Da li kontrolišete emocije ili emocije kontrolišu vas?

Ja jbg svakoga mogu da razumem. Ne vraćam, uglavnom kad vidim da je napad iz nemoći, u tom slučaju sažaljevam, retko naletim na sebi ravnog, obično nalećem na slabije pa ih ne diram. Mislim i na psihički i na fizički (tek to...lol)
Није фер,али углавном ми реакција зависи од тренутног расположења.

Nisam zagovornik nikakve ishitrenosti i padanja u vatru i verujem u onaj efekat leptira, mada priznajem da slabije razumem :). Nastojim da mi kvalitet života bude prema vrlo jasnim i praktično univerzalnim vrednostima.
Ne volim da me ljudi uvlače u rasprave, ogovaranja, posredovanje u nekim sukobima u kojima nemam nikakav udeo, i odolevam dobro uglavnom.
Od onih sam koji mogu i žele od ranog jutra da budu zadovoljni svojim životom kroz svakojake sitnice. Ozbiljnim životom i osećajem za odgovornost sam zaradila svoj integritet, i ne može niko da me omalovažava, a i kad pokuša-slaba vajda.
Nisam od čelika, boli me kad neko od mojih ljudi, i uopšte ljudi o kojima saznajem-nisu srećni. Ipak, više saosećanja nalazim za ljude koji trenutno u svetu ne znaju gde će sledeću noć da spuste glavu, nego za one kojima ni u miru i zdravlju, ni u svim lepotama Božijim opet nije dosta razloga za dobro raspoloženje i zahvalnost bez granica.

koga god se setim da je umro od infarkta, zajednički imenitelj je tačno to- neuzvraćanje, ćutanje, "gutanje".
Sem ako stvarno nije teški flegman.
Zapravo... za sve te stvari je potrebno bar dvoje. Ukoliko me neko verbalno napada i provocira, a ja svesno biram da na to mene ne utiče kako bi oni želeli, već najbolje nikako, automatski sam se odmakla od potencijalnog inarkta ili mnogih drugih potuljenih bolesti koje niko i ne povezuje sa agresivnim, i upravo nepromišljenim ophođenjem, a najtragičnije od svega-prema onima koje bi trebalo najviše da vole, a ne najjače da napadaju.
Retko ko je upao u tuđu kuću da traži problem i to već ima neko svoje ime. Strašno je to što se najgori oblici netrpeljivosti ispoljavaju unutar porodica, u brakovima, sa ljudima koji nam valjda nisu niko i ništa.

"Prijatelje" kad gledam... ne mogu da kontrolišem emocije ovih dana. Krenu mi suze na svaki kadar u kom je Čendler. Njegovu smrt sam doživela prilično lično. :rida:
Znači da tebe kontrolišu emocije? Možda je ovo izuzetak, i ja sam pucao na tako neke naizgled nebitne ljude/ događaje, recimo izgubi bokser na koga sam se kladio a ja se emotivno vezao, ne znam šta bih ti rekao.

Mislim da je ovo najbolji pokazatelj. Učlanjen 2019.
(To što neki mene imaju na ignor listi, apsolutno nije do mene, ne dotiče me i niko ne može toliko da me potrese da bi prilepio ignorčinu).
Screenshot_20231104-120843_Chrome.jpg

Baš me zanima. Da li ovako "na prvu loptu" reagujete?
Ili ste od onih koji umeju da upravljaju emocijama? Ako vas nešto zaboli da li momentalno odreagujete ili sačekate da se "ohladi glava"?
Uglavnom na prvu loptu.
Emocije se ne mogu kontrolisati nego njihovo ispoljavanje. Ne kontrolišem ispoljavanje lepih , one manje lepe nađu svoj put ali se max trudim da ih konvertujem. Kada su jake emocije to mi je praktično nemoguć zadatak .

Nemam pojma, iskreno.
Dugo vremena sam mislila da ako sam ja dobra, svi trebaju biti dobri.
Naivno
Onda mi je zivot i okolnosti u istom pokazali da sam glupa ko k i da to tako ne funkcionise.
Onda sam povrijedjena - imala ishitrene reakcije.
Mada, znam biti glasna i jako uvredljiva.
I zaninljivo je, da cak i ljutnji - kazem samo ono sto bih rekla u miru i nikad se ne kajem.
Da, reagujem - nepromisljeno i ishitreno - a zasluzeno i iskreno.

Ili ste od onih koji umeju da upravljaju emocijama? Ako vas nešto zaboli da li momentalno odreagujete ili sačekate da se "ohladi glava"?
Zavisi ko je u pitanju.
Ne interesuje me svačije mišljenje.Ne bole svačije reči.
Emotivna jesam, za one koji mi znače.

Do kraja srednje škole, jezik kao britka sablja :(
Ili ste od onih koji umeju da upravljaju emocijama?
Totalna kontrola
Ako vas nešto zaboli da li momentalno odreagujete ili sačekate da se "ohladi glava"?
Ništa nije toliko prioritetno da se cimam, al to dođe sa godinama. Tj, mogu da ne odreagujem uopšte, ne mogu biti izbačena iz takta, ali ako poželim, i u datom momentu ću odreagovati

Back