene tebe kao licnosti.

Pominjao sam u uvodnom postu neke tabore.

Kada bi mi ti ostavila dojam da ti je potrebno jaka konekcija i maksimalno poverenje partnera da bi se u potpunosti otvorila, poverovao bih.

Medjutim, ako bi mi ostavila dojam, da si od onih koji se otvore i bez toga, onda ti ne bih poverovao.

Tesko pitanje.

Odgovor bi zavisio od moje procene tebe kao licnosti.

Pominjao sam u uvodnom postu neke tabore.

Kada bi mi ti ostavila dojam da ti je potrebno jaka konekcija i maksimalno poverenje partnera da bi se u potpunosti otvorila, poverovao bih.

Medjutim, ako bi mi ostavila dojam, da si od onih koji se otvore i bez toga, onda ti ne bih poverovao.
Па сам си сада одговорио на своје питање. Све док међу партнерима постоје сумње, постоји и ограничење.

А сад још једно питање. Да при првом сексу буде таква, опуштена потпуно имао би свакакве сумње, али уколико би била суздржана и таква ти се ипак свидела, да ли би те изненадило да ти после 4,5,6, месеци тражи анал рецимо?
Шта би помислио?

pitanje ti je na mestu, ako se sex tretira kao zabava ili nekome potreba.
ljudi razlicito shvataju ljubav, pa je nekima dobar sex dobra ljubav iz čega može da se izgradi odličan odnos, a to znači da ne postoje ograničenja.
Neki drugi ljubav čuvaju od svih uticaja shvatajući da je sex osnova ljubavi ili bar njihov.
Dakle svako ima svoj način i svoja shvatanja koja moraju da se poštuju, ja recimo ne vidim da ljubav stvara ograničenja, već da su ograničenja zajednička shvatanja medjusobnih odnosa.

Метро, јел се ми беше не слажемо око доживљаја секса код мушкарца и жене?
Заборавила сам како стојимо са тим дискусијама 😆
Да ли сам у праву када тврдим да је секс за жене само део односа, док је за мушкарце одвојен ентитет?

А сад још једно питање. Да при првом сексу буде таква, опуштена потпуно имао би свакакве сумње, али уколико би била суздржана и таква ти се ипак свидела, да ли би те изненадило да ти после 4,5,6, месеци тражи анал рецимо?
Шта би помислио?

Sve se opet vrti oko moje subjektivne procene partnera.

Ako bih procenio da joj je potrebno vremena i sticanje poverenja da se otvori, ne bi me iznenadio njen predlog. Shvatio bih to kao unapredivanje nasih seksualnih odnosa.

Ali kada bih procenio da je ona svo vreme volela i zelela anal, ali se suzdrzavala, da bi ostavila nekakav dojam, osetio bih se razocarano, jer bih shvatio da nije osoba kakvom se predstavljala.

Метро, јел се ми беше не слажемо око доживљаја секса код мушкарца и жене?
Заборавила сам како стојимо са тим дискусијама 😆
Да ли сам у праву када тврдим да је секс за жене само део односа, док је за мушкарце одвојен ентитет?
ne slažemo se, žene se zaljubljuju posle sexa, često i lošeg, ali da bi do sexa doslo muškarac trpi zaljubljenost...u normalnim odnosima :)

Sve se opet vrti oko moje subjektivne procene partnera.

Ako bih procenio da joj je potrebno vremena i sticanje poverenja da se otvori, ne bi me iznenadio njen predlog. Shvatio bih to kao unapredivanje nasih seksualnih odnosa.

Ali kada bih procenio da je ona svo vreme volela i zelela anal, ali se suzdrzavala, da bi ostavila nekakav dojam, osetio bih se razocarano, jer bih shvatio da nije osoba kakvom se predstavljala.
А ако је њој стало да зе задржи, а схвата да је процењујеш? Капираш? Наставља се игра док не пукне и потражи на другом месту, а код тебе сачува оно што је већ стекла.

Jel moze malo pojasnjenje?
Na koje sumnje tacno mislis?
Не би ти сметало да први секс укључи све фантазије, типа анал, орал, фетиши штазнам шта све воле.. дакле одмах све карте отворене што се секса тиче?
Мислим, не би је можда сврстао у ранг женске за секс а не за везу?
Не познајем те и не питам лично,више неки мушки став.

Не би ти сметало да први секс укључи све фантазије, типа анал, орал, фетиши штазнам шта све воле.. дакле одмах све карте отворене што се секса тиче?
Мислим, не би је можда сврстао у ранг женске за секс а не за везу?
Не познајем те и не питам лично,више неки мушки став.

Ne mogu ja generalno da odgovaram.

Mislim da je prvi seks preran za neke teske fantazije.

Ali mi npr. oral ili anal ne bi smetao.

Sto se tice svrstavanja u neke rangove.

Ako izadjem sa osobom na dejt, znaci da ima potencijala za vezu.

Osobe za seks pronalazim na druge nacine.

Ako izadjem sa osobom na dejt, znaci da ima potencijala za vezu.

Osobe za seks pronalazim na druge nacine.
Па ето одговора. Мислиш да смо ми глупе и да то не схватамо?
Да ви одвајате секс од љубави? И да због тога често не добијате секс какав желите од жене која вас воли?

Па ето одговора. Мислиш да смо ми глупе и да то не схватамо?
Да ви одвајате секс од љубави? И да због тога често не добијате секс какав желите од жене која вас воли?

Izgubio sam se sad.

Sta znaci odvajanje seksa od ljubavi?

I kakve to veze ima sa nedobijanjem seksa kakvog zelite sa zenom koja vas voli?

Izgubio sam se sad.

Sta znaci odvajanje seksa od ljubavi?

I kakve to veze ima sa nedobijanjem seksa kakvog zelite sa zenom koja vas voli?
Јао силвер, дај да дрмнемо по дуњу, опичимо неку музику нек се слегне мало 😆
Нек мало и други пишу о теми, ја све отерам :rotf:

Јао силвер, дај да дрмнемо по дуњу, опичимо неку музику нек се слегне мало 😆
Нек мало и други пишу о теми, ја све отерам :rotf:

Iskreno, ja ne volim da pisem o sebi.

Nekako ljubomorno cuvam svoju intimu.

Ali tebe smatram za kvalitetnog sagovornika, koji ne okolisa.

Tako da mi prija konverzacija sa tobom.

Necemo se verovatno sloziti uvek, ali to nije ni poenta.

Odoh da spavam, pa nastavljamo sledećom prilikom.

Laku noc.

Iskreno, ja ne volim da pisem o sebi.

Nekako ljubomorno cuvam svoju intimu.

Ali tebe smatram za kvalitetnog sagovornika, koji ne okolisa.

Tako da mi prija konverzacija sa tobom.

Necemo se verovatno sloziti uvek, ali to nije ni poenta.

Odoh da spavam, pa nastavljamo sledećom prilikom.

Laku noc.
Такође. Да, касно је и лупићу нешто 😆
Лаку ноћ 🍀

Znači, pre vaše sadasnje veze/braka ste praktikovali npr. oralni i analni seks. I nije bilo samo jedanput, što znači da nije bila samo proba, već vam se to sviđa i uzbuđuje vas.

Sada ste u dugoj vezi/braku, i iz nekog razloga ne praktikujete te stvari koje vas uzbudjuju sa svojim partnerom/bračnim drugom.

A postoje i ljudi u vezi/braku koje ne praktikuju te stvari sa partnerom, ali praktikuju sa svalerom/svalerkom.

Pitanje je zbog čega je to tako?
Šta je to što vas ograničava?
Da li će pomisliti da ste nesto sto niste?
Da li vas drustvene norme koce?

Ekstremniji primer je trojka. Probali ste i zasviđalo vam se.
Šta vas ograničava da sa svojim partnerom/bračnim drugom, i dalje uživate u tome.
Da li je razlog što on/ona npr. ne podržava trojku?
Ali, zapitate li se onda, da li ste izabrali pravu osobu?
Ili nekoga ko vas ograničava da se u potpunosti prepustite užitku.

Moze biti 1) partner nece da im pruzi te stvari, 2) misle da se ne isplati da pokusavaju da nagovore partnera, 3) boje se da traze te stvari od partnera ( jer ih sramota sta ce partner da kaze / misli ), ili 4) nije nesto sto moze da se praktikuje s partnerom.

Monogamna veza ogranicava kolicinu seksualnog zadovoljstva koju mozes da priustis sebi. To nije dokaz da su monogamne veze lose ali jeste realnost. Zasto? Zato sto kad radis jedno te isto onda to dosadi sto znaci da mora da prodje odredjeno vreme da bi opet postalo zanimljivo. To isto vazi i za seks sa jednom te istom osobom. Uvek postoje periodi tokom kojih ti je seks sa partnerom manje zanimljiv nego sto bi ti bio seks sa nekom drugom osobom. Nema veze koliko si intimno povezan sa svojim partnerom. Ako ti je cilj da imas sto vise seksualnog zadovoljstvao, onda nema apsolutno nikakvog smisla da spavas samo s jednom osobom. A nema smisla ni da joj budes veran jer te i to ogranicava. Ogranicava te jer onda ne mozes da uzivas u varanju. Varanje samo po sebi pruza odredjeno zadovoljstvo. Tu ni poligamija ne moze da pomogne.

Ali, zapitate li se onda, da li ste izabrali pravu osobu?

To sto partner odbija, ili prosto ne moze, da pruzi kolicinu seksualnog zadovoljstva kakvu je neko sam sebi zacrtao u glavi da mu je potrebna ne znaci da je izabrao pogresnu osobu. Moze prosto da znaci, i cesto znaci, da se previse oslanja na seks za zabavu. Seks nije jedini nacin na koji covek moze da se zabavi. I to je izuzetno bitno jer ako covek ne zna kako da se zabavi na druge nacine -- a zabava je izuzetno bitna za psihu -- onda brakovi izuzetno lako pucaju. Zena udje u menopauzu, ne moze mu da jer ima bolove, muskarac popizdi i razvede se. I onda posle odredjenog vremena shvati kakvu je gresku napravio i hoce da se vrati ali dzaba jer zena nece.

Back