Da li levicari "demokrate" imaju uopste sta da ponude Srbiji?

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Cinimi se da vec izvesno vreme "demokrate" se drze iskljucivo retorike, koj apolako prerasta u govor mrznje i klero-fasizam u nedostatku bolje politicke ponude, i da jednostavno u svojim programima nemaju nista posebno sto bi glasace privuklo za njihovu opciju.

Sta vise, DS me sada podseca na SPS 1997 "I Srbija i Svet" bila je izborni slogan Milana Milutinovica kada je bio suparnik Vojislavu Seselju, znaci bilo ko sem Seselja jer je on "sila mraka i proslosti" a Milan Milutinovic se vozao na "Evropskoj Srbiji" dok nije potrosio sve zetoncice.

Sada me tadic podseca na Milutinovica 1997, coveka bez lika i politickog uticaja koji je postavljen jer su svi drugi ispucani i odbojni siroj javnosti da spasava izbuseni demokratski brod koga su svi napustili sem starog micuna koji je negde u kotlarnici i niko ga ne obavestava da su svi pojasevi za spasavanje podeljeni.
 
Alekasandar2:
Cinimi se da vec izvesno vreme "demokrate" se drze iskljucivo retorike, koj apolako prerasta u govor mrznje i klero-fasizam u nedostatku bolje politicke ponude, i da jednostavno u svojim programima nemaju nista posebno sto bi glasace privuklo za njihovu opciju.

Sta vise, DS me sada podseca na SPS 1997 "I Srbija i Svet" bila je izborni slogan Milana Milutinovica kada je bio suparnik Vojislavu Seselju, znaci bilo ko sem Seselja jer je on "sila mraka i proslosti" a Milan Milutinovic se vozao na "Evropskoj Srbiji" dok nije potrosio sve zetoncice.

Sada me tadic podseca na Milutinovica 1997, coveka bez lika i politickog uticaja koji je postavljen jer su svi drugi ispucani i odbojni siroj javnosti da spasava izbuseni demokratski brod koga su svi napustili sem starog micuna koji je negde u kotlarnici i niko ga ne obavestava da su svi pojasevi za spasavanje podeljeni.

'ај ми појасни ово болдирано...
 
Arhangel NS:
'ај ми појасни ово болдирано...


"postoje dve Srbije" izjava tzv predsednika tadica, poziv na razbijanje nacije i podele unutar drzave, samim tim "na demokratsku i nazadnu radikalnu" je cist govor mrznje i nipodistavanje volje 50% gradnjana Srbije, samim tim moze se smatrati i pozivom na otvorenu diktaturu slicno srednjeamerickim diktatorima koji su ubijali desetine hiljada ljudi pod izgovorom "da zemlja ne padne komunistima u ruke". na kraju narod nije bilo briga za komunizam i pretnju od pada pod komunizam.
 
Alekasandar2:
"postoje dve Srbije" izjava tzv predsednika tadica, poziv na razbijanje nacije i podele unutar drzave, samim tim "na demokratsku i nazadnu radikalnu" je cist govor mrznje i nipodistavanje volje 50% gradnjana Srbije, samim tim moze se smatrati i pozivom na otvorenu diktaturu slicno srednjeamerickim diktatorima koji su ubijali desetine hiljada ljudi pod izgovorom "da zemlja ne padne komunistima u ruke". na kraju narod nije bilo briga za komunizam i pretnju od pada pod komunizam.

Ne misliš li da preteruješ ? Iako se ni ja ne slažem sa Tadićevim govorom, ipak nisam to doživeo kao "govor mržnje" i "klerofašizam"...Netačni su ti pojmovi kojima se služiš.

Ako ćemo realno, političari imaju tu potrebu da se "dopadnu" biračima i uglavnom se trude da se jasno "pozicioniraju" na političkom tržištu, pa u tom svom trudu ponekad i preteraju. Takva je i ta izjava o dve Srbije, može biti tačna, ali i ne mora...
 
Arhangel NS:
Ne misliš li da preteruješ ? Iako se ni ja ne slažem sa Tadićevim govorom, ipak nisam to doživeo kao "govor mržnje" i "klerofašizam"...Netačni su ti pojmovi kojima se služiš.

Ako ćemo realno, političari imaju tu potrebu da se "dopadnu" biračima i uglavnom se trude da se jasno "pozicioniraju" na političkom tržištu, pa u tom svom trudu ponekad i preteraju. Takva je i ta izjava o dve Srbije, može biti tačna, ali i ne mora...
Sta je,ako nije govor mrznje, mada nerado upotrebljavam ovaj termin :roll:
Kada jedan PREDSENIK DRZAVE deli narod u toj istoj drzavi, kako se to moze okarakterisati :confused:
Ne znam, nisam pametna :wink:
 
_Milanche_:
u susti ni to je tacno dva srbije postoje jos od 1941...
nekad je ona bila cetnicka i partizanska,a danas je normalna ili radikalska...
mada istina ima i onih hocu kakim,necu kakim...

Миланче, видим да ти је највећи "балван" у оку Коштуница...Забрињавајуће, с обзиром да су радикали "мета" ДС-а...

"Нормална" или радикалска ???? Нормална или ненормална, црно - бело... Где то води????
 
Arhangel NS:
Je l' ti Biljo imaš neku formulu kojom određuješ šta je to govor mržnje? Da li je Tadić uvredio nekoga? Pročitaj moj prethodni post, pa ćeš videti šta mislim o tom govoru...

Olako se hvatate za "govor mržnje", inače omiljeno oružje NVO-a, čedista i sl. :roll:


Uvredio je pola mog komsiluka. kako moze da nekog optuzuje zato sto ima suprotno misljenje?
 
Alekasandar2:
Cinimi se da vec izvesno vreme "demokrate" se drze iskljucivo retorike, koj apolako prerasta u govor mrznje i klero-fasizam u nedostatku bolje politicke ponude, i da jednostavno u svojim programima nemaju nista posebno sto bi glasace privuklo za njihovu opciju.

Sta vise, DS me sada podseca na SPS 1997 "I Srbija i Svet" bila je izborni slogan Milana Milutinovica kada je bio suparnik Vojislavu Seselju, znaci bilo ko sem Seselja jer je on "sila mraka i proslosti" a Milan Milutinovic se vozao na "Evropskoj Srbiji" dok nije potrosio sve zetoncice.

Sada me tadic podseca na Milutinovica 1997, coveka bez lika i politickog uticaja koji je postavljen jer su svi drugi ispucani i odbojni siroj javnosti da spasava izbuseni demokratski brod koga su svi napustili sem starog micuna koji je negde u kotlarnici i niko ga ne obavestava da su svi pojasevi za spasavanje podeljeni.

poshto smo vidli kako izgleda vizija Srbije sa radikalima na vlasti
http://forum.krstarica.com/threads/91948&page=2

na ove baljezgarije mozemo samo da se :D :D :D
 
crow:
poshto smo vidli kako izgleda vizija Srbije sa radikalima na vlasti
http://forum.krstarica.com/threads/91948&page=2

na ove baljezgarije mozemo samo da se :D :D :D

Trebas da prodjes prosces denacifikacije, da odbacis svoje fasisticke ideje i govor mrznje i da prihvatis ideju sloode i ravnopravnosti svih Tek onda mozemo da razgovaramo nakon sto dozivis katarzu.
 
Alekasandar2:
Trebas da prodjes prosces denacifikacije, da odbacis svoje fasisticke ideje i govor mrznje i da prihvatis ideju sloode i ravnopravnosti svih Tek onda mozemo da razgovaramo nakon sto dozivis katarzu.
mislish ovako

" Ristić kaže da je emisija bila zakazana pre tri dana, a da je neposredno pre početka Milivoje Cvetković, koji je predsednik Opštinskog odbora SRS-a, ušao je u radio i iz studija isterao novinara i tonca i rekao da on ne dozvoljava da se emisija održi. Zaposleni su se izvinili Bosku Rištiću i rekli da im predsednik opštine preti i da se boje da ostati bez posla.

"Cvetković mi je rekao da ja nemam šta da trazim u Beloj Palanci i da pričam na radiju i da se vratim odakle sam došao", kaze Ristić. Ristić dodaje da je nedopustivo da u se Srbiji u 21. veku i dalje ne dozvoljava medijska sloboda. On je najavio da će podneti krivičnu prijavu protiv predsednika opštine Milivoja Cvetkovića zbog gušenja medijskih sloboda i političke diskriminacije.

Ristić je najavio i prijave protiv direktora Centra za kulturu, u okviru kojeg se posluje Radio Bela Palanka, Zorana Despotovića, inače radikala, i predsednika Upravnog odbora Centra za kulturu Dragana Pavlovića, koji je istovremeno i predsednik Okružnog odbora radikala i savezni poslanik. "
pa... dobro 8)
 
Arhangel NS:
Миланче, видим да ти је највећи "балван" у оку Коштуница...Забрињавајуће, с обзиром да су радикали "мета" ДС-а...

"Нормална" или радикалска ???? Нормална или ненормална, црно - бело... Где то води????

nije Kostunica nego RADIKALCI,Kostine pominjem onako uzgred jer su oni ceo zivot malo tamo malo ovamo,a si cuo aleksandra 2 pominje covek patrijotsku i izdajnicku Srbiju,pa moras da shvatis da ti ljudi samo tako funkcionisu oni su ti koji prave podele,Tadiceva podela je samo posladica onoga sto su oni godinama radili.
 
_Milanche_:
nije Kostunica nego RADIKALCI,Kostine pominjem onako uzgred jer su oni ceo zivot malo tamo malo ovamo,a si cuo aleksandra 2 pominje covek patrijotsku i izdajnicku Srbiju,pa moras da shvatis da ti ljudi samo tako funkcionisu oni su ti koji prave podele,Tadiceva podela je samo posladica onoga sto su oni godinama radili.


Pa neko pominje "normalnu i Radikalsku Srbiju" ja da napravim bolju podelu na "Patriotsku i izdajnicku"
 

Back
Top